• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A víz párolgása

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Iszonyatosan párolog az aki,mióta betettem + egy akasztós szűrőt.(Ebben van az aktívszén is.)Vizcserekor színültig fel szoktam tölteni az akit.Egy hét alatt 3 cm párolog a víz.Ez nyáron csak fokozódni fog.
De nem ezért nyitottam ezt a topikot.Olvastam hogy ilyenkor ioncserélt vizet kell utána tölteni.Nekem ezzel rosz tapasztalataim vannak,mert mindig a növények látták a kárát.A ioncserélt víz hatására mindig rosszul reagáltak.A leveleik úgymond elfolyósodtak.Mit csinálok rosszul,hisz sokan alkalmazzátok ezt,nem olvastam ,hogy valakinek problémája lenne.. :oops: Talán túl sokat öntök egyszerre és a hirtelen vízváltozás miatt történik ez?Amióta növényezek,egyszer próbáltam,akkor nem volt olyan nagy mennyiség, ahol beöntötem,azon az oldalon majdnem tönkrementek a növények.
 
Szia!
Nekem a tropicalfishben azt mondták, hogy semmi képen se alkalmazzak ioncserélt vizet, esetleg desztiláltvizet!
 
Nyilván a desztvíz a legjobb de a RO víz elérhetőbb.Az ioncserélt víz van akinek bejött, van akinek nem.
Nekem nem jött be, olyan algásodás lett tőle, hogy csak lestem.Ezt többször kipróbáltam, mind a két aksimon egyszerre.Amikor abbahagytam idővel elmúlt, és mikor újra elkezdtem ismét megindult az algásodás.
 
Nekem is elég sokat párolog az akvárium, eddig ioncserélt vízzel töltöttem után nem volt semmi baja a növényeknek. Elég régóta használom és nem lett tőle bajuk a növényeknek. De próbaképpen leállok vele és megnézem mi fog történni... Megnézem hogy el tűnnek-e az algák, de eddig nem is gondoltam hogy lehet, hogy ez a bajuk. Meglátjuk ma úgy is lefogy. Majd jelenetkezem :)
 
Back
Oldal tetejére