• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A nappali dísze: 25l

istvanka

Kertész szaki
Sziasztok. Hudák Istvánnak hívnak. Már nagyon érlelődött bennem egy ideje egy növényes akvárium indítása. Mindíg is volt akváriumom gyerekkorom óta, de ott inkább a halak játszották a főszerepet. Másfél, vagy két éve növényeket kerestem a neten, mivel elég sivárnak találtam az akváriumot. Akkor tévedtem véletlenül erre az oldalra, és hát mit mondjak, a lavina nálam is beindult, azóta elég sokat lógok itt mint nézelődő. Namármost ma vettem azt a bátorságot, hogy csináljak pár fotót az akvámról, amit ma indítottam el, és úgy döntöttem naplózni is fogom. Ez életm első növényes próbálkozása. Low tech-ben gondolkodom, de nagyon húz a szívem a high-tech felé, amint meglesz rá a keret (mert nálunk nagyon drága dolog a növényezés). :D Csak későn jutott eszembe, hogy naplóznom kellene, úgyhogy csak egy képet lőttem építés közben... sajnos. Szóval az ötlet nem saját, netről koppintott. De nem is a sajt ötlet megvalósítása volt a cél első akvárium építésénél, hanem hogy a "nappali dísze" legyen. Kis fényígényű növénykéket választottam, ezért gondolom CO2 nélkül is meglesznek. Elég gyengusz a felszerelés, de többre sajnos jelenleg nem futja... :( Ja azt elfelejtettem írni, hogy Ukrajnában élek, és itt elég nehezen beszerezhetőek az ADA cuccok meg az easy life tápok, ha beszerezhetők is rohadt drágák. Szóval azzal gazdálkodom amim van, hogy eme csodálatos hobbinak hódoljak, remélem nem annyira satnyák az itteni cuccok. Szóval a részletek:
Akvárium: 25 l egyszerű, fekete ragasztással
Világítás : 2x10W LED lámpa 6500k
Szürés: egy 450 l\h atman belső szűrő
Talaj: Táptalaj AQUAYER táptalaj, és valami aprószemű kavics :D
CO2: -
Tápozás AQUAYER CO2+ 1 ml, Tetra PlantaMin 0,5 ml (majd csak később adagolom, ha az akva beindult)
Dekor: A fatörzs szőlőből készült, a köveket az utszán szedtem :D
Növénylistát később írok. :D
 
svNs1QtWO2D4-sPTbrbxBtZ5Njo16t15K_1nnK0O7EAzwFGfEpEPcm8UqiNkj9axuHcj0RgbnQe-jj9rPc=w1064-h638-no.jpg
AF1QipPx_o0jdzQfAtnAMTDyWLLJ8wNagCKd-TN9x--A
 
A növények alacsony igényűek (elvileg):
-a fa koronája Aegagropila linnaei (gömbalga)
-jávai moha
-Eleocharis parvula mini
-eleocharis acicularis
-hemianthus micranthemoides
-saggitaria
 
