1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

Kategória: 'Szén-Dioxid (CO2)', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Jan 1, 2014.

1. vricsinfo
    Épp nem fórumozik ...

vricsinfo Főkertész

Tag:
    Máj 27, 2011
    Kedvelik:
    505
    Hely:
    Budapest
    210 w megy napi 7 órában a vízfelszíntől 18 cm-re, illetve a GA nagykönyv szerint tápozok. Köszi a tanácsokat, próbálkozom tovább. Peace

2. vargacs
    Épp nem fórumozik ...

vargacs Kertész tanonc

Tag:
    Febr 6, 2013
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Kecskemét
    Az én kérdésem az lenne, hogy amikor mért ph-ról beszélünk, melyik értéket is kellene figyelembe venni? CO2 beoldása előtt, közben, vagy a CO2 elzárása után mért értéket?

3. Edwin
    Épp nem fórumozik ...

Edwin Kertész szaki

Tag:
    Júli 18, 2014
    Kedvelik:
    45
    Hely:
    Budapest, Újpalota
    Kérlek ne szedjétek le a fejem, de nem értem... Megvan, hogy a kH 16, a pH 6.8. Ott van egy 77-es szám ami mit jelent? Illetve nyilván ez csak a csapvizem értéke. Az akváriumi víz keménységét le szeretném tolni legalább 6-7 környékére kevertágyas műgyantás vízzel. Ezzel nem tudom változik-e a pH is, de szeretnék segítséget kapni, hogy összeálljon a fejemben, hogyan lehet beállítani nettó 140l-ben a buborék/mp mennyiségét, hogy megfelelő legyen.:unsure:

4. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,340
    Hely:
    Tatabánya
    Elméletileg ez azt jelenti, hogy nagyon sok CO2-t oldasz be. A növények többségének 15 és 30 ppm(???) közötti CO2 igényük van, ami azt jelenti, hogy 16-os keménység mellett ez 7,3-as pH körül van (lenne???). Azonban a mért értékeket több dolog is meg tudja zavarni, ha tényleg ennyi CO2-d lenne beoldva, valószínűleg pipálnának, vagy döglenének a halaid.

5. Edwin
    Épp nem fórumozik ...

Edwin Kertész szaki

Tag:
    Júli 18, 2014
    Kedvelik:
    45
    Hely:
    Budapest, Újpalota
    Elnézést, nem fogalmaztam teljesen korrekten. Szóval a mért érték csapvíz. Az akváriumom remélem meg tudom tervezni és el tudom indítani még ebben a hónapban. Az lenne a fő kérdés, hogy mennyi co2-vel indítsak... utána gondolom ez a táblázat sokat fog segíteni, de addig nem tudom. Továbbra sem tudom, hogy a ppm mi és hogyan lehet mérni. Mindenki tudja és használja is, de nem találok normális magyarázatot rá.

6. Joci01.14
    Épp nem fórumozik ...

Joci01.14 Főkertész

Tag:
    Dec 23, 2012
    Kedvelik:
    537
    Hely:
    Nagykőrös
    1 ppm= 1mg/literrel.
    Ami azt jelenti, hogy 1 liter vízben 1 mg, a gramm 1000-ed része van adott anyagból, például a CO2-ből. Maga a ppm ha jól tudom a part per million rövidítése.
    A kérdésre a választ neked kell majd megtalálni, a DC és a növények, algák visszajelzései alapján. A lényeg, hogy pilács felkapcsolása előtt induljon 1 órával, majd villany lekapcsolás előtt 1 órával kapcsoljon ki a CO2 beoldása. Ha lágyítasz a vizeden akkor jóval kevesebb CO2-t kell majd beoldanod ahhoz, hogy ugyanazt a hatást elérd, mivel a CO2 nem fogja annyira "összeakasztani a bajszát" a vizedben jelenlévő ionokkal.

Victor és Edwin kedvelik.
  7. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    858
    Hely:
    Pécel
    Indításnál még ne told nagyon a CO2-t. Kb. 1 bubi/mp tempóban indítsd, meg persze figyeld az indikátort (kb.1 óra delay-t kalkulálj bele). Ha zöldes a színe akkor "jó lesz".
    Új akv. indításnál még nem annyira kritikus a co2, mivel a növények inkább gyökeresednek, mint fotoszintetizálnak. Viszont abból a szempontból fontos, hogy már az elején kialakítod a megfelelő PH-t, ami az algák elleni harcban fontos lesz később.

Joci01.14 kedveli.
  8. Edwin
    Épp nem fórumozik ...

Edwin Kertész szaki

Tag:
    Júli 18, 2014
    Kedvelik:
    45
    Hely:
    Budapest, Újpalota
    Köszönöm szépen, akkor a varázsszám 1. (y)

9. Joci01.14
    Épp nem fórumozik ...

Joci01.14 Főkertész

Tag:
    Dec 23, 2012
    Kedvelik:
    537
    Hely:
    Nagykőrös
    Ugyanakkor nem univerzális. lehet több kell, lehet kevesebb kell majd a későbbiekben.

10. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    858
    Hely:
    Pécel
    így van. szóval a lényeg a dropchecker.

Joci01.14 kedveli.
  11. sszever
    Épp nem fórumozik ...

sszever VIP kertész

Tag:
    Okt 5, 2011
    Kedvelik:
    1,252
    Hely:
    Budapest, IV.
    Végigrágtam magam a topicon, de nem igazán leltem megoldásra az alábbi kérdésben:

A víz kH-ja: 4, a drop check lime, hajlik a sárga felé, de a pH akkor is csak 7-7,1, sima lime esetében 7,2-7,3.
    A táblázat szerint ez elméletileg 6,7-6,8-as pH lenne szinte az ideális.

Ilyenkor mi a helyzet?
    Esetleg az öreg reagens folyadék megviccelheti az embert? (szerintem utoljára kb. 2-3 éve vehettem, a flakonban volt, a drop chek-be 4 hete tettem)

A növények nagyon szépen fejlődnek, és a halak, garnélák is jól érzik magukat. Esetelg kicsit toljam még meg?

12. Molroth

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,617
    Hely:
    Gyál
    Ez a GA-s folyadék? Elő fordulhat, hogy nem 4 kh-s a reagens folyadék?

13. sszever
    Épp nem fórumozik ...

sszever VIP kertész

Tag:
    Okt 5, 2011
    Kedvelik:
    1,252
    Hely:
    Budapest, IV.
    GA-s folyadék.
    Igazából injekciós tűvel szoktam fecskendezni, mivel máskép egyszerűen nekem nem jön össze, hogy a kis szűk üvegnyakon befollyon a cucc a drop checker-be.
    Most még az jutott eszembe, hogy lehet, maga a fecskendő nem volt 100% steril, használhattam már másra is.

14. giantd
    Épp nem fórumozik ...

giantd Kertész szaki

Tag:
    Nov 4, 2012
    Kedvelik:
    219
    Sziasztok!

Van egy kis problémám, kérlek segítsetek, ha van ötletetek.
    Jelenleg ilyen víz adatokkal megy az 1 hete indított akim:
    PH:6,0
    KH:2
    GH:3
    TDS:90
    Erről van szó:
    Val Cenis - A High Tech világ megismerése | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

A táblázat szerint alacsony a CO2 szintem (KH2 - PH6,0), pedig 120bpm-el megy a 40literes nanoba, ez sztem soknak számít. A DC ezt mutatja:
    [​IMG]20140929_185649 by ggiantdd, on Flickr
    Ez sztem túl zöld, de nem lime-ba hajló...
    A PH mégis 6,0, tehát frankón savas a vizem, valószínűleg a CO2-től, mert pár napja, amikor még csak 60bpm-el ment a CO2, akkor 6,4 volt.

A növények bubiznak, jól néznek ki, nőnek mint a nyurga. Mit csináljak? Miért ilyen alacsony a PH, ha nem elég a CO2? Emeljek rajta?

Köszi... ;)

15. meribali
    Épp nem fórumozik ...

meribali Kertész tanonc

Tag:
    Febr 7, 2013
    Kedvelik:
    21
    Hely:
    Szeged
    Szia! Szerintem először csináld meg a dc-t, hogy a járatában se legyen reagens folyadék, mert így nem a pontos értéket mutatja. A táblázat szerint nem hogy kevés, még sok is a co2 a vízben, mert KH 2 szinthez valahova 6.3-as szintre kellene belőni. Érzésem szerint valahova 90-100bpm közé kell majd belőnöd a bubiszámlálót. Végül a növények mondják ki az utolsó szót! Ha jól érzik magukat, akkor minden rendben!

16. giantd
    Épp nem fórumozik ...

giantd Kertész szaki

Tag:
    Nov 4, 2012
    Kedvelik:
    219
    Így van, pont hogy magas, tévesztettem.
    Megtisztítom a DC-t, és meglátjuk.
    Igazándiból a növények jól néznek ki, csak hétvége tájékán jó lenne beköltöztetni néhány Amanot, otot, és jó lenne nem elgázosítani Őket kapásból.

Köszi!!!

meribali kedveli.
  17. Maci
    Épp nem fórumozik ...

Maci VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    1,839
    Hely:
    Vásárosnamény
    A beköltözés napján érdemes lekapcsolni a CO2 adagolást főleg az otok esetében és másnap finoman indítani. Ezzel, illetve normális beszoktatással elkerülheted a minimális elhullást is.

18. giantd
    Épp nem fórumozik ...

giantd Kertész szaki

Tag:
    Nov 4, 2012
    Kedvelik:
    219
    Értem.
    És az, ha egy napig kimarad a CO2 nem borítja fel nagyon a még amúgy se beállt akit?
    Valószínűleg így fogom csinálni.

19. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,340
    Hely:
    Tatabánya
    Semmi probléma nem lesz belőle.

giantd kedveli.
  20. Pintér Norbert
    Épp nem fórumozik ...

Pintér Norbert Főkertész

Tag:
    Nov 2, 2012
    Kedvelik:
    306
    Helló!
    Nekem vissza szóba kh4 , ph 6,8
    Nemsokára meg lessz a co2. A 1w/L meg van "előkészítve". Ha el kezdem a co2 adagolást milyen ph-t tartsak. Vagy csak a lime zöldet keressem

Aktuális oldal megosztása