• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos ADA aljzat adalékok kimérve

viktorlantos

Alapító
Admin
Korábban beszéltünk róla, hogy felkerül a shopba is egy kimért csomag, így nem kell feleslegesen megvenni egy teljes dobozt, hiszen a legtöbb termékből csak néhány grammok kellenek.

A webshop rendelés még nincs megoldva, de most a következőt látjuk:

Egy 60 literes akvárium igényeihez igazítva. Ha nagyobb az akváriumod, akkor arányosan szorozd fel. Pl 2x60-as csomagot, vagy 3x60-as csomagot, 4x60-as csomagot kérsz. 60L-es kiszerelésben adjuk majd.

60 literes csomag tartalma:

Penac P 6g - 420Ft
Penac W 6g - 420Ft
Clear Super 6g - 950Ft
Bacter 100 6g - 500Ft
Tourmaline BC 20g - 1650Ft

Teljes csomag ára: 3940Ft


Megpróbáljuk úgy megoldani, hogy opcionálisan választható legyen mi kell.
Pl ha Power Sand Spec aljzatod van, akkor nincs szükség Bacter 100 és Clear Superre, mert ezek benne vannak a talajban

Miért jó ez? Olcsóbban hozzájutsz a termékhez, nincs felesleg.
Aki az Amazonia vagy más ADA talaj mellé ki szeretné próbálni az ADA-szerű kényeztetést, az az ADA áraihoz képest egy kedvezőbb összegért megteheti.

Mi több esetben próbáltuk tényleg jó. Manado alá mondjuk nem raknám, de ha már amúgy is ADA talaj van erre érdemes picit rááldozni.

Ha kérdés van jöhet. Mi mire jó? Ezt a webshopban találjátok a leírásban erre most nem térnék ki külön. :)
 
En sajna nem tudtam kivarni ezt, en kenytelen voltam megvenni az egesz csomagot.De ez megint mutatja, hogy ti nezitek a vevo erdekeit.Peldamutato ez megint toletek.
 
Jah en is vartam ra de aztan nem volt tobb idom es berendeztem xd
Mikor feltoltottem akkor jutott eszembe hogy elfelejtettem megkerdezni a shopban...
 
Az jutott eszembe még ,hogy ezeket túl lehet adagolni????

A legtöbb adalékot nem. Ebben a termék leírásban is kitérnek.
Azért célszerű megfelelő mennyiséget adagolni.

Ha már olvasgattam a Bacter 100 leírását olyan apróság is szerepel benne, hogy ha gyengélkedik a szűrés, vagy baktérium boostra van szükség szórd be, kapcsold le a CO2-t és told neki a levegőztetést.
Addig menjen a levegőztetés CO2 nélkül, amíg kitisztul a víz. Mindig találni valami apróságot ami teljesen egyértelmű, mégis legtöbbünk nem nagyon használja ilyen módon. :)
 
Érdeklődnék, hogy esetleg nem terveztek-e például más ilyen kimérős csomagokat is? :) Például talaj megújító/javító csomagot (mondjuk 1 évnél idősebb aksikhoz)... :whistle::unsure::lurking: ADA táprudacskával és mondjuk Bacter Ballal... A többi "talajjavító" cucc többnyire por állagú, utólag nehezen beapplikálható, viszont ezeket csak be kell tolni, és máris felfrissül az ember talaja... :D
 
Szia @viktorlantos !Szeretnélek megkérni ,hogy a négyfajta színt beazonosítva leírnád melyik szín ,melyikhez tartozik?Penac w,Penac C,Clear Super,és a Bacter 100. Esetleg ha azt is leírnád hogy egy uj indításnál van e valami sorrend amit tartani kell az adagolásuknál,vagy mehet össze -vissza ,az is sokunknak hasznos infó lehet.Köszi;):)
 
Szia @viktorlantos !Szeretnélek megkérni ,hogy a négyfajta színt beazonosítva leírnád melyik szín ,melyikhez tartozik?Penac w,Penac C,Clear Super,és a Bacter 100. Esetleg ha azt is leírnád hogy egy uj indításnál van e valami sorrend amit tartani kell az adagolásuknál,vagy mehet össze -vissza ,az is sokunknak hasznos infó lehet.Köszi;):)

Mehet mind az aljzatba. Nincs sorrend igazából.

Penac P, Penac W hófehér
bacter 100 sárga
Clear super és a Tourmaline szén formátum szal fekete.
Ott talán szemcseméretben van eltérés.

Egyenletesen oszd el az akvárium területén mindegyiket.
 

Az jó :)

Nem vagyok egy nagy vegyész, csak olvasgattam a leírásokat, és úgy éreztem ez nem fog kelleni.
Aztán lehet hibáztunk :)

De még nem jött meg minden cucc az új aki indításához, szóval még tudok utána rendelni, ha vki leírja hogy ez miért nagyon fontos :)
 
Back
Oldal tetejére