Sziasztok. Hudák Istvánnak hívnak. Már nagyon érlelődött bennem egy ideje egy növényes akvárium indítása. Mindíg is volt akváriumom gyerekkorom óta, de ott inkább a halak játszották a főszerepet. Másfél, vagy két éve növényeket kerestem a neten, mivel elég sivárnak találtam az akváriumot. Akkor tévedtem véletlenül erre az oldalra, és hát mit mondjak, a lavina nálam is beindult, azóta elég sokat lógok itt mint nézelődő. Namármost ma vettem azt a bátorságot, hogy csináljak pár fotót az akvámról, amit ma indítottam el, és úgy döntöttem naplózni is fogom. Ez életm első növényes próbálkozása. Low tech-ben gondolkodom, de nagyon húz a szívem a high-tech felé, amint meglesz rá a keret (mert nálunk nagyon drága dolog a növényezés). :D Csak későn jutott eszembe, hogy naplóznom kellene, úgyhogy csak egy képet lőttem építés közben... sajnos. Szóval az ötlet nem saját, netről koppintott. De nem is a sajt ötlet megvalósítása volt a cél első akvárium építésénél, hanem hogy a "nappali dísze" legyen. Kis fényígényű növénykéket választottam, ezért gondolom CO2 nélkül is meglesznek. Elég gyengusz a felszerelés, de többre sajnos jelenleg nem futja... :( Ja azt elfelejtettem írni, hogy Ukrajnában élek, és itt elég nehezen beszerezhetőek az ADA cuccok meg az easy life tápok, ha beszerezhetők is rohadt drágák. Szóval azzal gazdálkodom amim van, hogy eme csodálatos hobbinak hódoljak, remélem nem annyira satnyák az itteni cuccok. Szóval a részletek:
Akvárium: 25 l egyszerű, fekete ragasztással
Világítás : 2x10W LED lámpa 6500k
Szürés: egy 450 l\h atman belső szűrő
Talaj: Táptalaj AQUAYER táptalaj, és valami aprószemű kavics :D
CO2: -
Tápozás AQUAYER CO2+ 1 ml, Tetra PlantaMin 0,5 ml (majd csak később adagolom, ha az akva beindult)
Dekor: A fatörzs szőlőből készült, a köveket az utszán szedtem :D
Növénylistát később írok. :D
Ласкаво просимо брат.
És Magyarul is Üdvözlet a fórumon. Ahhoz képest amit leírtál a képek nagyon jó meglátást tükröznek. Ezek gömbmohák szétszedve?
 
Cuki. Egy gombmohat kaptal szet? :) nem ismerem ezeket a talajokat. De tapozni tapozhatsz mar az elejetol is. Sot kell is.a parvula is kerni fogja. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Majd idővel összejön egy co szett és teljesül a vágyad. Egy aránylag nagyobb palackkal 1,5-2 évente kell csak cserélni. Tápot lehet oda küldeni csomagban is ha nagyobb kiszerelésben rendeled olcsóbb is és tovább tart. Jó a kezdésed van érzéked hozzá(y)
 
Ласкаво просимо брат.
És Magyarul is Üdvözlet a fórumon. Ahhoz képest amit leírtál a képek nagyon jó meglátást tükröznek. Ezek gömbmohák szétszedve?
Cuki. Egy gombmohat kaptal szet? :) nem ismerem ezeket a talajokat. De tapozni tapozhatsz mar az elejetol is. Sot kell is.a parvula is kerni fogja. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
Köszönöm szépen. Igen volt egy szép termetes gömbmohám, ami már vagy 3 éve hízik nálam, és mivel nem volt más kéznél álmaim megvalósítására, ezért áldozat lett :D
 
Üdv. a fórumon!
Nem rossz az elképzelésed, de nekem úgy tűnik, hogy a talajt lehetne még emelni. Talán érdemes lenne egy magasabb dombot építeni annak a fának. Így egy picit sok üres tér van fölötte. Persze, a jobb oldalnak is összhangban kell maradni vele.
Milyen növények kerülnek még bele? Gyep lesz benne?
Nálatok milyen márkájú akvarisztikai termékeket lehet beszerezni (növénytáp, talajok, technika)? A növénytápot javaslom, hogy cseréld le valami olyanra, amiről lehet tudni, hogy miből mennyi van benne.
A világítás egy high-techhez is elég lenne. Co2 nélkül bőven elég a 10w-os LED is. A jelenlegi fényerővel biztos az algásodás.
 
Utoljára módosított:
Majd idővel összejön egy co szett és teljesül a vágyad. Egy aránylag nagyobb palackkal 1,5-2 évente kell csak cserélni. Tápot lehet oda küldeni csomagban is ha nagyobb kiszerelésben rendeled olcsóbb is és tovább tart. Jó a kezdésed van érzéked hozzá(y)
Ha végülis úgy vesszükannyira nem is drága, csak az átlagfizetéshez viszonyitva kicsit sok. Meg amugy sem ugranék bele hirtelen a nagynyomású rendszerbe, inkább kínlódok egy kis szódabikarbónával, meg élesztővel... :D Egyébként egy 5l palack reduktorral, tűszeleppel és mágneskapcsoloval 1200 gr, vgyis kb 12-13 e forint.
 
