1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

Kategória: 'Szén-Dioxid (CO2)', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Jan 1, 2014.

1. hnorbi
    Épp nem fórumozik ...

hnorbi VIP kertész

Tag:
    Dec 15, 2010
    Kedvelik:
    2,137
    Hely:
    Veresegyház
    Skacok, én eddig eszerint a táblázat szerint néztem a CO2 szintet:

Eddig mindig a zöld zónában voltam a mért értékek szerint, és nem is foglalkoztam a piros meg a sárga zónával, de most elmászott egy kicsit és próbálom belőni. Most nézem, hogy ez a táblázat nem jó, fel van cserélve a sárga és a piros mező. Vagy csak én látom rosszul?

2. Luigi13
    Épp nem fórumozik ...

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    5,236
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Szerintem is fordítva van! Ha megnézed a Viktor táblázatát a topic első bejegyzésében, akkor kiderül, hogy a sárga oldal a túl sok.(Legalábbis én így értelmeztem)

hnorbi kedveli.
  3. GAtesz
    Épp nem fórumozik ...

GAtesz Kertész szaki

Tag:
    Okt 10, 2013
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Dombóvár
    Arra jutottam, hogy a CO2 nagyon jó, de nagyon nehéz belőni. Mert ha kevés, meglátszik a növényeken. Ha sok, meglátszik a halakon...:dead:

4. cayne
    Épp nem fórumozik ...

cayne Főkertész

Tag:
    Jan 25, 2013
    Kedvelik:
    801
    Hely:
    Kapuvár

Neptun cseppteszttel mérve a ph7, kh 18-20. A táblázat alapján ez erősen sárga mező...
    Viszont 3 naja megy az élesztő 24 órában és elég stabilak az értékek. Nem vettem észre negatív dolgokat az élővilágra nézne. Elvileg ilyen co2 szint mellett már pipálni is kellene a halaknak, de hála égnek semmi ilyesmi.
    A DC színe viszont ilyen:
    Kicsit csalóka a WB, szemmel láthatólag valóban enyhén sárgás árnyalatú ha jobban fókuszálok rá, de inkább ez még nagyon zöld. :D
    A táblázat jó, a csepptesztek is szerintem közel pontos értéket mutatnak. Az indikátor előre kevert GA-s.
    Akkor most mi van??? :facepalm:

Utoljára módosított: Júni 4, 2015
  5. cayne
    Épp nem fórumozik ...

cayne Főkertész

Tag:
    Jan 25, 2013
    Kedvelik:
    801
    Hely:
    Kapuvár
  6. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,225
    Hely:
    Budapest
    Túl nagy a kép mérete ekkorát nem tudsz beszúrni. Felesleges óriásposzter méretű képben betenni a drop checkert :)

Kinyírod a mobil fórumozókat vele.

Sgábor kedveli.
  7. cayne
    Épp nem fórumozik ...

cayne Főkertész

Tag:
    Jan 25, 2013
    Kedvelik:
    801
    Hely:
    Kapuvár
    Ja! Akkor bocsánat :oops: Csak szerettem volna kedvezni a gyengénlátóknak ;):)

viktorlantos kedveli.
  8. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,505
    Hely:
    Diósd-Bp.
    A pH értéket sok minden változtathatja. Csak a szemednek higgy! :)

cayne kedveli.
  9. cayne
    Épp nem fórumozik ...

cayne Főkertész

Tag:
    Jan 25, 2013
    Kedvelik:
    801
    Hely:
    Kapuvár
    Igen! Ebben van ráció (y)
    ...viszont nekem az élesztő lőtte be 7esre ebben biztos vagyok.

10. Pintér Norbert
    Épp nem fórumozik ...

Pintér Norbert Főkertész

Tag:
    Nov 2, 2012
    Kedvelik:
    306
    Ha nekem Az new amazonia 6,4-et tart azt le viszem co2 vel 6,2-re akkor nekem hogy jó legyen 1-2KH-t kellene tartanom?

11. di Lauro
    Épp nem fórumozik ...

di Lauro Kertész szaki

Tag:
    Júli 19, 2014
    Kedvelik:
    188
    Hely:
    Dunakeszi
    Nézem ezt a táblázatot. Azt látom hogy az oldott CO2 14 és 35 (feltételezhető mg/l), közti tartományban az ideális. Arra van kimutatás, hogy melyik az a szint amit a növények legjobban hasznosítanak? Mert a 35 az a 14 majdnem a duplája. Feltételezem a 35 körüli szinten sokkal jobban fejlődnek mint mondjuk 14-en. Vagy azért van ez a tartomány mert egy ideális szintet szinte lehetetlen technikailag tartani, 8 órán keresztül.
    Én most csináltam egy tesztet pH-Kh-CO2 összefüggésben. Alap 8Kh; 7,44 pH. Egy óra alatt elértem az ideális szintet és utána lineárisan egyre lassabban csökkent a pH egészen 6,9-ig. A Co2 beoldás lekapcsolása után 3 órával sem értem el a 7,1 pH-t. Szemrevétel szerint kb. 22 mg/l CO2 felett kezdtek igazán bubizni a növények.

12. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,505
    Hely:
    Diósd-Bp.
    30 mg/l az ideális szint.

13. bringas
    Épp nem fórumozik ...

bringas Főkertész

Tag:
    Jan 1, 2016
    Kedvelik:
    410
    Hely:
    Ásotthalom
    Kérdésem az lenne:
    Halas akváriumom van, kell e, vagy van e jelentősége hogy juttatok e CO2-t a növényeknek?
    Előre is köszönöm a segítséget. Már ha nem volt tul hülye a kérdés :)

14. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,682
    Hely:
    Gyál
    Persze, mindig jó, ha a növények kapnap +co2-t, de azért ez így elég kevés adat. Ha kevés fény és igénytelen növényekről van szó, akkor elegendő lehet a folyékony CO2 is.

