• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A visszatérő

Ketchup

Nézelődő
Sziasztok!
Megosztanék pár infót magamról elsősorban. Katona Miklós vagyok Csengerből. Évek óta akvarizálok, volt jó pár akváriumom már. Kezdetben édesvízi, illetve néhány évig tengerivel foglalkoztam ez idáig. Most újra belevágnék egy édesvízi nano projektbe és erről már naplót is írnék :) eddig csak olvasgattam ezt a fórumot, lusta voltam regisztrálni.
Az előző akváriumom 400l volt, de most az új ennek pont a tizede lesz :) Elkezdtem csinálgatni a scapet és örülnék ha véleményeznétek illetve adnátok javaslatokat hogy a legjobbat hozhassam ki ebből a kis nanoból :)

Technikai infók:

Akvárium: GA optiwhite akvárium (45*30*30) 40L
Szűrés: Tetra EX 600 plus, egyelőre gyári töltettel
Világítás: 2x20w LED reflektor 6000k
Talaj: 9l ADA amazonia
Dekor: 9-10 kg seiryu kő
Co2: egyelőre diy citromsavas, de idővel beruházok egy magas nyomásúra
 
https://flic.kr/p/SQ1fTp

Sajnos nem tudom beilleszteni a képet.
33361080285_97b069c186_k.jpg

33361080285_97b069c186_k.jpg
 
Utoljára módosított:
Ugyan ilyen szűrőt használok kettőt is. A gyári bioball helyett én ADA BioRio-t tettem bele plusz 100g Seachem Purigen-t mindegyikbe. Legalul gyári kerámia gyűrű felette a BioRio, a legfelső kosárban meg a gyári szivacs és a Seachem Purigen. Ezt később kiegészítettem és a legfelső kosarakba a szivacs alá tettem még egy kis BioRio-t. Így most összesen szűrőnként 1,5 liter van bent. Ez kicsit igaz megfogja a szűrőt, de a vizem szép tiszta és legalább nem kell folytatni a csapokkal.
 
Sziasztok!
Megosztanék pár infót magamról elsősorban. Katona Miklós vagyok Csengerből. Évek óta akvarizálok, volt jó pár akváriumom már. Kezdetben édesvízi, illetve néhány évig tengerivel foglalkoztam ez idáig. Most újra belevágnék egy édesvízi nano projektbe és erről már naplót is írnék :) eddig csak olvasgattam ezt a fórumot, lusta voltam regisztrálni.
Az előző akváriumom 400l volt, de most az új ennek pont a tizede lesz :) Elkezdtem csinálgatni a scapet és örülnék ha véleményeznétek illetve adnátok javaslatokat hogy a legjobbat hozhassam ki ebből a kis nanoból :)

Technikai infók:

Akvárium: GA optiwhite akvárium (45*30*30) 40L
Szűrés: Tetra EX 600 plus, egyelőre gyári töltettel
Világítás: 2x20w LED reflektor 6000k
Talaj: 9l ADA amazonia
Dekor: 9-10 kg seiryu kő
Co2: egyelőre diy citromsavas, de idővel beruházok egy magas nyomásúra
Üdv! Ha jól látom akkor ismét egy Szabolcsi kollégát ismerhetünk meg? :)
 
Köszi :)
Ajánlanál valamit a gyári töltet helyett?
Nálam bevált elrendezés és anyagok(nálad 3 kosár van csak ezért úgy írom, hogy raknám a három kosárba)
Lentről felfelé:
-Alul kerámia gyűrű ( siporaxot használok, mert a fizikai szűrésen és a vízterelésen kívül elég jó biologiai szűrést is végez)
- matrix ( tudom nem olcsó, de a legjobb szerintem)
- substrat pro ( nem muszáj, mehet mátrix mindenhova , de elég jó kombó és olcsobb is)
-substratra egy réteg perlonvatta
- a perlon fölé egy 100 milis Seachem Purigen( mindenképp a perlon fölé! úgy csak a teljesen szűrt vizzel találkozik, nem koszolódik és hatékonnyabb a kémiai szűrés)
A szivacsokat felejtsd el, csak a helyet foglalják.
Szuper, nagyon bevált és működő kombináció! Ha megnézed a naplóimat a jó szűrés miatt elég sok mindent megengedhetek magamnak! :D:eek::D
 
Nálam bevált elrendezés és anyagok(nálad 3 kosár van csak ezért úgy írom, hogy raknám a három kosárba)
Lentről felfelé:
-Alul kerámia gyűrű ( siporaxot használok, mert a fizikai szűrésen és a vízterelésen kívül elég jó biologiai szűrést is végez)
- matrix ( tudom nem olcsó, de a legjobb szerintem)
- substrat pro ( nem muszáj, mehet mátrix mindenhova , de elég jó kombó és olcsobb is)
-substratra egy réteg perlonvatta
- a perlon fölé egy 100 milis Seachem Purigen( mindenképp a perlon fölé! úgy csak a teljesen szűrt vizzel találkozik, nem koszolódik és hatékonnyabb a kémiai szűrés)
A szivacsokat felejtsd el, csak a helyet foglalják.
Szuper, nagyon bevált és működő kombináció! Ha megnézed a naplóimat a jó szűrés miatt elég sok mindent megengedhetek magamnak! :D:eek::D


Köszönöm a tanácsot. Így fogom én is csinálni !
 
Na végre sikerült berakni :) Valaki valami ötlet? A növények terén HC gyep, 2 hátsó sarokba Blyxa, kovekre némi fissidens illetve a a HC és kövek között elszórva parvula az elképzelés.
Egyébként valaki meg tudná mondani hogy a napló avatarját hogy lehet megváltoztatni ? Én nem tudtam rá jönni.

33361080285_5d21a04c7e_c.jpgIMG_0170 by Miklós Katona, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére