• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Teremtés oszlopai

andris|bandis

Kertész szaki
Valami készül itt...

Új akváriumba vágok bele. A koncepció: oszlopszerűen elrendezett sziklák (kövek) között növényekkel gazdagon benőtt víz alatti világ.

A technikai adatok:

110 liter
Méret: 80 X 35 X 40 cm
CO2: nagynyomású CO2 palack by Green Aqua
Világítás: 96 Watt, QUAD T5 - 1 x 24W Sylvania Grolux + 3 x 24W Sylvania Luxline Plus
Szűrés: EHEIM professionel3 350
 
Hali.
Nézted a köveket víz alatt? Olykor egy-egy dragon teljesen el tud ütni színében a többitől (esetedben a jobboldali a gyanús). Ez nem mindig zavaró, de néha meg igen. Csak hogy ne érjen meglepetés.. :)
Legutóbb én is ilyen kövekkel dolgoztam és - utólag - azt a tippet kaptam valakitől, hogy érdemes a lyukakat bicikliküllővel (vagy vmi hasonlóval) megtisztítani az agyagos - és kitudja még milyen - lerakódásoktól, azt kihasználva, hogy a lyukak elméletileg teljesen átjárhatók.
Egyszerű, de nagyszerű történetnek indul a tiéd, kíváncsian várom (y)
 
Hali.
Nézted a köveket víz alatt? Olykor egy-egy dragon teljesen el tud ütni színében a többitől (esetedben a jobboldali a gyanús). Ez nem mindig zavaró, de néha meg igen. Csak hogy ne érjen meglepetés.. :)
Legutóbb én is ilyen kövekkel dolgoztam és - utólag - azt a tippet kaptam valakitől, hogy érdemes a lyukakat bicikliküllővel (vagy vmi hasonlóval) megtisztítani az agyagos - és kitudja még milyen - lerakódásoktól, azt kihasználva, hogy a lyukak elméletileg teljesen átjárhatók.
Egyszerű, de nagyszerű történetnek indul a tiéd, kíváncsian várom (y)
Vagy zuhany alatt forró vízzel is jól ki lehet csapatni a lukakból a koszt.
 
Elmaradtam a növények bemutatásával.

Hátul jobb oldalon: Ceratopteris thalictroides
Hátul bal oldalon: Pogostemon erectus
Közép középen: Staurogyne repens
Középen hátul és elöl: Anubias Petite
Elöl baloldalon: Pogostemon helferi
Mindenhol gyep: Micranthemum Monte Carlo
 
Szia!

Én is adnék pár tanácsot a növények ültetésével kapcsolatban. Az anubias-szal kezdtem volna, de @Luigi13 -ék megelőztek. Esetleg ha maradtak kis dragon kő darabkáid, arra is rá lehet kötözni őket, de így talajba ültetve nem fog működni. Hátulra a kövek mögé nem tennék staut és más kis levelű növényt se, úgyse fognak látszani. A ceratopteris-szel a és a pogo erectus-szal nem tudom, mi a terved, csak indításhoz raktad-e be őket, és ha beállt az aki, kikerülnek, mert ha beindulnak egyáltalán nem fognak beleilleni a scape-be. Hátulra inkább valamilyen fűszerű növényt tudok elképzelni, acicularis-t, vagy vivipara-t. Az üveg beömlő sincs a legjobb helyen, inkább az akvárium hosszanti oldalára kellene tenni, alá a Twinstar-t, szembe pedig a diffúzort.
 
Szia!

Én is adnék pár tanácsot a növények ültetésével kapcsolatban. Az anubias-szal kezdtem volna, de @Luigi13 -ék megelőztek. Esetleg ha maradtak kis dragon kő darabkáid, arra is rá lehet kötözni őket, de így talajba ültetve nem fog működni. Hátulra a kövek mögé nem tennék staut és más kis levelű növényt se, úgyse fognak látszani. A ceratopteris-szel a és a pogo erectus-szal nem tudom, mi a terved, csak indításhoz raktad-e be őket, és ha beállt az aki, kikerülnek, mert ha beindulnak egyáltalán nem fognak beleilleni a scape-be. Hátulra inkább valamilyen fűszerű növényt tudok elképzelni, acicularis-t, vagy vivipara-t. Az üveg beömlő sincs a legjobb helyen, inkább az akvárium hosszanti oldalára kellene tenni, alá a Twinstar-t, szembe pedig a diffúzort.

