• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha új aljzat telepítéskor az Amazonia alá nem tennék táptalajt, az nem elég? Mert most táptalajon kavics van és a növényeim annyira növekednek, hogy 2-3 naponta muszáj őket nyírnom! Félek a táptalaj + Amazonia kombó nagyon erős lenne. Tippek!
Nem lesz túl erős.
Vannak növények amik a talajból veszik fel a szükséges tápanyag nagyobb részét, ha nem raksz, akkor ezek a növények nem fognak semmire sem menni.
Persze lehet pótolni táptablettákkal is helyileg.
De miért is akarnál spórolni ezen? A táptalaj nem egy nagy beruházás az Amazoniához képest.
 
Hát rendben, akkor fogok tenni! De ha elburjánznak a növényeim, akkor Ti jöttök nyírni minden nap! :D
 
  • Like
Reactions: fkf
Szerintem sem erdemes ezen sporolni, plane, hogy szerintem utalatos dolog kesobb tapgolyokkal szoszmotolni... ;)

Küldve Tapatalk 2-ről
 
Indítás utáni első héten napi 50%-os vízcsere kell? És utána?
 
2 napi? lényeg hogy sűrű legyen mindenki imádni fogja
Hogy képben legyek:
első hét -napi 50%
második hét -2 naponta 50%
harmadik?
negyedik?
Szeretném tudni a menetét. Meg azt mikor kerülhetnének bele garnélák, halak (amik addig vödörben "telelnek")? (szűrő bajáratott)
 
Harmadik héten 3 naponta, negyedik héten rendes menet vagyis 1 csere. Én ajánlanám a 4 héten beletenni a halakat, garnikat, a növények is erősödnek addig.
 
3 hétig nem mehetnek vissza? Addig el lesznek egy vödörben??
 
Én kihúztam addig és a halaim és a garnélák is. Ha vigyázol rájuk, nem lesz bajuk. Hetente 2szer cseréltem a vizüket és igyekeztem még a vödröt is berendezni nekik, hogy otthonosabb legyen. :D
 
Üdv Mindenki!
Én is most tervezgetem új aki indítását persze ebből nem tudom mire lesz project :D. Na de.... Én is Amazonián gondolkodtam de az árát elég húzósnak tartom szóba jött még nálam a Manado is mert ugye az nagyságrendileg kb fele annyi árban. (Most is Manadot használok annyira nem vagyok oda érte :() De ahogy olvasom akkor az Amazonia igencsak megéri az árát mondjuk egy JBL táptalajjal kombinálva. Csak az az egy bajom, hogy vöröses-barnás köveket szeretnék használni az meg szerintem annyira nem megy az Amazoniához....szerintem. Na, az írásom kicsit kavalkádos de remélem értitek a lényeget :);)
 
Üdv Mindenki!
Én is most tervezgetem új aki indítását persze ebből nem tudom mire lesz project :D. Na de.... Én is Amazonián gondolkodtam de az árát elég húzósnak tartom szóba jött még nálam a Manado is mert ugye az nagyságrendileg kb fele annyi árban. (Most is Manadot használok annyira nem vagyok oda érte :() De ahogy olvasom akkor az Amazonia igencsak megéri az árát mondjuk egy JBL táptalajjal kombinálva. Csak az az egy bajom, hogy vöröses-barnás köveket szeretnék használni az meg szerintem annyira nem megy az Amazoniához....szerintem. Na, az írásom kicsit kavalkádos de remélem értitek a lényeget :);)

Vörös kőhöz ott az ADA Africana
 
Vörös kőhöz ott az ADA Africana

Tudom, csak az valahogy nekem nem tetszik. Meg ha már ADA akkor legyen Amazonia valahogy azt hasznosabbnak tartom de cáfoljatok meg ha ez nem így van. Szóval akkor nagyon úgy érzem hogy vagy vöröses-barnás kő vagy Amazonia esetleg még tudnátok segíteni mi illene hozzá? Gondolom bazalt se nagyon mert az meg túl sötét lenne hozzá. Valami szürkés esetleg.....:confused:
 
Üdvözlet!
Nos, van 5 liter használt amazoniám, és a biztonság kedvéért beraktam egy maroknyit egy befőttesüveg vízbe.
Ha felkavarom a vizet, nyílván felkavarodik egy kevés szennyeződés a talaj közül, ezt gondolom 1-2 átmosással meg lehet szüntetni, ha majd élesbe menne az akvába,
DE: kiszedtem 1-2 darabkát és elég elkeserítően szétporlik,hogyha összenyomom ujjal, vagy csipesszel. Kérdem én,hogy ez normális a full originál is?
 
kiszedtem 1-2 darabkát és elég elkeserítően szétporlik,hogyha összenyomom ujjal, vagy csipesszel. Kérdem én,hogy ez normális a full originál is?
Én mind laikus azt mondom igen. Persze ezt utána olvasások után mondom. Sok helyen írták hogy a teljesen új is porózus. De gondolom majd egy hozzáértő válasza jobban megnyugtat :D
 
Az egy dolog,hogy porózus, az a felületet jellemzi inkább, de,hogy ilyen könnyű szétmorzsolni, ez furcsa. Remélem, ettől még használható!
 
Back
Oldal tetejére