Köszönöm szépen. Igen volt egy szép termetes gömbmohám, ami már vagy 3 éve hízik nálam, és mivel nem volt más kéznél álmaim megvalósítására, ezért áldozat lett :D
Nem tudom hogy csinálják mások nekem is volt mindig de amint ketté téptem soha nem maradt meg, sőt nem is találtam meg mi lett vele.
Kíváncsi leszek rá neked hogyan fog működni. Lehet a világításod erős lesz majd később amíg nincsen co-d. Nekem van egy 55 literes nanom azt egy hasonló lámpával világítom de csak 30 wattal 80 cm magasból ráadásul az co-s. Ha megjelenik vagy az egyiket kapcsold csak részidőben (amíg gyönyörködsz benne) vagy emelj a magasságán ha kivitelezhető. Ebből a ledből 10 wattnyi 25 literre ilyen alacsony akváriumnál bőségesen elég;)
 
Ha végülis úgy vesszükannyira nem is drága, csak az átlagfizetéshez viszonyitva kicsit sok. Meg amugy sem ugranék bele hirtelen a nagynyomású rendszerbe, inkább kínlódok egy kis szódabikarbónával, meg élesztővel... :D Egyébként egy 5l palack reduktorral, tűszeleppel és mágneskapcsoloval 1200 gr, vgyis kb 12-13 e forint.
Nagyon jó ár érte. Ott az átlag fizetés ennyire alacsony? Akkor ezért vannak lent az árak is.
 
Köszönöm a tanácsokat. Már csak azért is érdemes volt ezt a naplót elindítani, mert igy legalább van kivel megbeszélni a dolgokat és tanácsot kérni, nem pedig a macskával kell itthon az akváriumról konzultálni :D
 
Üdv. a fórumon!
Nem rossz az elképzelésed, de nekem úgy tűnik, hogy a talajt lehetne még emelni. Talán érdemes lenne egy magasabb az dombot építeni annak a fának. Így egy picit sok üres tér van fölötte. Persze, a jobb oldalnak is összhangban kell maradni vele.
Milyen növények kerülnek még bele? Gyep lesz benne?
Nálatok milyen márkájú akvarisztikai termékeket lehet beszerezni (növénytáp, talajok, technika)? A növénytápot javaslom, hogy cseréld le valami olyanra, amiről lehet tudni, hogy miből mennyi van benne.
A világítás egy high-techhez is elég lenne. Co2 nélkül bőven elég a 10w-os LED is. A jelenlegi fényerővel biztos az algásodás.
Hát igen a talajt én is emeltem volna még az elképzelés szerint, de elfogyott a sóóóóder :D
A növényeken még nem gondolkodtam, amilyeket be tudok szerezni. Nálunk a városban csak a halas akvarizálással foglalkoznak, növényeket keveset találni. ha van is, az is vallisneria, meg anubias meg még egy pár nagyon kis igényü növényke :D
mondjuk a saggitaria elég szépen be tud sűrűsödni, de parvula is van, meglátjuk jól érzi e majd magát. ha tetszik majd neki a környezet, remélem "begyepesedik" :D
Táptalajt sehol nem találtam, azt a neten rendeletem. AQUAYER márka. orosz.... :p vizkezelők, tápok meg ilyesmi csak TETRA van, de már látni AQUAYER-t is. A világításból tényleg visszaveszek egy kicsit mert megcsócsálnak az algák... :D Egyébként inkább netröl lehet rendelni Kijevből, mert a kisvárosokban nem nagyon vannak ilyesmik még. Tőlünk a növényezés még fényévekre van :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére