• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Amazonia vs. Ista Plant Soil

Koncz János

Főkertész
Sziasztok!
Vacilálok a két talajtípus közt. Tropica táptalaj fölé egy 120x45-ös alapterületre kellenének majd. Tudnátok esetleg pro és kontra érvekkel segíteni a döntésben? :)
 
Sokkal több érvet nem hiszem hogy lehet találni, mint ami a saját topicjaikban vannak.
 
Tapasztalatok, vélemények, egyik vagy másik mellett való voksolás valamilyen indokkal is tud már nekem segíteni. :)
 
Tapasztalatok, vélemények, egyik vagy másik mellett való voksolás valamilyen indokkal is tud már nekem segíteni. :)

Erre a kérdésre nincs jó válasz.

Ami megfontolandó, hogy az ISTA nem japán talaj. Ázsiában nagyon sok fajta talajt gyártanak manapság. Az eredeti agyagos aljzatok elsőként Japánban jelentek meg, de most már Kínában és mindenhol gyártják őket.
A világon a legtöbb ilyen aljzatot az ADA adta el, évtizedes múltja van a fejlesztésnek, a minőség biztosítási rendszerük pedig olyan amit az alsó szegmensben lévő márkák nem tudnak kifizetni.
Japánban még mindig az a 2-3 cég gyártja az összes talajt akik elkezdték (szabadalom védett a technológia).

A legtöbb ember nem is tudja megkülönböztetni szerintem a talajokat. Ehhez el kell telnie egy kis időnek, hogy észrevedd az apró változásokat, a fejlődési különbséget. Van egy pont amikor össze tudod már hasonlítani az állagát, ültethetőséget stb és hogy mennyi ideig turbózza a növényeidet. Vagy éppen mennyire tudod újra használni. De ha nem használod ki mert kevés fényt használsz, nincs CO2 stb akkor ezt sosem fogod látni. Van akit zavar pl egy szabályos gömbölyű forma bogyó és esztétikailag választja a szabálytalanabb változatos aljzatot. Az Amazonia még mindig a legtöbb tápanyagot tartalmazza az összes agyagos talaj között.

Az ISTA is jobb mint a homok, kavics, manado stb. Szóval rossz választás nem lehet.

A fórumon kevesen vannak akik a teljes ADA szisztéma szerint telepítettek. Így ezek a talajok is csak félig meddig működnek gyári ajánlás szerint.

Válaszd azt ami könnyebben elérhető és a pénztárcádnak megfelel. És ha egyszer megteheted, próbáld ki az Amazonia + Power Sand és adalékok kombót ahogy az ADA használja.
 
Erre a kérdésre nincs jó válasz.

Ami megfontolandó, hogy az ISTA nem japán talaj. Ázsiában nagyon sok fajta talajt gyártanak manapság. Az eredeti agyagos aljzatok elsőként Japánban jelentek meg, de most már Kínában és mindenhol gyártják őket.
A világon a legtöbb ilyen aljzatot az ADA adta el, évtizedes múltja van a fejlesztésnek, a minőség biztosítási rendszerük pedig olyan amit az alsó szegmensben lévő márkák nem tudnak kifizetni.
Japánban még mindig az a 2-3 cég gyártja az összes talajt akik elkezdték (szabadalom védett a technológia).

A legtöbb ember nem is tudja megkülönböztetni szerintem a talajokat. Ehhez el kell telnie egy kis időnek, hogy észrevedd az apró változásokat, a fejlődési különbséget. Van egy pont amikor össze tudod már hasonlítani az állagát, ültethetőséget stb és hogy mennyi ideig turbózza a növényeidet. Vagy éppen mennyire tudod újra használni. De ha nem használod ki mert kevés fényt használsz, nincs CO2 stb akkor ezt sosem fogod látni. Van akit zavar pl egy szabályos gömbölyű forma bogyó és esztétikailag választja a szabálytalanabb változatos aljzatot. Az Amazonia még mindig a legtöbb tápanyagot tartalmazza az összes agyagos talaj között.

Az ISTA is jobb mint a homok, kavics, manado stb. Szóval rossz választás nem lehet.

A fórumon kevesen vannak akik a teljes ADA szisztéma szerint telepítettek. Így ezek a talajok is csak félig meddig működnek gyári ajánlás szerint.

Válaszd azt ami könnyebben elérhető és a pénztárcádnak megfelel. És ha egyszer megteheted, próbáld ki az Amazonia + Power Sand és adalékok kombót ahogy az ADA használja.
Szia @viktorlantos .A fentebb írtakkal kapcsolatban nekem csak az lenne a kérdésem (nem akartam külön topicot neki;)),hogy tudnál e mondani nekem pár szót az Amazónia -Environment talajok összhasonlításáról.Mert nagyon sokan dícsérik az Environment talajt is,és már nem is tudom eldönteni ha indítom az akváriumot melyiket tegyem.Lesznek benne ADA adalékok is ,csak a tisztánlátás végett.Gondolom elsődlegesen az Amazóniát ajánlanád ,de kérdés ,hogy az Environment talajjal lehet e párosítani ezekez,vagy érdemes e. Mert árban ugyanaz ahogy néztem,de lehet másképp viselkedik a vízben a kettő talaj.És ugye Environment is prémium japán termék ha jól tudom.Előre is köszi
 
Nem vagyok Viktor, de ADA adalékokhoz ADA talajt. Úgy lettek kifejlesztve, hogy együtt alkossanak egy ütős réteget a talajban, a non plus ultra az ADA Power Sand lenne mellé, de nem feltétel.

Az Environment talajok az ADA-val partiban vannak, de még mindig az Amazonia az első számú növényes talaj Japánban. Ha nem lenne éppen Amazonia raktáron gondolkodás nélkül én is Environment talajt vennék és nem bánnám meg. :)
 
Back
Oldal tetejére