• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ACT 2016 - Thai Contest

viktorlantos

Alapító
Admin
Új év új contest. Az egyik legérdekesebb versenyre elkezdték építeni az akváriumokat.

A verseny attól különleges, hogy meghívott versenyzők építenek azonos méretben akváriumokat. Ezeket folyamatosan naplózva a végén boltban kiállítva kell megmérettetni.

Így ha a naplózott részt is követi valaki meg lehet nézni mennyi szívás van mire célba ér az illető. A közönség és a végén a zsűri is szavaz.

Itt indulnak az idei akváriumok:
ACT Aquascape Contest
 
Ez meg egy brutál részletes napló érdemes megnézni
http://aqua.c1ub.net/forum/index.php?topic=291982.0

Nemtudom, hogy jó helyen kérdezek, nem akarom szétoffolni, de mivel ragasztotta össze a köveket?
azt néztem, hogy két féle ragasztót használt:
- két komponenses, rágógumi szerű
- illetve kutyult fehér agyagból + fekete talajból + epoxiból?? ilyen habarcsszerű cuccot

ezeket itthon bárki is próbálta már? bontható? üvegről lejön?
 
Az a bajom ezekkel a brutálisan részletes, csodálatos scapekkel, hogy nagyon könnyű elrontani a növényesítéssel. Szinte csak mohák, meg pár előtéri növény fér bele, és elveszik valahogy a kertészkedés. Le a kalappal ezek előtt, de hogy ilyenem sosem lesz, az biztos...
 
Nemtudom, hogy jó helyen kérdezek, nem akarom szétoffolni, de mivel ragasztotta össze a köveket?
azt néztem, hogy két féle ragasztót használt:
- két komponenses, rágógumi szerű
- illetve kutyult fehér agyagból + fekete talajból + epoxiból?? ilyen habarcsszerű cuccot

ezeket itthon bárki is próbálta már? bontható? üvegről lejön?
Két komponensű epoxi gyurmaragasztókat a tengerisek használnak korallok rögzítéséhez.
 
Az a bajom ezekkel a brutálisan részletes, csodálatos scapekkel, hogy nagyon könnyű elrontani a növényesítéssel. Szinte csak mohák, meg pár előtéri növény fér bele, és elveszik valahogy a kertészkedés. Le a kalappal ezek előtt, de hogy ilyenem sosem lesz, az biztos...

Valószínűleg azért használnak sok helyen mohát, főleg az erdős scape-knél, mert ugye az erdőben is főleg az alkotja az aljnövényzetet, másrészt a moháknál kisebb levelű akváriumi növény nem nagyon van. Ezért a használatuk az arányok és a részletgazdagság miatt előnyös. Az más kérdés, hogy elég uncsi is tud lenni, és elvész a kertészkedés varázsa. De a versenyakváriumokatpont nem azért építik, a cél itt a természetesség.
 
.Ok, hogy a természetesség... De itt már túl sok szerintem a töltelék műanyag ami hosszútávon nem biztos, hogy nyugodalomra adhat okot.
ADA akváriumokban én még nem láttam effajta "állványozást" lehet nem véletlen.
És ugye az ADA akváriumok közül nem egy akva átlépte a több éves kort mielőtt újat varázsoltak belőle, ellenben a Kínai és Thai csodákból én még 3-6 hónaposnál idősebbet nem láttam.
Mondom ezt úgy, hogy a mohás akvák a gyengéim.:whistle:
És örülnék ha csak fele ilyen maradandót sikerülne összehozni egyszer mint a fenti alkotások.
:eek:(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére