• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Direkt amikor a hatalmas darabot kalapáccsal ütöttem utánna ez volt a próba. Meg a víz keménysége is egy nap után 44ppm. A mészkő nem jobban keményítené?
Ha a sav nem marta, nem pezsgett, akkor nincs gond, nem fogja keményíteni a vizedet.
 
A dolomit mérsékelten reagál a savval. A másik tippem a kvarcit, ami viszont tényleg sz.rik a savra:)
 
TDS-t visszakene hozni 120-150 környékére es akkor a pH is stabilabb lenne egy kicsit.
 
TDS-t visszakene hozni 120-150 környékére es akkor a pH is stabilabb lenne egy kicsit.
Akkor ne csak RO víz legyen benne ahogy most van, hanem öntsek addig bele csap vízet amíg nem megy fel 120-150 -re? Most a TDS az 31.
 
A dolomit mérsékelten reagál a savval. A másik tippem a kvarcit, ami viszont tényleg sz.rik a savra:)
Ahogy így nézeget és beirom a googléba a kvarcitott, lehet tényleg az.
Ezt írják róla:
"A kvarcit burkolat tulajdonságait alapvetőan a kvarcit, mint kőzet határozza meg. Ennek az átalakult kőzettípusnak az eredeti kőzete a homokkő (mely a 2. leggyakoribb kőzet bolygónkon) ami az idők során betemetődött, lesűllyedt, majd magas hőmérsékleten és nyomáson krisztályos szerkezetű kvarcittá alakult.
Fő ásványa a kvarc, de alkothatják egyéb ásványok is, amilyenek például csillámok, kaolinit, pirit, vagy a limonit. A kvarcitok pórusaiban lekerekített kvarcszemcsék találhatóak. Színük igen sokféle lehet, a szürke, a sárga, a zöld, a rózsaszín, illetve mindezek különböző árnyalati.
Ez a kőzet nagyon kemény, kagylós törésű, éppen ezért a belőle készült burkolat tartós, kopásálló, csúszásmentes, fagyálló, saválló és a sókkal sem lép reakcióba. Felhasználható kültéren és beltéren egyaránt, akár falburkolat, akár padlóburkolat formájában.
Kereskedésünkben hasított küként, szabálytalan, vágott, roppantott formában, de kőpanelként is egyaránt kapható"
Akkor ez elméletileg nem ködölheti a vízet.
 
Az előbb a 100 liter vízből kivettem 11 litert és raktam bele helyette közönséges csapvízet. Majd kiderül pár óra múlva jelent a valamit, de most a TDS felment 80-ra a csak RO vízes 31-ről.
 
Akkor ne csak RO víz legyen benne ahogy most van, hanem öntsek addig bele csap vízet amíg nem megy fel 120-150 -re? Most a TDS az 31.

Igen, vagy ha nem akarod visszakeverni csapvízzel akkor vannak jó ásványianyag porok amik növelik a vízkeménységet.
Pl. Salty Shrimp Mineral GH+
 
Két dolog jutott eszembe:
- milyen szűrőd van és milyen szűrőanyagok vannak benne? Minden kellő alapossággal ki volt mosva indítás előtt?
- baktérium "oltással" hogy állsz? (csapvízben vannak mikroorganizmusok, amik a "steril" indításnál idővel elpusztulnak, ettől ködözhet. RO-val ez nincs, de a belepakolt dolgokon (talaj, kő, növények) természetesen van ez-az, amivel ez szintén előfordulhat)
Ha nem megfelelőek a szűrőanyagaid, akkor úgy jársz az egyébként tök ártalmatlan lebegő szennyeződésekkel, mintha vasvillával akarnád felpakolni a diót a padlásra.
Egyébként szerintem az első héten még nem világvége ha egy kis opálossága van a víznek. Ha hetek múltán sem tisztul, az már ok az agyalásra.
 
