• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A nappali dísze: 25l

Szia, gratula az akváriumhoz! Viszont nem ezért írok elsősorban. Olvastam, hogy nem tudod megoldani a GA rendeléseket, mivel nem szállítanak nem EU-s országba. Én negyedévente haza látogatok Csapra, így haza tudok vinni neked szinte bármit(hal/növény kivételével)! + személyesen is leszek a boltban, így ha nem nagy rendelésed van a postaköltséget is megspórolhatod, vagy ha én rendelek akkor ahhoz hozzácsapom. Hátrány, hogy most karácsonyig várnod kell, de legalább nem csalódsz az ajándékkal :)
 
View attachment 20190 hatalmas nagy paint tudásomat bevetve arra lennék kíváncsi, hogy ha már H. Gábor tanácsára a talajt nem is tudom emelni, a fa feletti sok üres teret kicsit orvosolni lehetne egy magasabb fával. Vélemény? Jobb lenne így?
Szerintem kicsit kisebb méretben nem lenne rossz. Bele kalkulálva,hogy árnyékolni fog alatta így oda kevés fény kedvelő növény mehet. Annak idején én a fákat 2 féleképpen rögzítettem. Az egyik módszer lapos horgász ólom fektetve ragasztó pisztollyal rá ragasztottam a fatörzs alját az ólomra és azt lenyomtam az üvegig. A másiknál ugyan ez csak fbs-el ragasztottam rá. Annál meg kell várni míg meg köt. Ilyen lett:
 

Attachments

  • 100_2125.jpg
    100_2125.jpg
    252 KB · Megtekintések: 0
Szia, gratula az akváriumhoz! Viszont nem ezért írok elsősorban. Olvastam, hogy nem tudod megoldani a GA rendeléseket, mivel nem szállítanak nem EU-s országba. Én negyedévente haza látogatok Csapra, így haza tudok vinni neked szinte bármit(hal/növény kivételével)! + személyesen is leszek a boltban, így ha nem nagy rendelésed van a postaköltséget is megspórolhatod, vagy ha én rendelek akkor ahhoz hozzácsapom. Hátrány, hogy most karácsonyig várnod kell, de legalább nem csalódsz az ajándékkal :)
Nagyon köszönöm a feljánlást!!! Szem előtt fogom tartani, a karácsony pedig PONT JÓ LESZ! :D És Csapon is nagyon jó lesz, mert én meg salamoni vagyok :D Átnézem a GA weboldalát és megkereslek privátban ha nem gond :D
 
Szerintem kicsit kisebb méretben nem lenne rossz. Bele kalkulálva,hogy árnyékolni fog alatta így oda kevés fény kedvelő növény mehet. Annak idején én a fákat 2 féleképpen rögzítettem. Az egyik módszer lapos horgász ólom fektetve ragasztó pisztollyal rá ragasztottam a fatörzs alját az ólomra és azt lenyomtam az üvegig. A másiknál ugyan ez csak fbs-el ragasztottam rá. Annál meg kell várni míg meg köt. Ilyen lett:
Jó ötlet a horgász ólom. de nem csinál bajt az akváriumban?
 
Jó ötlet a horgász ólom. de nem csinál bajt az akváriumban?
Nekem 6 hónapig volt benne. Biztosan kémiailag kimutatható ólom beoldódás de nekem nem volt gond belőle. Meg szerintem még dolgozzuk fel előbb a saját védelmünket ha már nem ehetünk glutént, szóját, cukrot stb én meg lassan már 58 kg vagyok és el fogok fogyni. Szerintem nem gond . Ha jobban bele gondolok mai napig használok ólmot az akvákba erre arra. Az biztos,hogy lehet rá találni különböző okokat,hogy miért is nem szabad.
 
