• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A magányos szív

Valahogy így kellene kinéznie
Rémlett, hogy a gyönyörű akvátokban mintha láttam volna.
Nálam eddig nem jött fel, igaz, a szárának tuti legalább a fele benne van a manadoba pont azért, mert féltem, nehogy ne tartsa eléggé. A zselében volt egy kis gyökere is, remélem azóta sokkal hosszabbak. Az áramlás nem túl erős, lakó nincs benne, ezért optimista vagyok.
Ekkora teret viszont nem tudom, hogy megengedhetek-e majd nekik, bár ettől még elég messze vagyunk. A HM-et és a rotalát addigra jó sokszor meg kell majd nyírjam és visszadugjam. Ők már mutogatják az oroszlán körmeiket, no meg a sztracsatellából majd a nyírásból jönnek ide:D
 
Az erős fény megtette a hatását: a kövemen megjelentek az algák:mad:
Ha ez fokozódik, akkor valamit változtatnom kell. Lehet, hogy a levegővel meghajtott szűrést kénytelen leszek motorosra cserélni.
Szétnézek, mi van itthon és a szivacs mögé beszerkesztek valamit ha kell.
 
Az erős fény megtette a hatását: a kövemen megjelentek az algák:mad:
Ha ez fokozódik, akkor valamit változtatnom kell. Lehet, hogy a levegővel meghajtott szűrést kénytelen leszek motorosra cserélni.
Szétnézek, mi van itthon és a szivacs mögé beszerkesztek valamit ha kell.
Hát a kő az már csak ilyen. Szeret algásodni :) fogkefés kezelést próbáltad?
 
A kérdés lényege az szeretett volna lenni, hogy a magasabbra növő Eleocharis acicularis - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua ból érdemes lenne-e betenni egy adagot, hogy a nagyobb magasságával "húzza" optikailag a dombot? (10 cm körüli magasság)
Ha az a véleményetek, hogy kár vacakolni ilyesmivel, akkor marad a Eleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua és nem variálok. (3-4 cm körüli magasság, ha hinni lehet a GA oldalán lévő adatoknak)
 
A kérdés lényege az szeretett volna lenni, hogy a magasabbra növő Eleocharis acicularis - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua ból érdemes lenne-e betenni egy adagot, hogy a nagyobb magasságával "húzza" optikailag a dombot? (10 cm körüli magasság)
Ha az a véleményetek, hogy kár vacakolni ilyesmivel, akkor marad a Eleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua és nem variálok. (3-4 cm körüli magasság, ha hinni lehet a GA oldalán lévő adatoknak)
Szerintem az általad említett 'legelő' kinézethez inkább a parvula lenne megfelelő.
 
Szerintem az általad említett 'legelő' kinézethez inkább a parvula lenne megfelelő.
Köszönöm. Nagyon hezitáltam, de akkor ezt a verziót megerősítetted.
Nagy a bizonytalanság bennem, hogy a domb tetején hátul mi legyen a többivel, majd meglátom.
Ilyenkor értem meg @keszalvo -t az átrendezésekkel.:D
 
fogkefés kezelést próbáltad?
Jelentem ma reggel két óvintézkedést is tettem: a 2x7W-os ízzókat kikapcsoltam, mivel nem arra a körre voltak kötve, amire az új ledes, ezért napi minimum 10 órát világítottak. Majd átkötöm erre az időkapcsolóra.
A követ egy fogkefével óvatosan megsikáltam, csak úgy "porzott"! Nem vadultam, mert egyelőre tartok attól, hogy a manado megomlik és elmozdul.
Azért a változás jól látható. Sajnos előtte nem fotóztam, de tartok tőle, erre még lesz alkalom.
Bárcsak tévednék...
A stau levelein egyértelmű barna alga jelent meg, de hozza az új leveleket.
A rotala szintén vitézkedik és a HM-is szépen nő. Őket már meg is fogom nyírni, de előtte/utána fotózok.
Nyesedék pedig visszadugva lesz, hadd bokrosodjunk;)
Este itt is fotókkal szerenék jelentkezni.
 
Jelentem ma reggel két óvintézkedést is tettem: a 2x7W-os ízzókat kikapcsoltam, mivel nem arra a körre voltak kötve, amire az új ledes, ezért napi minimum 10 órát világítottak. Majd átkötöm erre az időkapcsolóra.
A követ egy fogkefével óvatosan megsikáltam, csak úgy "porzott"! Nem vadultam, mert egyelőre tartok attól, hogy a manado megomlik és elmozdul.
Azért a változás jól látható. Sajnos előtte nem fotóztam, de tartok tőle, erre még lesz alkalom.
Bárcsak tévednék...
A stau levelein egyértelmű barna alga jelent meg, de hozza az új leveleket.
A rotala szintén vitézkedik és a HM-is szépen nő. Őket már meg is fogom nyírni, de előtte/utána fotózok.
Nyesedék pedig visszadugva lesz, hadd bokrosodjunk;)
Este itt is fotókkal szerenék jelentkezni.
akkor várjuk a képeket!
 
Kicsit csúsztam, képek ma este lesznek.
Követ szépen megsikáltam, most már elfogadhatóan néz ki.
Ha jól megy, teszek bele pár tigrist is, hátha nem rendezik a manadot.
 
Ma végre itt is teszek-veszek.
Kő megint fogkeféért kiált, az üvegen is lenne mit szépíteni, vízcsere is aktuális.
Telepítést is tervezek: megnézem hány tigrisem is van, aztán megmutathatják, mit tudnak alga-fronton.
Kényszerből telepítettem bele halakat is: 4 db, kb 4 mm-es sárga vadász sügér ivadék bújt ki ma reggel a csigaházból, amikor az anyukájukat áttelepítettem másik akksiba. Itt meglátom, a biofilmen, illetve némi kaján hogy produkálják magukat.
 
A stau levelein egyértelmű barna alga jelent meg, de hozza az új leveleket.
A rotala szintén vitézkedik és a HM-is szépen nő. Őket már meg is fogom nyírni, de előtte/utána fotózok.
Nyesedék pedig visszadugva lesz, hadd bokrosodjunk;)
Jól haladsz, csak így tovább!
 
Köszönöm a biztatást, este akció indul.:)
Hivatali buli lenne este, de azt hiszem a politikai jópofizás (polgármesterünk cikluszáró bulija) helyett ezzel többre megyek.(y)
 
Back
Oldal tetejére