Két dolog jutott eszembe:
- milyen szűrőd van és milyen szűrőanyagok vannak benne? Minden kellő alapossággal ki volt mosva indítás előtt?
- baktérium "oltással" hogy állsz? (csapvízben vannak mikroorganizmusok, amik a "steril" indításnál idővel elpusztulnak, ettől ködözhet. RO-val ez nincs, de a belepakolt dolgokon (talaj, kő, növények) természetesen van ez-az, amivel ez szintén előfordulhat)
Ha nem megfelelőek a szűrőanyagaid, akkor úgy jársz az egyébként tök ártalmatlan lebegő szennyeződésekkel, mintha vasvillával akarnád felpakolni a diót a padlásra.
Egyébként szerintem az első héten még nem világvége ha egy kis opálossága van a víznek. Ha hetek múltán sem tisztul, az már ok az agyalásra.
Szombatom telepítettem tök újra az akváriumot miután teljesen szét szedtem a régi manados aksimat. Egésznap ált a külső szűrőm, mikor kész lettem ezzel az újal csak indítottam a szűrőt és azóta is megy. Az új akvárium miután kész lett ki kelett volna takarítanom a szűrőt ugye? :)
 
Utoljára módosított:
Ki takarítotttam a szűrőt teljesen, a siporax-ok vannak alól és ez benne volt a régi manado alatt levő kiszívott táptalajába (biztos amikor szedtem ki a manadot a szűrő persze beszívta). Most akkor cserélek 70liter vízet(csak ennyi RO vízem van készen) és hátha jó lesz. EasyStartot is öntök bele.
 
Az új akvárium miután kész lett ki kelett volna takarítanom a szűrőt ugye? :)
Ha nem volt nagyon tele dzsuvával, akkor nem, sőőőt.
Ki takarítotttam a szűrőt teljesen, a siporax-ok vannak alól és ez benne volt a régi manado alatt levő kiszívott táptalajába (biztos amikor szedtem ki a manadot a szűrő persze beszívta).
Hát, ha felkeveredett a táptalajod és ezt szépen "betárazta" a szűrőd, az csinálhat szép meglepetéseket nem csak ködölés, hanem alga fronton is. Ebben az esetben alapos takarítás javallott.

Most már alakul, ahogy a képeket nézem. Próbáld békén hagyni pár napig, hogy a szűrődben megmaradt bacik tudjanak szaporodni. A szűrődben siporaxon kívül mi van még? Jó lenne ha férne bele egy jó vastag perlon réteg, rá egy 2-3 cm vastag szivaccsal, ami a motorodat védi. A szűrőfelületet szépen benépesítik a bacik, aztán már teszik a dolgukat.
 
Ha nem volt nagyon tele dzsuvával, akkor nem, sőőőt.

Hát, ha felkeveredett a táptalajod és ezt szépen "betárazta" a szűrőd, az csinálhat szép meglepetéseket nem csak ködölés, hanem alga fronton is. Ebben az esetben alapos takarítás javallott.

Most már alakul, ahogy a képeket nézem. Próbáld békén hagyni pár napig, hogy a szűrődben megmaradt bacik tudjanak szaporodni. A szűrődben siporaxon kívül mi van még? Jó lenne ha férne bele egy jó vastag perlon réteg, rá egy 2-3 cm vastag szivaccsal, ami a motorodat védi. A szűrőfelületet szépen benépesítik a bacik, aztán már teszik a dolgukat.
Ma napközbe azt csináltam, hogy a tegnapi 70%-os vízcsere után 30%-ot kiszedtem és az helyére bele raktam közönséges csapvízet, akkor a TDS felment 151-re a 29-ről. Az előbb értem haza most 109-re lement a TDS. Akkor rá várok holnapig milyen lesz, és valamivel szebb a víz most. A szűrőmbe alól a siporax a másik két tálcába durva és felül finomabb szivacs van.
Most ilyen:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Utoljára módosított:
Hamarosan megváltozik az Amazonia talajok csomagolása.
Szerintem a most érkező tengeri szállítmányunk még a régi csomival jön, de a következő már nagy eséllyel az új csomagolást kapja.

ama_20150315170848024.jpg
 
Back
Oldal tetejére