• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A svéd váza

A teljesség igénye nélkül: HC, MC, HM (bár ez utóbbit azért majd kell nyírni, de háttérnövénynek jó), parvula, mini anubiasok, mini bucék, mini cryptocoryne, mini microsorum, riccardia, fissidens, aztán kicsit nagyobbak, de egy-egy belefér pogostemon helferi, staurogyne. Amúgy a reineckii, ha ki is nő a vízből, nem gond, szereti a levegőt, szóval hagyhatod is akár, aztán később maximum wabi váza lesz belőle.:D
 
A teljesség igénye nélkül: HC, MC, HM (bár ez utóbbit azért majd kell nyírni, de háttérnövénynek jó), parvula, mini anubiasok, mini bucék, mini cryptocoryne, mini microsorum, riccardia, fissidens, aztán kicsit nagyobbak, de egy-egy belefér pogostemon helferi, staurogyne. Amúgy a reineckii, ha ki is nő a vízből, nem gond, szereti a levegőt, szóval hagyhatod is akár, aztán később maximum wabi váza lesz belőle.:D
Wow koszi szepen! Akkor nem is gond ha emers is lesz vegulis egy vazabol kilognak a novenyek ahaha

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
a582c2e4a3227273efcd0c7f65a23959.jpglassan 1 hetes, igazabol csak a reineckiit latom megindulni, mas valtozast nem latok..amugy erdekes ilyen atlatszo szuron latni ahogy szinezodik el a perlon:) Matol probalok nyomni bele egy kis gazt meglatjuk mi lesz mert bubizast nem vettem eszre. Es valami hatteret is fogok berakni mert a szuro kozepen stabilabban all es nem valami szep a latvanya:)

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Beszereztem egy limnophilat segednovenynek es 2 cherryt algaevoknek, alkottam valami fedot mert az eddigi akikbol mindig kiugrottak:(6a55ab981c50b76dcf0e7aa42c8eeb21.jpg
0e63b9ec082a3afde12eeefc8b1154b7.jpg

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Ha az RC-k kiugrottak, akkor ott a vízminőséggel (ammóniaszint, nitrit) lehetett a baj! Nálam egy dunsztos üvegben van 2-3 db, élnek, virulnak!
Nekem csak a klor a fura ha az also az de nem hiszem el mert elvileg 24 ora alatt kimegy a vizbol ha egyaltalan volt is benne nem?
71af7fd99b9ce0c943aba2bbaee70e1d.jpg

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Meg az ammoniat erdemes figyelni ugye? Nem semmi hogy ez mennyit nott 4 nap alatt!9ab037a6cff98f054f7ad9254bd125cd.jpg

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Meghalt az egyik garnéla:( mit csinalok rosszul? Sosem sikerul megtartanom oket:/

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
A masik garnéla el es virul:) Elkezdtem hasznalni ilyen vizelokeszitot, remelem jobb lesz tole a helyzet. Lassan teszek be meg egy-ket garnélát es egy kis cuba-t!172ece178b59c912005467a4f4be847c.jpgf424ac11da9791d8269b90b28e0a2f2e.jpg

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Azota a masikat sem latom sajnos..azon gondolkozom hogy feladom a garnelazast es berakok 2 oto-t...

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Azota a masikat sem latom sajnos..azon gondolkozom hogy feladom a garnelazast es berakok 2 oto-t...

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
Én csak most ismerkedek a garnikkal, ha ennyire nehézkes (és ez elképzelhető, hiszen picike az élettér, ami még nagyobb odafigyelés igényel) keress valami kis igényű fajt, ami csapvízben is elvan különösebb tutujgatás nélkül. ;)

Hat talaltam egy ilyen olvasmanyt
Nekem ennyire pici akváriummal nincs tapasztalatom. Az tuti, hogy főleg az elején rendszeresen mérném a vízparamétereket az segít.
 
Back
Oldal tetejére