Igazad van, tök hülye vagyok ehhez. Bocs hogy itt voltam, és rontottam a levegőt. Többet nem fordul elő.
 
Igazad van, tök hülye vagyok ehhez. Bocs hogy itt voltam, és rontottam a levegőt. Többet nem fordul elő.
@hnorbi tök jó tanácsokkal látott el, semmi rossz szándék nem volt a hozzászólásban. A háttér növényesítésére vonatkozó tanácsai nyilván szubjektívek, de én is támogatom.
Az építményedből arra következtettünk, hogy szeretnél valami iwagumi/landscape-szerű látványt összehozni, a kövek elhelyezésével jó úton is indultál. Ezért kaptál lényegre törő, egyben szókimondó, hasznos véleményt.
Szvsz ezek a vélemények kellenének hogy inspiráljanak, nem a "nagyon szép lesz" és hasonló megjegyzések. Sajnálnám, ha ezt te nem így látnád. Ha "csak" az a célod, hogy egy változatos növényvilág tündököljön és eltakarja a köveidet, a technikai részeket akkor is megfogadnám.
 
Utoljára módosított:
Én a helyedben örülnék, hogy olyat sikerült alkotnod, amihez már az "öreg rókák" is hozzászólnak! Persze szíved jogod úgy csinálni, ahogy te akarod, csak a sértődött reakciót nem értjük...
 
Andris, szerintem fújd ki magadat és kérj meg egy moderátort, hogy töröljenek ki minden hozzászólást Norbié után. Ez így most nagyon elment egy buta irányba, kár érte. Viszont neki lehetne futni ismét. ;)
 
Andris, szerintem fújd ki magadat és kérj meg egy moderátort, hogy töröljenek ki minden hozzászólást Norbié után. Ez így most nagyon elment egy buta irányba, kár érte. Viszont neki lehetne futni ismét. ;)

Igazad van, Zoli, kár érte, engem is zavarna, ha a naplóm ilyen irányba menne el, később nem esne jól visszaolvasni...

Igazad van, tök hülye vagyok ehhez. Bocs hogy itt voltam, és rontottam a levegőt. Többet nem fordul elő.

Én kérek bocsánatot, ha megbántottalak, és úgy érzed, hogy a hozzászólásommal kétségbe vontam a szakértelmedet, komolyan nem ez volt a szándékom. Csak az észrevételeimet akartam megosztani, amit vagy megfogadsz, vagy nem. Végülis, ez a Te akváriumod, aszerint alakítod, ahogy neked tetszik, ha Te azt a növényt szeretnéd, akkor az lesz benne. Ez a fórum viszont arról szól, hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat, segítsük egymást, teljesen mindegy, hogy 20 éve vagy pár hónapja kezdtünk el foglalkozni az akvarisztikával. Ha neked, erre nincs szükséged, azt is megértem, viszont ebben az esetben fölöslegesen indítottad a naplódat.
 
@andris|bandis szerintem te félreértetted Norbit:(.
Az itt, mások által megjelentetett hsz-ok véleményem szerint CSAKIS ÉPÍTŐ JELLEGGEL születnek.Ezekkel két dolgot tudsz tenni :vagy megfogadod őket ,vagy nem.Rajtad áll.
Az akváriumot pedig tényleg jól indítottad,nekem is tetszik(y).A vélemények pedig azért lehetnek számodra érdekesek,mert csupán meg szeretne a fórum közössége kímélni az algásodás rettegett fogalmától.
Én azt mondom fátylat rá,lapozzunk egyet ,és mutasd meg milyen most az akváriumod vasárnap óta.Megindult a Monte Carlo????;)
 
Back
Oldal tetejére