• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A vetődés

VIP

Kertész szaki
Sziasztok

Úgy döntöttem, ideje elindítani az új naplót, mert sikeresen szétbombáztam a már eléggé beteg állapotban lévő 93,73 liter elnevezésű naplóval rendelkező scapet.
Sikeresen beszereztem minden hozzávalót (majdnem). A köveket ma szétkalapáltam kezelhető méretűekre, illetve elkezdtem agyalni a berendezésen.
A névből is látszik, hogy mi az alapvető elképzelés, de megmutatom az első elrendezést, amit így hirtelen sikerült összedobni, még valószínűleg kisebb-nagyobb változtatások lesznek.
A talajszint jobb oldalt fog emelkedni egészen a kövek tetejéig, végig feltöltve hátul illetve a bal sarokban egy másik kicsit kiemelkedő "erkély" van elképzelve.
A növényzet alapvetően monte carlo lesz mindenhol, talán a maradék hc-ból 1 kisebb területet majd megkínálok, illetve wenditii brown 1-2 kisebb bokorban, valamint valahová még fissidens is fog kerülni - talán kövek közötti résekbe. Még riccia is el volt képzelve, de nem sikerült átmenteni belőle... Még 1-2 pogostemon helferi, a többit még meglátjuk, ha lesz egyáltalán más is.
2014-10-21-1400.jpg
 
Már haladtam vele, de az ültetés még nem teljes, szombaton megyek a ga-ba még két adag montecarlo-ért.
Tápozni tegnap kezdtem (micro-macro, easycarbo), ma üzemeltem be a co2-t, jövőhét vége felé meg majd visszatelepítek 20-50 rc-t, meg a neonokat, ha minden jól megy.
Alga még nincsen, de még bármi lehet...
Vízcsere megy napi 20-30 liter, jövőhéten átállok 2 naponta való vízcserére, utána már csak 3 naponta lesz.
Remélem a MC be fog indulni gyorsan, majd akkor teszek még fel képeket, most még nagyon kopár :)
 
Remélem a MC be fog indulni gyorsan, majd akkor teszek még fel képeket, most még nagyon kopár
Na abban biztos lehetsz,érdemes hetenként fotózni ugyan abból a szögből így 4 hét elteltével látod majd mennyit fejlődött,na meg nekünk is meg tudod mutatni.
Jó kis elrendezés,kíváncsi leszek a növényekkel hogy is mutat (y)
 
  • Like
Reactions: VIP
Na ma cseréltem vizet, majd betelepítettem az élőlényeket. Eddig minden klappol, az MC tényleg elég jó tempóban veszi át a terepet. Alga eddig nincs. Már csak két naponta cseréltem ezen a héten vizet, jövőhéttől már csak 3 naponta fogok. (végre!)
Teszek fel 1-2 képet az építésről:
Itt már össze vannak ragasztva a kövek hátulról:
download.php


Talajemelés a régi kavicsokkal, majd egy kis szúnyogháló protect:
download.php


Táptalaj:
download.php


Majd pedig aljzattal együtt:
download.php


Majd pedig egyből feltöltés, első ültetés után:
download.php
 
Nagyon jó(y) - de kritikus leszek :) Számomra a sima hardscapes fotó nagyon bejött: Tök egyedi meg stb.. De ebből a feltöltött állapotból hiányzik nekem az aranymetszésből valami :) mégpedig kiugró' kő, akár a bal akár a másik oldalon. Valamint a bal hátsó kősoron emeltem volna valamennyit. Szerintem túl elástad őket. Viszont mindenképpen egyedi és izgalmas alkotás. Hozzáteszem én sem tudnék jobbat csak pár elméleti észrevétel volt...;)
 
Nagyon jó(y) - de kritikus leszek :) Számomra a sima hardscapes fotó nagyon bejött: Tök egyedi meg stb.. De ebből a feltöltött állapotból hiányzik nekem az aranymetszésből valami :) mégpedig kiugró' kő, akár a bal akár a másik oldalon. Valamint a bal hátsó kősoron emeltem volna valamennyit. Szerintem túl elástad őket. Viszont mindenképpen egyedi és izgalmas alkotás. Hozzáteszem én sem tudnék jobbat csak pár elméleti észrevétel volt...;)
Ezek bizony nekem is feltűntek, főleg a bal hátsó kiemelkedés hiánya, de sajnos ilyen lett. Igazából úgy vagyok vele, hogy majd a növények javítanak az összképen. Bal oldalt majd jobb lesz, ha a zöld csík elválasztja majd a kiemelkedő hátsó köveket az elöl lévőktől.
Illetve probléma volt, hogy hátul nem tudtam annyira megemelni a talajt, amennyire szerettem volna, mert túl macerás lenne, mindenhol le akarna folyni. Ugyanis alapvatő cél lenne, hogy felül végig mindenhol egy zöld csík látszódjon, ne a kövek legyenek a legnagyobb kiemelkedések. Viszont ahogyan elnéztem, az MC-t eléggé vastagra sikerült 1-2 embernek nevelni, úgyhogy ez nem lesz probléma szerintem (a HC-t is lehetett eléggé vaskosan tartani, bár az kevésbé bírta ezt). Illetve a fissidens is kezd megindulni a kövek között, világosabb hajtásokat kezd hozni, szerintem látványosabbá fogja tenni a kőfalat.
Meglátjuk mi lesz belőle ;)
Már várom, hogy 3 hét múlva legyen :D
 
