• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A rotor futását csendesebbé lehet tenni

Jeti

Tapasztalt kertész
Szeretem, ha egy rotor csendesen üzemel.

Az_excentrikuss_g_cs_kkent_s_re__hogy_zajtalanabb_forg_s__legyen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A képeken a forgórészen látható O gumigyűrű, nem engedi a rotor lapátjait zörögni, annak ellenére, hogy tökéletesen el tud fordulni rajta és az elindulásban nem akadályozza.
Jeti__tlet_az_excentrikuss_g_cs_kkent_s_re_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
trewa said:
szia!ez konkrétan milyen szűrő rotorja?vagy esetleg ezt minden típusnál meglehet oldani?

Szia!
Ez az EHEIM 2224 forgórésze, de az EHEIM 2213 rotorjával, ami halál pontosan kompatibilis rá és, amit a 2224-es helyére lehet pattintani, mert, hogy annak a lapátjainak méretei annyival nagyobbak, hogy így kb., óránként 100 liter vízzel többet teljesít. Viszont az általam kitalált gumigyűrű nélkül kissé excentrikus lenne forgás közben, mint a legtöbb ilyen felépítésű forgórész, ami nagyon zavaró lenne egy halál csendes hálószobában. Minden ilyen jellegű két részből álló forgórészre alkalmazható, csak a megfelelő O gyűrű méreteit kell megtalálni az adott tipushoz. Csak egyszer kell rájönni a megfelelő O gyűrű méretére. Fontos, hogy kézzel érezhetően picit húzósan, de mégis valamennyire könnyedén el tudjon fordulni fél fordulatot a rotor a forgórészen, hogy bármikor, amikor feszültség kimaradás van és netán nem vagyunk otthon, biztonsággal be tudjon indulni.
Üdv
 
Szerintem csináljunk egy új rangot.....úgy mint a riccia kötöző,vagy stem nevelő ....legyen "rotor doktorˇ" -is :thumbup:
Én már tudom is ki legyen a díszdoktor :wave:
 
gézsé said:
Szerintem csináljunk egy új rangot.....úgy mint a riccia kötöző,vagy stem nevelő ....legyen "rotor doktorˇ" -is :thumbup:
Én már tudom is ki legyen a díszdoktor :wave:

Kösssssz! :mrgreen: Mondta a labda, mikor lemászott róla a sündisznó. :lol:
Félretéve a viccet.
Ilyen kis apróságokat, miért nem csinálnak meg nagy cégek a rotorjaikon? Ennyire rossz a hallásuk? Vagy eleve zajos környezetben élnek, dolgoznak. Egyébként ezt a kis O gyűrűt, amit a forgórészre raktam, teljesen véletlenül egy régebbi szódás szifonon a patron kiszúró szelepén találtam és pont jó volt a méreteiben. Nyilván üzletben is lehet kapni fillérekért. (Már utána érdeklődtem.)
Igazán megér egy ilyen aprócska művelet annyit, hogy az ember ettől kezdve csendben gyönyörködjön az akváriumán, a rotor 6-8 éves élettartama alatt.
De ez a ROTOR-DOKTOR jelző tetszik! :thumbup: :mrgreen: :crazy:
 
Nálam Jetitől még mindig az "akvárium fűtés radiátorról külső szűrőre kötött hőcserélővel" megoldás viszi el a pálmát!
 
bitumen said:
Nálam Jetitől még mindig az "akvárium fűtés radiátorról külső szűrőre kötött hőcserélővel" megoldás viszi el a pálmát!

Hali!
Köszi!
De ezzel, csak annyi a bibi, hogyha a cirkós fűtési rendszer melegíti a lakást, akkor a fűtőtestnek és ezáltal a hőkicserélőnek is nagy hőingadozásai lehetnek, de, ha a hagyományos gázkonvektorról, vagy távfűtési radiátorról veszünk le hőt, az jóval konstansabb. Mindenesetre (főleg manapság, amikor egye inkább szűkösebben kell osztani a megélhetési manit), hatásfokában ez a legolcsóbb és legjobb akvárium fűtési mód. A keringtetésre, kár használhatunk külön, akváriumon kívül is működtethető 2 - 2.5W-os kis szivattyút is, ami, csak akkor kapcsol be, amikor az akváriumban a termosztát kapcsolást ad és akkor nem kell a bonyolultabb mágnesszelepes megoldás, ami úgyszintén megfelelően tud működni, csak jóval több tesztelési beállításra, mérésre van szükség. ARRA MINDIG ÜGYELJÜNK, hogy ennek a hőkicserélő rendszernek, mindig a nyomóágába kerüljön a melegebb víz és, hogy a szűrő beömlő vizéhez kerüljön, ahogy azzal keveredve kellemes hőfokú legyen. Én így, négy évvel ezelőtt Pesten a szülői házamban, közel 30 éven keresztül megspóroltam óránként 400W villamosenergiát.
 
Jeti said:
bitumen said:
Nálam Jetitől még mindig az "akvárium fűtés radiátorról külső szűrőre kötött hőcserélővel" megoldás viszi el a pálmát!

Hali!
Köszi!
De ezzel, csak annyi a bibi, hogyha a cirkós fűtési rendszer melegíti a lakást, akkor a fűtőtestnek és ezáltal a hőkicserélőnek is nagy hőingadozásai lehetnek, de, ha a hagyományos gázkonvektorról, vagy távfűtési radiátorról veszünk le hőt, az jóval konstansabb. Mindenesetre (főleg manapság, amikor egye inkább szűkösebben kell osztani a megélhetési manit), hatásfokában ez a legolcsóbb és legjobb akvárium fűtési mód. A keringtetésre, kár használhatunk külön, akváriumon kívül is működtethető 2 - 2.5W-os kis szivattyút is, ami, csak akkor kapcsol be, amikor az akváriumban a termosztát kapcsolást ad és akkor nem kell a bonyolultabb mágnesszelepes megoldás, ami úgyszintén megfelelően tud működni, csak jóval több tesztelési beállításra, mérésre van szükség. ARRA MINDIG ÜGYELJÜNK, hogy ennek a hőkicserélő rendszernek, mindig a nyomóágába kerüljön a melegebb víz és, hogy a szűrő beömlő vizéhez kerüljön, ahogy azzal keveredve kellemes hőfokú legyen. Én így, négy évvel ezelőtt Pesten a szülői házamban, közel 30 éven keresztül megspóroltam óránként 400W villamosenergiát.


A keringtetésre, kár használhatunk :crazy: :?
A keringtetésre AKÁR.... Elnézést elírtam és az utóbbi a helyes.
Pusszantalak benneteket!
 
Ezaz amit én sem tudok megérteni, hogy gyártó miért nem képes ezt alapból megcsinálni.... nem tudom èn nem hinném, hogy ezt meg merném csinálni a frissen vásárolt 2217-emen..max ha veszek egy másik rotort ês azon kísérletezni. Kérdésem az, hogy teljesítménybeli veszteség nincs?
 
Ezaz amit én sem tudok megérteni, hogy gyártó miért nem képes ezt alapból megcsinálni.... nem tudom èn nem hinném, hogy ezt meg merném csinálni a frissen vásárolt 2217-emen..max ha veszek egy másik rotort ês azon kísérletezni. Kérdésem az, hogy teljesítménybeli veszteség nincs?
A fenti megoldás profi, de ha egy kis darab befőzőgumit szorítasz a rotor és a mágnestest közé úgy, hogy csak kicsit szoruljon ugyanúgy csillapítja a zörgést. De szerintem neked nem ilyen gondod van ez 4-5 év használat után szokott jelentkezni, vagy ha szétpattintod a rotort, kitágul és már zörög is.
 
Akkor ha jól értem akkor nem csökentenné a az ùj Eheim Classic 2217 es hangját :/

A tiédnek szerintem azért van "nagy" hangja mert a fej borítása felerősíti a szűrő hangját. Ha a rotor zörög az olyasmi hangot ad mintha valahova hozzáérne a lapát,kicsit olyan kereplős.
 
Nekem egy 10 éves Serafil-em van és ez a tíz év használat nálam is zajossá tette a rotort, de én gumi helyett kiöntöttem sima gyertyaviasszal a mágnes és a propeller közti részt! Már egy hete üzemel hibátlanul és olyan halkan, mint új korában! Az elején kicsit tartottam tőle, hogy a hőtől kiolvad majd a viasz, vagy nem lesz elég kemégy, de a gyakorlat szerencsére (eddig) igazolta az ötletemet.
Azért a gumis megoldás profibb, de az én rotoromat nem lehet így kettészedni, ezért kellett más alternatívát kiötlenem.
 
Sziasztok!

Ha a rotor zörög az olyasmi hangot ad mintha valahova hozzáérne a lapát,kicsit olyan kereplős.
Kaptam nemrég egy öreg 2213-ast (Made in West Germany :D) és talál rá a fenti leírás. Sajnos a @Jeti által feltöltött képek már nem láthatóak, úgyhogy ha valaki beszúrna valami szemléltetőt annak nagyon örülnék, mert nem igazán értem hova és milyen gumigyűrűt kellene tennem. Rotor csere előtt megpróbálnék pár dolgot, mert morcos lenneék ha új rotorral is ugyanígy szólna... A fej borítását is kitömném egyúttal, úgyhogy ha bármilyen tippel, útmutatóval tudtok szolgálni, azt is megköszönném :)
 
Utoljára módosított:
Fényképem az nincs. Kézbe veszed a rotort, a lapátokat eltudod mozdítani attól a résztől amin a mágnesek vannak, ha könnyen jár akkor bizony ezért zörög, szüntesd meg a lötyögést egy kis gumival ami épp beszorul alá.
 
Back
Oldal tetejére