• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A piece of Nature

petser

Kertész szaki
Nagy nehezen, hosszas előkészületek során végre sikerült elindítanom az első akváriumomat.
A nyári munkával sikerült összehoznom a pénzt a cuccokra. A növényekre, tápokra még nincs meg a keret, ezért is pályáztam a "Mi összedobjuk az akváriumod"-ra.
Adatok:
Akvárium: 25L - 40x24x26cm
Szűrő: Eheim 2213 - benne: kerámiagyűrűk, Substrat Pro, Eheim Synth
Világítás: Wave Cosmos 13W - jelenleg napi 7 óra
Növény táptalaj: Tropica Substrate - 0,8liter
Általános talaj: ADA New Amazonia kb. 5 liter
Kövek: Seiryu kő, kb. 3kg
Növények: Marsilea hirsuta, Staurogyne repens, Rotala sp. 'Green' - mindegyikből egy cserép/doboz
Tápozás: naponta: 1ml Carbo,
hetente: 2,5ml ProFito, Ferro 2,5ml, Fosfo 0,5ml, Kálium 2.5ml, Nitrogen 0,625ml
Ezúton is köszönöm "roller89" nagylelkűségét és segítségét, aki felajánlotta nekem a maradék tápjait.

Egyenlőre ennyi, CO2 majd lehet lesz, de csak élesztős. Egyenlőre hadd tanuljam meg az alapokat. A szűrőt majd a napokban fogom indítani, és járatni fogom egy pár hétig, hogy elszaporodjanak a bacik.
A layout-ot már elkezdtem tervezni, készítettem is két variációt, de akár ez is eltarthat egy-két hétig, mire kiforr. Ebben is szeretném segítségeteket kérni, hogy hogy nézne ki a legjobban.

Képek:

Nano tank - Setup day by petser, on Flickr

Nano tank - Setup day by petser, on Flickr

Nano tank - Setup day by petser, on Flickr

Nano tank - Setup day by petser, on Flickr

Nano tank - Setup day by petser, on Flickr

Nano tank - Setup day by petser, on Flickr
 
Nem rossz kezdés!
A köveknél próbáld meg valahogy kihangsúlyozni a fő követ,hogy valahogy magasabbra kerüljön és máris jobban fog ütni az elrendezés!
 
A ksi kövekből a jobb első nem lesz úgy jó. Az eleje ne legyen a levegőben. Nyomd be a talajba aztán katt ;)
 
Jobb lett, hogy betetted a bal oldalra. A jobb oldalon, most hogy benyomtad, szinte nincs is értelme, hogy ott van. :)
Nem tudod hasonlóan elhelyezni, mint a bal első kis követ?
 
Nem arról volt szó, hogy a jobb oldali kis követ nyomjam lejjebb? :) Vagy azért hozzam vissza feljebb, mert bekerült a bal oldalra a nagyobb kő?
Nem kötekedésből, csak szeretném érteni.
Katt:

Nano tank - layout 6th by petser, on Flickr
 
Hát,az üvegből is le lehet vágni 5 centit és akkor nem kell emelni! :)
Viccet félre téve,bár mennyire is rossz ezt leírni,de attibva kollégának igaza van!:rolleyes::ROFLMAO:
 
Köszönöm a tanácsaitokat;), egyenlőre marad így. A költségvetésem nem tesz lehetővé még egy Amazoniát. Így is örülhetek, hogy nem a Manadoval kell szórakoznom. Majd meglátjuk, növényekkel hogy néz ki.
 
Tudom,eső után köpönyeg,de jó lett volna,ha a legózáshoz nem öntöd bele a táptalajt és akkor most nem lenne probléma,egyszerűen magasíthatnál plusz aljzat nélkül!:geek:
 
Nagyon sok sikert ehhez.Talaj fog kelleni még,de a layoutot a látottak alapján meg fogod oldani,és nagyon szépen.Tényleg szívből szorítok neked(is) a pályázaton.Amúgy nagyon jó minőségű az akvárium.
 
Nagyon sok sikert ehhez.Talaj fog kelleni még,de a layoutot a látottak alapján meg fogod oldani,és nagyon szépen.Tényleg szívből szorítok neked(is) a pályázaton.Amúgy nagyon jó minőségű az akvárium.
Köszönöm szépen! Hasonlókat kívánok neked is! ;)
 
Szia petser!!

Szerintem várj még egy kicsit, filózz rajta, hogy tetszik vagy nem.
Egy kicsit még gyűjtesz és meg lesz az a talaj, de ha már ott vagy akkor még egy hasonló nagyságú követ mint a mellék köved is be kellene szerezned, nekem hiányzik a 3 alap szikla. Nem kell elsietni, nem maradsz le semmiről.;)
 
Szia petser!!

Szerintem várj még egy kicsit, filózz rajta, hogy tetszik vagy nem.
Egy kicsit még gyűjtesz és meg lesz az a talaj, de ha már ott vagy akkor még egy hasonló nagyságú követ mint a mellék köved is be kellene szerezned, nekem hiányzik a 3 alap szikla. Nem kell elsietni, nem maradsz le semmiről.;)
Persze, nem is szeretném elsietni. Van még egy szikla, akkor azt is beteszem. Egy kérdés: a layout-ot ezzel a kevés Amazoniával tervezzem akkor meg, vagy várjak még 3 literre, és csak utána van értelme? Köszi.
 
Sokkal jobban nézne ki, ha lenne még benne hátul talaj. Szóval én arra szavazok, hogy várj és amikor lesz rá keret, akkor folytasd.
Egyet értem eMZé kollégával!!(y)
Viszont a +sziklával legózhatsz addig.;)
 
Back
Oldal tetejére