• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartása

Igen a beomlo csonk eleg egyszeru 180L akiba lenne amugy. A greenaquaban esetleg kaphat? Illetve arban dragabb mint az uveg? Nagyon gagyit nem szeretnek rendelni azsiabol.

Eheim 2080 tolnam bele a vizet...

Az ADA-ból sajnos csak kis méret van.
Ezeknek darabja 20 körül mozog. Légi úton be tudjuk hozni.

105-121 Metal Jet Pipe / P-1 (for ES-600, 36cm depth) 14Φ
105-122 Metal Jet Pipe / P-2 (for ES-600&1200, 45cm depth) 14Φ
105-111 Metal Jet Pipe / V-1 (for ES-600, 36cm depth) 14Φ
105-112 Metal Jet Pipe / V-2 (for ES-600, 45cm depth) 14Φ
 
Rendeltem egy ADA Spring Washer-t 17-es üveghez.

Ez tényleg átfér az üveg hajlított nyakán, mint az alábbi képen??? A kefe része elég hosszú, így vannak kételyeim...
Nem merem kipróbálni, félek eltöröm az üveget.

Spring_Washer_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Sziasztok!
Merev falú szűrőcső helyett használható lenne e megfelelő méretű szilikon cső? Próbálta már valaki?
Elég nehéz beállítani a csöveket, hogy megfelelő irányba álljanak.
 
Sziasztok
Gyors segítséget szeretnék kérni szűrő nagytakarítás után vagyok .
Szimpla Eheim csapokat használok, semmi bajuk nem volt eddig viszont nemrég észrevettem hogy az egyik csap engedi a vizet .Pici cseppek jelennek meg rajta és ahogy néztem nem a cső csatlakozásoknál hanem mintha alatta szivárogna.Valaki tapasztalt már ilyet ?Kb 2 éve meg van és ilyet még nem produkált :S
upload_2017-8-20_18-35-45.png
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Pont ma takarítottam a szűrő gumicsöveit,még ha jól emlékszem Nigrónál olvastam a módszert:
én spec egy csavar végére kötöttem damilt..a csavar súlya áthúzta a damilt a csövön és amikor kiért..akkor egy kis szivacs darabot raktam a cső végébe és visszahúztam a damillal a csavart és a szivacsot..egy áthúzás majd öblítés és gyönyörű tiszta lett a cső.Meg is volt kb 10 perc alatt az egész :D
Kopintom az ötletet.
 
Kopintom az ötletet.
Annyi lehetőség van a hozzászólások számának növelésére, kérlek ne folyamatosan a 10 évvel ezelőttiekre reagálj, amik már amúgy sem feltétlenül relevánsak. Embert nem találsz, aki ma nem kefével tisztítja a csövet.

Tök jó, hogy bekapcsolódsz a beszélgetésekbe, de ezer más módja van ennek szerintem.
 
Back
Oldal tetejére