Nagyon köszönöm a feljánlást!!! Szem előtt fogom tartani, a karácsony pedig PONT JÓ LESZ! :D És Csapon is nagyon jó lesz, mert én meg salamoni vagyok :D Átnézem a GA weboldalát és megkereslek privátban ha nem gond :D

Rendben! Oda még házhoz is viszem! ...Akvakertészek tartsanak össze határon túl is!! :)
 
Helyzetjelentés. Megoldottam a fa kérdést, ólombeöntést kaptak a talpukra :D Mostmár biztosan nem úsznak sehová.000_4584.JPG
 
Végülis arra az elhatározásra jutottam, hogy két fa lenne. Kiváncsi lennék ki mit gondol. Elhelyezés olyan lesz, hogy nem árnyékolnak majd a parvulának. Csak azon gondolkodom, hogy valamelyiket meg kellene sziklákkal emelni, biztosan jobban nézni ki. Vélemények?000_4586.JPG
 
Helyzetjelentés. Megoldottam a fa kérdést, ólombeöntést kaptak a talpukra :D Mostmár biztosan nem úsznak sehová.View attachment 20499

Ólom és más nehézfémek mérgezőek a garnélákra, halakra és növényekre is. Én nem raknám bele.

Az hogy mennyire oldódik ki, függ pH-tól és még egy csomó dologtól. Ha érdekel utánanézel. Problémák már ppm allatti koncentrációknál jelentkeznek.

És emberre is veszélyes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Flint_water_crisis
 
Utoljára módosított:
És ha bevonom valamilyen szigetelő réteggel? Mondjuk lakkal?

Én ezzel nem kísérleteznék. Ólomnak nincs helye az akváriumban.

Például az összes Amerikai vagy Kanadai nemzeti parkban horgászatnál az ólomsúly be van tiltva. Nem tudom, hogy a Magyar hatóságok már eljutottak-e erre a szintre.
 
Én ezzel nem kísérleteznék. Ólomnak nincs helye az akváriumban.

Például az összes Amerikai vagy Kanadai nemzeti parkban horgászatnál az ólomsúly be van tiltva. Nem tudom, hogy a Magyar hatóságok már eljutottak-e erre a szintre.
Akkor epoxy ragasztó és kő... :D
 
IMG_20161121_200713.jpg
Egykis helyzetjelentés.
Három hét telt el. Váltottam tápot. Sokat olvasgattam ez ügyben, és valahogy a Tetra Plantamin-t mindenhol csak "algatenyésztésre" ajánlják. :D Maximum kiegészítő tápként lehet jó a használata.Sok keresgélés után a hazai piacon a legjobbnak az Aquayer márka bizonyult. Nem drága, mégis mindenki dícséri és a legtöbben erre esküsznek. Mondjuk én nem nagyon vagyok ebben biztos, hogy a legjobb választás (a hazai piacot ismerve), de ez az egyetlen táp, amelynek feltüntetik a pontos összetételét, és egyelöre míg be nem szerzek a GA-bol tápokat (mert nagyon ki szeretném próbálni összehasonlításképp )addig ezt vagyok kénytelen használni. Namármost... Vettem belöle micro-t, macro-t és ferro-t + "folyékony CO2-t". Az összetételt később bedobom, hátha valakinek mond valamit. A másik pilácsot is rákapcsoltam, most 1 w pörköl 1 literen. És nem birtam magammal, összedobtam egy citromsavas CO2 rendszert, ami szinte az elvárásaimnak megfelelöen stabilan működik 15 napot 24/24 órában, nincs vele gond (tervezem egy kinai mágnesszelep beszerzését, így 45 napig kellene birnia napi 8 órában, de szeretném megduplázni az adagokat,.......... szóval ez még messze van, majd meglátszik mi sül ki belőle).
Tehát hivatalosan is átmentem high tech-be, csakhát a szűrés... Tudom hogy vennem kellene egy rendes külső szűrőt (ami a fizetésem háromnegyedét teszi ki), de mivel szeretem az extrém dolgokat,( mert mire összegyűjtöm rá a megfelelő összeget, megemészt az alga) kicsit barkácsolni fogok. Nem tudom mennyire lehet hatékony egy DIY szűrőrendszer, de egyelőre más választásom nincs. Mivel első "növényes" akváriumom, szétkapni sem nagyon szeretném, mert a szívem csücskévé vált, ezért bátran harcolok az algával amíg csak bírom szusszal. :D
Lövök egy képet (telefonos), aztán folytatom a mondókámat.
 
