• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartása

Sziasztok!

Nemrég beszereztem egy NAG csőtisztítő kefét, a kipróbálásakor azonban problémába ütköztem. Az eszköz kefe része kb. 3 cm - viszonylag - merev drót, és ez után jön a rugalmas "nyél". A gond az, hogy az íveknél (13mm-es üveg csövek) elég macerás a kefét - annak merevsége miatt - áttolni. Befelé még csak-csak, de kihúzásnál szorul rendesen. A befolyócső U ívénél betolni még úgy-ahogy betoltam, de kifelé szinte "izomból" kellet húzni, annyira nem követte a kefe feje az ívet. Attól tartok, hogy egy következő alkalommal esetleg úgy megszorul, hogy kihúzásnál "beleszakad" a csőbe a fej. Ha ez pedig a (csak az egyik végén nyitott) befolyócsőnél történik, onnan az életben nem vadászom ki a kefét :(

Ti ezt hogy oldjátok meg?
 
Én például úgy, hogy ADA kefet vettem egyből. :)
Ez a baj ezekkel a kefekkel, hogy ki tudja mennyire hajlik. Amikor pedig kitorsz egy darabot az üvegből rájössz hogy olcsóbb lett volna egy jó kefe mint a javítás.
 
sziasztok!

én cloroxot hasznalok takaritasra, mert meguntam a bowdenes szivacsos megoldast. egy lavorba engedek vizet, adok hozza cloroxot és aztatom vagy 10 percig kb. ennyi ido alatt teljesen tiszta lessz minde, csovek és a ki-be nyomok is. majd jol atoblitem vizzel vagy esetleg egy kis prime-os vizzel es mar rakom is ossze.
 
sziasztok!

én cloroxot hasznalok takaritasra, mert meguntam a bowdenes szivacsos megoldast. egy lavorba engedek vizet, adok hozza cloroxot és aztatom vagy 10 percig kb. ennyi ido alatt teljesen tiszta lessz minde, csovek és a ki-be nyomok is. majd jol atoblitem vizzel vagy esetleg egy kis prime-os vizzel es mar rakom is ossze.
Ezt ki fogom próbálni...vajon műanyag elemeken is müxik? A tetra 90 fokos csöveit nem nagyon tudom takarítani
 
Ezt ki fogom próbálni...vajon műanyag elemeken is müxik? A tetra 90 fokos csöveit nem nagyon tudom takarítani

igen, nekem akril viztiszta elszivo es essőztetőm van. mar egy parszor takaritottam, de eddig semmi baja, nem mattult be meg semmi.
 
Ezt ki fogom próbálni...vajon műanyag elemeken is müxik? A tetra 90 fokos csöveit nem nagyon tudom takarítani
Nekem is kellene a tetra csöveket tisztítani. Ha megcsináltad írd már meg légyszi, hogy ennél is működött-e rendesen.
 
az lehet, sőt tuti, de a chlorox csak 300 ft és nem kell semmi mást csinalni a csovel, beaztat pihen, eloblit es mehet vissza:))

Legközelebb azért fotózd le mit szed le pontosan.
Barna algát? Bio film? GDA? Ecset?
Nem mind1. Én is próbáltam full töményen is de komolyabb algás csövekkel nem csinál semmit.
 
Legközelebb azért fotózd le mit szed le pontosan.
Barna algát? Bio film? GDA? Ecset?
Nem mind1. Én is próbáltam full töményen is de komolyabb algás csövekkel nem csinál semmit.

haaaat nem tudom, hetfon fogom takaritani, november elejen volt utoljara takaritva, de nagyon barna mar a cso. szerintem barna alga van rajta, de nem tudom, mert a bio filmet es a gda-t nem ismerem. de ha tenyleg erdekel lefotozom es felrakom holnap estefele.
joejt mindenkinek.
 
haaaat nem tudom, hetfon fogom takaritani, november elejen volt utoljara takaritva, de nagyon barna mar a cso. szerintem barna alga van rajta, de nem tudom, mert a bio filmet es a gda-t nem ismerem. de ha tenyleg erdekel lefotozom es felrakom holnap estefele.
joejt mindenkinek.

jaja jöhet mindenképp nem kötekedés miatt írom. csak egy pár száz üveget letoltunk már és néha azért megizzaszt a móka.
fotón legalább be lehet lőni, hogy mit szedett le
 
Legközelebb azért fotózd le mit szed le pontosan.
Barna algát? Bio film? GDA? Ecset?
Nem mind1. Én is próbáltam full töményen is de komolyabb algás csövekkel nem csinál semmit.
Tegnap kipróbáltam én is a Tetra EX 1200-ason. Lavórba engedtem annyi viszet, hogy a 90°-os csövezést ellepje és öntöttem bőven chloroxot bele. A csövekbe töményen öntöttem. Durván tíz percig áztak, közben mozgattam, hogy biztos mindenhova jusson.
Eredmény: láthatóan tisztább lett, de közel sem annyira, mintha csőtisztítóval csináltam volna. Miután ázott, utána a régi módszerrel kellett kitakarítanom.
Nekem nem jött be, ettől még másnál működhet.
 
En ami ota Twin Start hasznälok,azota a ki es a befolyok tisztitäsa 2 percig tart.Koräbban egy 10l-es edenybe superge-be äztattam a csöveim,es addig az eheim zöld csöve volt bent,sajna neha napokig.MOST EZ A PROBLEMA MEGOLDODOTT.
 
Nálam is ez van és sokkal lassabban koszolodnak. Csak egy vékony, áttetsző baktérium réteg van rajta.
 
jaja jöhet mindenképp nem kötekedés miatt írom. csak egy pár száz üveget letoltunk már és néha azért megizzaszt a móka.
fotón legalább be lehet lőni, hogy mit szedett le

Szia!
Itt vannak a képek.
Az elszívót november elején takarítottam utoljára, az essőztető azért ilyen tiszta, mert azt decemberben csináltam. Nekem ilyen koszos szokott lenni, de nekem ezt a koszt a clorox leszedi. Nem tudom, hogy ez mi rajta, sima kosz vagy valami alga, de az algát azt tuti leszedi a clorox, mert az atomizert is abban áztattam kis ideig és hófehér lett. Mondjuk azon csak zöldalga volt, de ezen meg szerintem a barna alga van:) Az elszívó rendesen meg van hajtogatva, hogy beérjen a szekrénybe, ezért nekem macerás ahogy régen csináltam: bowden és szivacs:)
20363171_514a36f938370fc389c6d9ed02a09bac_xl.jpg

20363173_6ea278d836c3ade4e139b6a1c9aa0496_xl.jpg
 
Szia!
Itt vannak a képek.
Az elszívót november elején takarítottam utoljára, az essőztető azért ilyen tiszta, mert azt decemberben csináltam. Nekem ilyen koszos szokott lenni, de nekem ezt a koszt a clorox leszedi. Nem tudom, hogy ez mi rajta, sima kosz vagy valami alga, de az algát azt tuti leszedi a clorox, mert az atomizert is abban áztattam kis ideig és hófehér lett. Mondjuk azon csak zöldalga volt, de ezen meg szerintem a barna alga van:) Az elszívó rendesen meg van hajtogatva, hogy beérjen a szekrénybe, ezért nekem macerás ahogy régen csináltam: bowden és szivacs:)
20363171_514a36f938370fc389c6d9ed02a09bac_xl.jpg

20363173_6ea278d836c3ade4e139b6a1c9aa0496_xl.jpg
Szia!
Ez bizony nem barna alga. Látok némi zöld pontalgát is, de ez a csövek normál koszolódása. Leginkább baktériumok okozzák.
 
Ezt egy jobb kefe leszedi clorox nélkül. :) De egy durván koszos csővel külön-külön egyik sem bír el. Kell a tisztító folyadék, hogy megkezdje a pontalgát és utána a kefe simán leszedi. De csak kefével 1 órát is pucolhatod nem tűnik el, csak tisztítófolyadékkal meg a pontalga kifehéredik, de ott marad.

Nem rábeszélés, mindenki azt használja ami neki bevált.
 
Back
Oldal tetejére