15. bringas
    Épp nem fórumozik ...

bringas Főkertész

Tag:
    Jan 1, 2016
    Kedvelik:
    410
    Hely:
    Ásotthalom
    A fényerőt a minimal ( ledszalag) tola az egész nagy fényerőig tudom szabályozni attól függően hogy mennyi fény kell, vagy kellene. Valószínű, hogy eddig túl erős fénnyel túl hosszú ideig világítottam, mert bezöldült a vizem. :( Ezt most egy 3 napos Black Out kúrával sikerült szépen rendbe hoznom. :) Jelenleg azon vagyok, hogy a megvilágítás erőségét intervallumokban változtatom.
    A ledszalagokat egy elktrónika vezérli ( napfelkelte- naplemente)
    A következő egy 36 w os fénycső 6000 k es, reggel 9 töl délután 16.00 ig
    És végül egy ledfénycső ( 6500 k 1100 lumen) 11.00 tól 14.00 ig.
    Most ezzel a beállítással fogok próbálkozni, remélem ez már nem lesz sok, és nem fogok bezőldülni. :)
    A növényeim teljesen tudománytalanul vannak összeválogatva, mert nagyon kezdő vagyok és amit eladtak azt megvettem :(, de nem szeretnék egyet sem elveszíteni. A legjobb lesz ha csinálok róluk képeket, mert a nevüket sajna abszolút nem tudom csak az átokhínárét és a fodroskalászét. :)
    Délután lesznek képek is.
    És nagyon köszönöm előre is a segítséget.

16. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    4,976
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Ha a világításos topikba felrakott videón szereplő növényekről beszélünk, akkor azoknak nem kell erős világítás. A fénnyel való játék pedig inkább a mi kedvünkért van, nem az akvárium élővilágáért (én is szeretem). Az ő szemszögükből - szerintem törekedj az egyenletes világításra (nem túl hosszú fel/lefutásokkal), jobban meg tudod majd állapítani, hogy megfelelő-e a világításod.
    A CO2 is felesleges a fenti akvárium(ok)hoz. Ha más növényeket szeretnél (gyep stb) talajváltásra is szükséged lesz, meg egyéb fejlesztésekre. Ezeket is vedd figyelembe, a fény csak 1 a sok összetevőből...
    A fotókból amúgy látom, szeretsz játszani az elektronikával :) (y)

bringas kedveli.
  17. bringas
    Épp nem fórumozik ...

bringas Főkertész

Tag:
    Jan 1, 2016
    Kedvelik:
    410
    Hely:
    Ásotthalom
    A vezérlő elektrónika maradt, viszont azon az akváriumomon felbuzdulva mint lelkes amatőr ( még mindig a megfelelő tudás hiányában :D ) építettem egy nagyobbat. Abban vannak más növények is.
    Ime akkor néhány kép : De nem ér nevetni :)

12476284_1071608432889543_305281371_n.
    12467861_1071608172889569_400482924_n.
    12459694_1071608136222906_868928519_n.
    12506810_1071608092889577_214505546_n.
    12463500_1071608062889580_841417619_n.
    12483396_1071608016222918_1180564582_n.
    Hát ez lenne. :)

18. lippije
    Épp nem fórumozik ...

lippije Új regisztrált

Tag:
    Febr 2, 2016
    Kedvelik:
    0
    Sziasztok! Adott 72 literes akvárium, 5 napja üzemelő co2. A DC folyamatos állítás után ma zöldült be (nem mertem gyorsabban, megszerettem az endlereimet, nem szerettem volna halpusztulást), most közel 2 bubi/másodperccel megy. A növények bubiznak, fejlődnek, alga minimális (low technek indult ez az akva, folyamatosan lett felfejlesztve fénnyel majd co-val). A gondom az, hogy nagyon magas a PH-m, a csapvizem is bőven 8 fölött van, a csepegtetős tesztem alapján az akvárium vize is 8 fölött van még. Ilyen magas értéknél, ha emelek a co adagoláson, el tudok érni némi PH csökkentést, vagy inkább szerezzek valahonnan osmo vizet, és azzal játszak? A KH-m 9 körül mozog mostani mérés alapján.

19. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,225
    Hely:
    Budapest
    Ha azt mondod ma zöldült be, akkor várjunk 1-2 napot és mérd meg nap közben, nap végén.

A növényes akváriumokban általában 3 dolog miatt alacsony a pH. Ebből csak 1 a CO2. Lágy víz és aktív talaj. Utóbbi talán nagyobb hatással van a víz kémiára mint a CO2 amit adagolunk.

20. Norby78
    Épp nem fórumozik ...

Norby78 Nézelődő

Tag:
    Jan 15, 2012
    Kedvelik:
    4
    Sziasztok! Van egy 200literes aksim(2 hetes). Az első héten 100bubi/perc co2-t toltam bele reaktorral. Ekkor a dc lime zöld volt. Most viszont mér sötét zöldre váltott. Emeltem a bubi számot 130-ra de a dc nem változik már egy nap óta sem. leteszteltem a vizet. a Kh 5, a ph 7,5. a táblázat szerint kevés a co2. a kérdésem az lenne meddig szabad emelni a bubiszámot? Ha erre emelek már számlálhatatlanul ömlik be a co2 és a reaktor is kezd csobogni, ráadásúl a víz is tele lesz apró bubikkal. Mit nem csinálok jól?

Aktuális oldal megosztása