• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A ráknépség háborúja avagy a Sithek átka [30 literes garnélás nano]

Az ünnepek és egy váratlan "ajándékként" jött kb. másfél hétnyi betegeskedés miatt nem igazán tudtam úgy foglalkozni vele, emiatt sajnos több anomália is előjött.

1) beködösödött a víz indítás után kb. 3-4 nappal, ezt szerencsére több vízcserével sikerült megszüntetni, viszont utána a faágon és a köveken főleg ilyen fehéres-átlátszó biofilm bevonat keletkezett, ami nem valami esztétikus. Mi okozhatja ezt a bevonatot, mivel lehetne eltüntetni?

2) megjelentek az algák a biofilmmel egyidőben, főleg a köveken, de a növényeken is fonalakban, barnás színű telepekkel. Amit tudtam leszedegettem manuálisan, a nagyobb foltok kaptak Carbozást közvetlenül de látszik a növényeken, hogy épp csak vegetálnak, egyedül a Nymphoides fejlődik látványosan.

3) A legnagyobb rejtélyem eddig, hogy kb. 4-5 napja találtam a vízben pár darab, vígan úszkáló halivadékot! Látszólag pár naposak-hetesek lehetnek, de tudja ég, hogy milyen hal ivadéka és hogy került be. Mivel az akváriumba csak csapvíz és RO keveréke került be a vízcserékkor, a köveket és a faágat elvileg megtisztítottam behelyezés előtt, így már csak arra tudok gondolni, hogy valamelyik növénnyel jöttek be az ikrák...(?)
Valaki tapasztalt már ilyet?
 
Hali!
Mivel ro- vizezel, ezért gondolom, hogy lágyvizes garnikat szeretnél. Nekik mem lesz jó ez a manado talaj, mert feltolja a keménységet, mint a fene. Szerintem még most szedd ki valahogy és indítsd újra.
(A fa szerintem finger gyökér)
Kb. feles arányban keverem az RO-t, nem kimondottan igényesebb garnélákat céloztam meg, lévén ez egy full kezdő rákos akvárium lenne.
Red Cherry, Yellow fire, pinokkió, ilyenekre gondoltam első körben.
 
Red Cherry, Yellow fire, pinokkió, ilyenekre gondoltam első körben.
Csak egy kérdés: Miért megint RC garnéla??? Mindig mindenki a pirosra gerjed. Én próbálom népszerűsíteni a kéket :)
Valamint tudnám ajánlani a Babaulti-t, bár mindenki azt mondta hogy elég kényesek, nálam offenzívába kezdtek és mindenféle spéci cucc nélkül vígan szaporodnak.
Mindkettő elvan keményebb vízben is.
 
Úgy tudom, hogy a kékek jóval kényesebbek, mint a kezdőknek ajánlott RC-k :)
Ugyanaz a neocaridina mint a piros (vagy sárga vagy fehér vagy narancs vagy zöld, stb) ;) Bár a blue dream nálam is érzékenyebb mint az úgymond 'blue jelly' verzió. Az a jó bennük hogy minden színben megtalálhatóak.
 
En is gyuttem offolodni. Meglattam a "blue jelly" nevet, es nem allhattam meg. :D
Tanusithatom, hogy remek garnelak, es nem melleseg a legszebbek (nekem). Nem kenyesek, nalam 21-22 fokon vannak, 50 literes medenceben, ami csak felig van. Szivacsszuro, es ennyi. Hetente vizcsere, valtozatos etetes (hetente egyszer hazi koszt fagyasztva, szunyoglarva, jbl tap). Koszonik szepen, nonek mint a dudva. @ezsolt80 -tol vettem oket, kivalo minosegu aprosagok! ;)
Es, hogy par szot szoljak az akvarol.
A fan levo nyalka szepen lassan lekopik majd. Ha fel szeretned gyorsitani a folyamatot, tegyel bele egy marek amanot, es par otot. Par nap alatt a multe a (lets go utan szabadon) takony.
Olvastam, hogy csak puri van a szuroben.
Minden rosszindulat nelkul kerdezem: miert? A takonyka es az alga elleni harcban nagyban segitene egy adag jo minosegu biologiai szuroanyag. A jovore nezve is szerencsesebb lenne cserelni, meg most.
U.i: en nem vagyok nagy guru, de ezeket a dolgokat vegigcsinaltam egy majd' 8 kilos szavanna gyokerrel, 350 literben. Nem pakoltam meg rendesen a szurot, szet is kellett kapnom par napja, mert nem latszott semmi a fonaltol. Most megfurodtek a novenyek kis carbos vizben, sajnos ki is nyuvadt a tobbsege, de nem volt mit tenni.
Opalos is volt a viz mindig. Egy adag eheim bio cucc, es helyre jott minden. Nincs purim ennel az akvanal, de kristaly tiszta a viz.
Tanulj a hibambol, elozd meg a bajt egy apro kis valtoztatassal. (y)
 
Back
Oldal tetejére