• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A tápozás váltása növényes akváriumban

Mely gyártó tápozását használod?


  • Total voters
    14

kipser

Főkertész
Sziasztok,

Tapasztalatokat szeretnék kérni a tápozás váltásával kapcsolatban.
Lehetnek olyan személyek itt a fórumon, akik egy bizonyos gyártó termékeivel kezdték el a növényes akváriumuk tápozását, de a későbbiekben váltottak valamilyen okból kifolyólag.
Biztos sokakat foglalkoztat a tápváltás menete, buktatói, ezért kérem, hogy aki váltott már tápot írja le, hogy hogyan történt a csere és milyen nehézségekbe ütközött, vagy éppen milyen pozitívumokat vett észre az új táp használata során.

Kérem azt is írjátok oda, hogy miről és mire váltottatok.
 
Sziasztok,

Tapasztalatokat szeretnék kérni a tápozás váltásával kapcsolatban.
Lehetnek olyan személyek itt a fórumon, akik egy bizonyos gyártó termékeivel kezdték el a növényes akváriumuk tápozását, de a későbbiekben váltottak valamilyen okból kifolyólag.
Biztos sokakat foglalkoztat a tápváltás menete, buktatói, ezért kérem, hogy aki váltott már tápot írja le, hogy hogyan történt a csere és milyen nehézségekbe ütközött, vagy éppen milyen pozitívumokat vett észre az új táp használata során.

Kérem azt is írjátok oda, hogy miről és mire váltottatok.
EL váltottam GA-ra, de ezt fokozatosan. Pl. ha 5ml micro abból 2-3 napig csak 4,5ml a többi meg az új táp. És ezt fokozatosán csökkenttettem még át nem váltottam az új tápra. De így is voltak növények amin látszott hogy megviselte. Ennek a leforgása kb.2 hét. Most próba ként TF-et használok, de ez már a restart-tól, mert ilyenkor amúgy is megviselik a növények az átrendezést. Nem azért váltottam, mert nem volt jó, hanem ki akarok próbálni több fajta tápot.
 
Back
Oldal tetejére