• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A part

A vulkáni kő alkalmas lehet a HC alá talaj helyett?

  • Persze

    Votes: 2 50.0%
  • Esélytelen (mert csak)

    Votes: 2 50.0%
  • Tök mindegy, az amanók bárhonnan kiássák a talajt és szétterítik a homokon

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    4

szabolcs.debreczeni

Kertész szaki
Sziasztok,

Kis kihagyás után újult erővel vetem bele magam újra az akvakertészkedésbe, ennek örömére el is indítom az új akvi naplóját. Egy nagyobb akvi is tervezés alatt áll az irodában (dzsungeles, kifejezetten amano garniknak), ha beindul, párhuzamosan arról is beszámolok.

Előzményekről nagy vonalakban csak annyit, hogy még ősszel indítottam egy nagyon hasonló scape-t, szegénynek nagyon hányattatott sorsa volt, pont mikorra kezdett volna révbe érni, jött egy komolyabb leadás-hullám, utána ahogy lenni szokott algabumm, aztán mire megint sikerült szintre hozni, megszületett a kislányunk, így érthető okokból az akvi 4hónapig csak vegetált, végül 3 hete szétszedtem.

Alapadatok:
- Akvi 40l (45x30x30)
- szűrő Eheim experience 250, világítás Giesemann Matrix II 4xt5, + Twinstar II
- CO2: citromsavas rendszer, beoldás in-line diffúzorral
- dekoráció: manten kövek + La Plata homok
- talaj: valamilyen fekete shrimp sand (most nem találtam a GA honlapon), alá Tropica táptalaj,a HC alá pedig talaj helyett vulkáni kő (erről kérdés lejjebb)
- növények: általánosan HC Cuba, középen a kövek mögött parvula lesz, + egy csokor Eleocharis Acicularis (ha jól emlékszem)
- állatkák: amano, sakura, OTO és egy csapat zöldsávos törperazbóra

Mivel itthon az időmet a családdal szeretném tölteni (kompromisszumként az irodai lehet melósabb :) ), ezért a terv egy aránylag könnyen fenntartható akvi lenne, ezért ha már benövik a növények, a világítást is lecserélem LED-re. A vulkáni követ (tufa???) eredetileg csak talajemelésnek szántam, de mivel az oto-k és amanok mindig teleszemetelik talajjal a homokot, elgondolkoztam azon, hogy a HC alá nem is raknék mást... erről kinek mi a véleménye, működhet a dolog, vagy hamvában holt ötlet? Én abban reménykedek, hogy túl nehéz ahhoz, hogy az amanók szétszedjék, és eddig úgy tűnik, hogy elég stabil lankákat lehet belőle építeni, ami nem is fog idővel összetömörödni. A HC gyökere pedig bele tud kapaszkodni, így nyáron talán kevesebb az esélye a felszakadásnak... Természetesen a parvula és az acicularis alá kerül majd táptalaj és Shrimp sand is, műanyag lapokkal jól elválasztva mindentől (a második fotón látszik is hátul a kihagyott kráter).

Az akvi most ültetés utáni 1hetes. Ahogy a képeken is látszik, Dry-starttal próbálkozom, ha a HC benövi a helyét (eddig elég jól érzi magát), jöhet bele minden más is, a világítás most 2csővel napi 10órát megy. A halak a szűrővel most egy 40l-es műanyag dobozban élnek, így amint feltöltöm az akvit, a szűrővel visszakerülhetnek a kevésbé renitens lakók is, az oto-k és az amano tankok csak akkor jöhetnek, ha már minden stabil :)

A képek sajnos még nem a legjobbak, meg fog kelleni tanulnom fotózni ;)

A sziget_1 hét_01.jpg A sziget_1 hét_02.JPG

Köszönöm, hogy benéztetek!
Szabolcs
 
Hangulatos a lávakövek közt zöldellő HC, lehet jobb így, minthogy teljesen eltakarná:) Még azért más növényt tervezel bele? Mondjuk a nagy sziklák közé/mögé valami fűszerűt?
 
Hangulatos a lávakövek közt zöldellő HC, lehet jobb így, minthogy teljesen eltakarná:) Még azért más növényt tervezel bele? Mondjuk a nagy sziklák közé/mögé valami fűszerűt?
Pontosan ahogy mondod :)
"- növények: általánosan HC Cuba, középen a kövek mögött parvula lesz, + egy csokor Eleocharis Acicularis (ha jól emlékszem)"
 
Sziasztok,

Úgy látszik az akva lassan az "állatorvosi ló" esete lesz... :cry:

2hét drystart után került bele víz +~20fős sakura csapat, épp kezdett megerősödni a cuba, a hét végén mentek volna bele az amanók besegíteni, erre az akvi elkezdett ereszteni :banghead: ~1,5 évig ment gond nélkül, ráadásul GA-s, szóval még a silány minőségre sem foghatom (ugye Viktor? :cool: )
Szerencsére szombaton még kiértem Törökbálintra és volt ekkora méret raktáron, a srácok meg rábeszéltek egy ADA-s szivacsra, hátha a vékony szivacs miatt lett feszültség az üvegben... Közben otthon a kis permetező is behalt, remélem a mai napot még túlélték a növények...

Szóval most pár napja újra emers az akvi, valamelyik este re-rescape. A Cuba viszont úgy tűnik, jól megvan a lávakövön, úgyhogy ez a kísérlet majd fut tovább, elvileg a gyepet a felső pár centi lávakővel együtt 1 az 1ben átrakom :D

Fotó leengedés után (középső kő már kikerült):
A sziget_4 hét_01.JPG

Köszönöm, hogy benéztetek!
 
Back
Oldal tetejére