Végül eljött ez a nap is :(
Megjelent a zöld poralga, vagy valami hasonlatos az üvegen, úgyhogy mostantól kaparászhatok... Ezt már régen is utáltam csinálni, de túl könnyű lenne nélküle :D
Pedig 2-3 naponta még mindig cserélem a vizet, de ezek szerint kezd összeérni a cucc. Remélem nem lesz olyan zöld vatta támadás, mint az előzőben.
 
10 napnyi fejlődés után egy telefonos kép:
pt4ew9oy8u20znr7ssc8.jpg

Sajna a HAC-ra közel sem lesz készen a fennmaradó 20 nap alatt, de majd jövőre!
Alga az üvegen van, illetve kezd a köveken is látszódni. A pogostemon helferi kezd megszépülni, illetve rengeteg oldalhajtást hozni, az MC meg fejlődik a maga kis "visszafogott" tempójában. A fissidens meg látványosan sokat fejlődött, nagyon szép világosabb árnyalatú hajtásokat kezd hozni. Annyira azért nem tűnik lassan növekvő növénynek, mint ahogyan ezt olvastam sok helyen... Persze azért még van hová fejlődnie mindennek.
A képen nem látszik (direkt) de a jobb felső sarokban lévő HC csak stagnál, illetve még mindig a gyökerek kifejlesztésével van elfoglalva gondolom, mert eléggé satnya állapotban volt/van. Valószínűleg az első MC nyírásig nem fog életre kelni, úgyhogy addig fog tartani, mert beültetem azt a részt is valószínűleg a levágott részekből.
 
Probléma van...
Nem tudom, hogy miért, de a pogostemon helferi megint elkezdett fehéredni az új hajtásain. Agyon van tápozva az akvárium, viszonylag sűrűn cserélgetem a vizet, de nem éri meg ez a növény, ha ennyire hálálja meg. Annyira azért nem szép. Inkább ültetek helyette anubiast, vagy még nem tudom.
Van erre valami egyszerű megoldás, vagy tényleg inkább szabaduljak meg tőle? Az előző akváriumban is akkor fejlődött a leg jobban, amikor nem nyúltam hónapokig az akváriumhoz és semmi tápozás nem volt, de ez most nem opció :D
 
Probléma van...
Nem tudom, hogy miért, de a pogostemon helferi megint elkezdett fehéredni az új hajtásain. Agyon van tápozva az akvárium, viszonylag sűrűn cserélgetem a vizet, de nem éri meg ez a növény, ha ennyire hálálja meg. Annyira azért nem szép. Inkább ültetek helyette anubiast, vagy még nem tudom.
Van erre valami egyszerű megoldás, vagy tényleg inkább szabaduljak meg tőle? Az előző akváriumban is akkor fejlődött a leg jobban, amikor nem nyúltam hónapokig az akváriumhoz és semmi tápozás nem volt, de ez most nem opció :D
Ha minden adott neki, akkor én még adnék neki egy esélyt. Egy tápgolyót beküldenék a gyökereihez, talán összekapják magát.
 
Ha minden adott neki, akkor én még adnék neki egy esélyt. Egy tápgolyót beküldenék a gyökereihez, talán összekapják magát.
Hát az a baj, hogy ezzel már régen is próbálkoztam és már annyira nem bízok benne, de lehet, hogy még megpróbálom.
 
Kapott tápgolyót és ilyen az összkép most:
20141117v00gtx9qn.jpeg

Vicces, hogy ez a régi cannon ilyen iszonyat zajt csinál ekkora fénynél... Nem volt kedvem most manuálisban szórakozni, de a telefonom szebb képeket csinál már.
Amúgy meg itt jól látszik, hogy 5-ből 3 hogy kifehéredett.
 
A pogostemon helferi már nagyon csúnya fehér, valamit majd ki kell találnom a helyére...
Illetve a barna alga az üvegen, illetve a köveken még annyira nem zavarna. De.
Megjelent a régebbi hajtásokon a levelek szélein, a köveken valami szőrös szerkezetű cucc, ami már jobban aggaszt.
Olvastam ilyet, hogy ennek az algának az oka a gyenge flow, de a kimenő ág előtt lebegő leveleken is ugyan úgy megtalálható.
Kérdés: ha beszerzek 2-3 oto-t, azok valamennyire helyre tudják rázni a dolgokat? Illetve ezek a halak mennyire ugrálós-öngyilkos típusok?
 
Back
Oldal tetejére