Végülis egy fa mellett döntöttem, amit egy nagyobb sziklával emeltem ki, hogy ne legyen olyan nagy a "légüres tér" a fa felett :D. Plussz a fa is más, kicsitt jobbra hajlóbb. A homokot cserélem fehérre a napokban, és már berendeltem 10 db red cherry garnélát. jelenleg 4 db Endler lakja :D Szereztem be DC-t hogy legalább valami fogalmam legyen a CO2 szintről, mert eredetileg az endlereket akartam CO2 mérőnek használni, de a terv kudarcba fulladt, mivel ezek még virító sárga DC mellett is vígan uszkálnak nem pipálva, a sziámi algaevők meg a víz tetején forognak... Szóval alga fronton még nem panaszkodok, egy ki barna, meg egy pici fonal. Én pl sokkal nagyobb támadásra számítottam a belső szűrő miatt, de még elég jól állok, könnyen eltávolítható mechanikus úton. Még egy valami amit nem értek, az a vékonyka átlátszó szürkés lerakódás mindenhol. növényen, üvegen, mindenhol....
 
Ólom és más nehézfémek mérgezőek a garnélákra, halakra és növényekre is. Én nem raknám bele.

Az hogy mennyire oldódik ki, függ pH-tól és még egy csomó dologtól. Ha érdekel utánanézel. Problémák már ppm allatti koncentrációknál jelentkeznek.

És emberre is veszélyes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Flint_water_crisis
Ezt eddig nem is hallottam. Ezek szerint veletlenul se igyak az akvariumbol. Megfogadom. Igy maradhat az olom.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
View attachment 21223
Egykis helyzetjelentés.
Három hét telt el. Váltottam tápot. Sokat olvasgattam ez ügyben, és valahogy a Tetra Plantamin-t mindenhol csak "algatenyésztésre" ajánlják. :D Maximum kiegészítő tápként lehet jó a használata.Sok keresgélés után a hazai piacon a legjobbnak az Aquayer márka bizonyult. Nem drága, mégis mindenki dícséri és a legtöbben erre esküsznek. Mondjuk én nem nagyon vagyok ebben biztos, hogy a legjobb választás (a hazai piacot ismerve), de ez az egyetlen táp, amelynek feltüntetik a pontos összetételét, és egyelöre míg be nem szerzek a GA-bol tápokat (mert nagyon ki szeretném próbálni összehasonlításképp )addig ezt vagyok kénytelen használni. Namármost... Vettem belöle micro-t, macro-t és ferro-t + "folyékony CO2-t". Az összetételt később bedobom, hátha valakinek mond valamit. A másik pilácsot is rákapcsoltam, most 1 w pörköl 1 literen. És nem birtam magammal, összedobtam egy citromsavas CO2 rendszert, ami szinte az elvárásaimnak megfelelöen stabilan működik 15 napot 24/24 órában, nincs vele gond (tervezem egy kinai mágnesszelep beszerzését, így 45 napig kellene birnia napi 8 órában, de szeretném megduplázni az adagokat,.......... szóval ez még messze van, majd meglátszik mi sül ki belőle).
Tehát hivatalosan is átmentem high tech-be, csakhát a szűrés... Tudom hogy vennem kellene egy rendes külső szűrőt (ami a fizetésem háromnegyedét teszi ki), de mivel szeretem az extrém dolgokat,( mert mire összegyűjtöm rá a megfelelő összeget, megemészt az alga) kicsit barkácsolni fogok. Nem tudom mennyire lehet hatékony egy DIY szűrőrendszer, de egyelőre más választásom nincs. Mivel első "növényes" akváriumom, szétkapni sem nagyon szeretném, mert a szívem csücskévé vált, ezért bátran harcolok az algával amíg csak bírom szusszal. :D
Lövök egy képet (telefonos), aztán folytatom a mondókámat.
Egy kicsit mintha forditva haladnal. A szures lenne az elso. Nem szemrehanyni akarom csak ez alap.

Szabó Henrik 70/883-4940
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére