• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcserék és a CO2

Te mikor cserélsz vizet?

  • Reggel mikor a kakas felkel.

    Votes: 34 26.2%
  • Nap közben, amikor a legjobban fotoszintetizálnak a növények. Ha nekem nem jó, nekik se legyen az al

    Votes: 42 32.3%
  • Este, hogy Berényiékre tiszta legyen az aki.

    Votes: 50 38.5%
  • Lámpaoltás után. Szeretem a kihívásokat. Eddig még egy halat sem szippantottam ki a csővel.

    Votes: 3 2.3%
  • Nem cserélek, de csak azért mert nincs akváriumom.

    Votes: 1 0.8%

  • Total voters
    130

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
...Szóval az az érdekes helyzet állt elő, hogy Tom Barr tapasztalatai szerint a vízcseréket 1 órával a lámpák bekapcsolódása után érdemes végezni. Igen. Utána. ;)

Úgy gondolom, hogy a legtöbbünknek a logikus döntés az lenne, hogy valamikor a CO2 bekapcsolása előtt, vagy lámpaoltás után cseréljünk vizet. Azért, hogy a nagynehezen beoldott CO2-t ne bántsuk ezzel. Itt van a beoldás-grafikon. Látható rajta, hogy legalább 4 órával lámpagyújtás előtt érdemes bekapcsolni a CO2-t és fél órával utána már visszaesik a szint a tesztelt akváriumban.

CO224.jpg

Igen ám, de több akvarista tapasztalata alapján is, hiába tűnik ideálisnak minden más (tápozás, világítás, co2, szűrés-flow, stb.) tényező, a CO2 hiánnyal vagy fluktuációval kapcsolatos alga akkor is jelen van az akiban. Nos, a reggeli/lámpagyújtás utáni vízcserék megoldották többeknél a problémát.

Amikor arról kérdeztük Tomot, hogy nem tart-e attól, hogy "megbrutalizálja" a cserével a CO2 szintet, akkor ő erre azt válaszolta, hogy őt nem a CO2 szint, hanem a növények egészsége érdekli első sorban. Azt tapasztalta, hogy ha a felkapcsolás után 1 órával cserél vizet, akkor 3-4 óra múlva már szokatlanul erős bubizást lát, és ez azt bizonyítja, hogy a fotoszintézis rendben van. Ez - a növények "boldogságára" utaló jel - pedig mindent felülír.

Az időbeosztásom miatt én eddig rendszeresen éjszaka cseréltem vizet. Eddig egyetlen reggeli vízcserén vagyok túl, azt kell mondanom, hogy ez az egy alkalom alátámasztja a fentieket. Próbálkozni fogok, és jelzem majd az eredményt.
 
Na bumm! Én meg hétvégén nem győzök csipás szemekkel időben kimászni az ágyból :yawn: , hogy még lámpabekapcs előtt túl legyek a vízcserén, aztán mégis szívat a fonalalga, holott most már minden más tényező rendben van szerintem :geek: . Na, ezt kipróbálom én is, hátha bejön nálam is.
 
Sziasztok!
Ezt én is csak alátámasztani tudom!Állt.mindig éjszaka cserélek én is vizet,főleg esztétikai szempontból(meg mert így érek rá),de egyszer,csak másnap (igaz lámpa bekapcs.elött)volt időm ezt megcsinálni,de a növények úgy reagálták le,mintha újra fellélegeztek volna,és olyan bubizásba kezdtek,hogy az egész akit beterítette az O2!Ez a látvány mindent felülmúl!Ti is próbáljátok ki!
 
Az én megoldásom pedig az, hogyha napközben végzek vízcserét , akkor utána Easy Carbot adok a vízhez, hogy helyrerántsa a co2 szintet. Máskor nem is öntök ilyet az akvába.
 
Szerintem a legtöbben idáig éjszaka cseréltünk. Vagyis lámpaoltás után.
Idáig. :thumbup:
 
Én mindig világosban cseréltem. Minek szívassam magam egy sötét akival :) . Utána mindig tapasztalható ez a "bedurranás".
A lámpa utáni 1 óra nem világos. Miért pont akkor?
 
Nigro said:
Én mindig világosban cseréltem. Minek szívassam magam egy sötét akival :) . Utána mindig tapasztalható ez a "bedurranás".
A lámpa utáni 1 óra nem világos. Miért pont akkor?
A növényeknek is kell egy reggeli kávé! ;)
 
Hümm én általában szombat kora-délután vagy vasárnap ebéd után szoktam cserélni. Nálam a világítás 12:30-kor kapcsol fel, addig el van sötétítve az aki. Ezek szerint én többé kevésbé jól csináltam eddig... :eh:
 
Sztem. az, hogy ezentúl tudom, hogy mikor kellene vizet cserélni csak max lelkiismeretességi problémát fog okozni meg bűntudatot ( :oops:) mert nálam ezentúl is szombatonként 8-9 óra között lesz a vízcsere, mert ekkor van az a családi idil, hogy alszik a lusta banda 10-ig, és addig sem sertepertélnek a lábam alatt. :)
Meg ez is olyan mikor az asszony kijelenti, hogy minden este 9-től van szex 10-ig ha itthon vagy ha nem... :D
 
N-dee said:
Na bumm! Én meg hétvégén nem győzök csipás szemekkel időben kimászni az ágyból :yawn: , hogy még lámpabekapcs előtt túl legyek a vízcserén, aztán mégis szívat a fonalalga, holott most már minden más tényező rendben van szerintem :geek: . Na, ezt kipróbálom én is, hátha bejön nálam is.

Ja, mondjuk a kemény bubizás a reggeli vízcserék után nálam is megvan, de a hét közepén/végén is durván ontják magukból az oxigént a növényeim. Akkor ezek szerint ne is változtassak a vízcsere időpontján?
 
Én mindig este csináltam a vízcserét úgy hogy a villanyoltásra pont kész legyek, abból a meggondolásból hogy így reggel meg lesz a 30ppm co2 és így a vízcserével nem nullázom le. 10-kor van villany bekapcs. így 11-12 körül a vízcserét meg is tudom ejteni. :) Kíváncsi leszek a változásra. Köszi B. hogy megosztottad ;)
 
Én meg akkor cserélek ha eszembe jut. És eszemben sincs ezen változtatni. :lol:
Ezt mondjuk inkább érdekességként kezelem. Ki kell próbálni ha van rá mód. De nem ettől lesznek a pattanás durrantó akváriumok. :p
 
Jelentem betettem egy szavazást is a topik elejére. Na ki mikor cserél? :?:
Igen... én Berényiékre szavaztam :thumbup: :lol:
 
Én akkor, amikor éppen eszembe jut. Hetente kétszer cserélek a nanoban, de van hogy 1-2 napot még az is csúszik, nem hogy belőjem percre pontosan... :) :oops:
 
Alap :lol: Még a végén Magdi anyus elpletykálja hogy nem tiszta az aki :lol:
 
oRphEus said:
inadsz said:
Alap :lol: Még a végén Magdi anyus elpletykálja hogy nem tiszta az aki :lol:
Ő ugyan aligha, már csak az égi vadászmezőkön pletykál.. :)

Most ő illett ide, más főpletykás nincsen :D
 
Én hál' isten kimaradtam ebből a függőségből is, de én is Berényiékre szavaztam... :D
 
Érdekes, most direkt nem vártam, hanem ahogy hazaértem, még javában fény és co2 áradatban cseréltem vizet és tényleg sosem látott mennyiségű bubi van a HC-n. Mi erre a magyarázat?
 
Back
Oldal tetejére