• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcserék és a CO2

Te mikor cserélsz vizet?

  • Reggel mikor a kakas felkel.

    Votes: 34 26.2%
  • Nap közben, amikor a legjobban fotoszintetizálnak a növények. Ha nekem nem jó, nekik se legyen az al

    Votes: 42 32.3%
  • Este, hogy Berényiékre tiszta legyen az aki.

    Votes: 50 38.5%
  • Lámpaoltás után. Szeretem a kihívásokat. Eddig még egy halat sem szippantottam ki a csővel.

    Votes: 3 2.3%
  • Nem cserélek, de csak azért mert nincs akváriumom.

    Votes: 1 0.8%

  • Total voters
    130
A mikro elemek hiányában inkább azokkal lehet probléma, de lehet hogy akk a talajból jön elég.
 
A mikro elemek hiányában inkább azokkal lehet probléma, de lehet hogy akk a talajból jön elég.
Nem vagyok profi akvariszta! Viszont van egy nagyonjó ismerősöm akit az aquascaping világban szinte mindenki ismer. Feltett egy kérdést annó mikor elkezdtem kérdezgetni arról, miket vegyek meg, milyen tápanyagokat használjak? "Akarsz sokat költeni és az életed az akváriumhoz igazítani?" Erre volt az én válaszom NEM! Az ő válasza "Ok. ADA talaj + baktérium flórák, jó minőségű növények, jó szűrő rendszer, co2, NPK booster hetente, osmo víz.Ez a recept!" Én azóta így csinálom, és semmi gond semmivel! Lehet dicsekvősen hangzik, de olyan sokan, akkora gondot csinálnak a dolgokból. Ok. Alga nekem is van, takarítani kell;)
 
Annó az elején csináltam diagrammot a kh gh ph ... szintekról de, de kb 1 éve semmit nem írok

Szerintem a kolléga arra gondolt, hogy nyithatnál egy külön témát az akváriumodnak. Kicsit béna itt offolgatni.
A képen látható akvárium már egy éve be van rendezve?
 
Egy év alatt nem nőtte be a parvula a talajt? Ezt én most nem teljesen értem, vagy nem jól látom a képet.
Szerintem bátran nyiss egy önálló témát, aztán majd moderátorok átrakják ezeket a hozzászólásokat is.
 
Olyan opció miért nincs, hogy délután, amikor a gyerekek alszanak? :)

Sajnos nap közben...
 
Alga nekem is van, takarítani kell;)

Ez egy picit ellentmond annak amit korábban írtál. A gondtalan részéről :)

A fotód alapján nagy gond valóban nincs, bár nagyon apró a kép, de a lényeg rendben van.

A lényeg, hogy szuperül működik az akvárium és a te szabadidődbe belefér annyi munka ami az akvárium gondtalan működéséhez kell. Több nem is kell.
A napló esetleg több fotó nem csak dicsekvésre szolgál, de pl szakavatott szemek összefüggésében látják az egész rendszered. Ha van kedved és pici időd nyiss az akváriumodnak egy topikot.
Ez a topik egyébként sem a tápozásról szól.
 
OFF:
Zeokiss hozzászólásával kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy keverve van az alma meg a körte. :)
Akikről írtál, Zeokiss, hogy veszik a méregdrága tápokat meg adalékokat és high-tech akváriumot próbálnak működtetni, neked pedig kevés munkával sincs gond és egyféle táppal: bár én magam is béna meg kezdő vagyok, de annyit látok, hogy ők - hasonlattal élve - Ferrarit vezetnek, te pedig egy 1.3-as benzines Swiftben ülsz, nyilván többet kell foglalkozni a Ferrarival és többet költeni rá. :) No offense, tényleg, de egy high-tech akvánál ha egyvalami billeg, akkor lavinaként jön a baj, míg a te low-tech, gondozásmentes akváriumodnál sokkal nagyobb a mozgástér. A tiéddel sincs baj, szép, az övék is - csak nem egy kategória.
 
Utoljára módosított:
Ez egy picit ellentmond annak amit korábban írtál. A gondtalan részéről :)

A fotód alapján nagy gond valóban nincs, bár nagyon apró a kép, de a lényeg rendben van.

A lényeg, hogy szuperül működik az akvárium és a te szabadidődbe belefér annyi munka ami az akvárium gondtalan működéséhez kell. Több nem is kell.
A napló esetleg több fotó nem csak dicsekvésre szolgál, de pl szakavatott szemek összefüggésében látják az egész rendszered. Ha van kedved és pici időd nyiss az akváriumodnak egy topikot.
Ez a topik egyébként sem a tápozásról szól.
Akkor egy pici segítséget kérnék. Csinálnék egy naplót. Mit kell feljegyezne? Vagy esetleg van egy sablan?
Becsapott a villám!! 2hét alatt tele lett minden ecsetalgával!
 
OFF:
Zeokiss hozzászólásával kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy keverve van az alma meg a körte. :)
Akikről írtál, Zeokiss, hogy veszik a méregdrága tápokat meg adalékokat és high-tech akváriumot próbálnak működtetni, neked pedig kevés munkával sincs gond és egyféle táppal: bár én magam is béna meg kezdő vagyok, de annyit látok, hogy ők - hasonlattal élve - Ferrarit vezetnek, te pedig egy 1.3-as benzines Swiftben ülsz, nyilván többet kell foglalkozni a Ferrarival és többet költeni rá. :) No offense, tényleg, de egy high-tech akvánál ha egyvalami billeg, akkor lavinaként jön a baj, míg a te low-tech, gondozásmentes akváriumodnál sokkal nagyobb a mozgástér. A tiéddel sincs baj, szép, az övék is - csak nem egy kategória.
1.3 as motorba valami gubanc lett! A neve ecsetalga :(
 
Back
Oldal tetejére