• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

És mi van azzal a kazalnyi ággal, amit említettél? Ki ne hagyd, az totál jól mutatna!

Mohát már gyűjtöm, hamarosan megy és dőzsölhetnek benne az állatkák!:D
Mohák tegnap (tegnap volt? már nem is tudom) megérkeztek, betettem a 30 literes halas dobozba - köszönet @star67, @porsolyka, és @Luigi13!
A héten Pesten is átfutottam, hoztam egy kis microsorumot @Molroth-tól. Fura volt "élőben" találkozni, kb. 3 éves fórumos ismertség után. Sok beszédre nem volt időm, rohantam.
Köszönet mindenkinek! (y):notworthy:(y):notworthy:
Ezen a héten nem sokat voltam otthon, szinte csak aludni járok haza.
A riccardiával bedörzsölöm a köveket, a microt majd még meglátom hova megy - tényleg kellene majd 2 oldalra fa, amibe kapaszkodhatna a bokor.
 
Most nézem, hogy elröppent 2 hét előrelépés nélkül. :(
Növények, állatok jól elvannak a 30 literes műanyag ládában, kapnak mindent, ami kell, de jó lenne végre kimozdulni a holtpontról. :)
 
Most nézem, hogy elröppent 2 hét előrelépés nélkül.
Növények, állatok jól elvannak a 30 literes műanyag ládában, kapnak mindent, ami kell, de jó lenne végre kimozdulni a holtpontról.
Most volna szíved megbolygatni egy ökológiailag jól beállt műanyag ládát ????:D:whistle: Amúgy köszi a növényt, jól érzik magukat és üdvözölnek.;)
 
Valamikor a múlt héten (nem tudom mikor, összefolynak a napok) végre teljesen feltöltöttem az akváriumot, átettem a szűrőt, cseréltem vizet, átszoktattam és átköltöztettem az állatokat. "Nagy" ültetés még nem volt, pedig @verde növényfej-kollégától is kaptam két üveg növényt(y), egyenlőre kapott az akvárium egy algexites kezelést és a mohák és a rotala a víz tetején lebeg. Még fényévekre vagyok itt, a fórumon megszokott "vállalható" kategóriától, de a feleségemmel még így is azt mondtuk, jobban néz ki, mint bármelyik korábbi próbálkozás (azért ne számítsatok semmi nagy durranásra, csak magamhoz képest látom a fejlődést, egy objektív skálán nem látszana változás). :)
 
A hétvégén mindent beültettem / dekorhoz rögzítettem, így végre eltűnt minden nyesedék a víz felszínéről. A rotala érdekes módon a felszínen úszva is tovább pirosodott, nem tudom, mi fog történni most hogy vége gyökeret ereszthet - villogni fog?:) Algexit kezelés után nem látok algát az ajándékba kapott növényeken:D, a szódás fürdőt viszont elfelejtettem:banghead:; reggelente arra ébredek, hogy a hólyagcsigák kopognak nekem az üvegen. Vissza is kopogok nekik a csipesszel, a garnélák pedig csak híznak és híznak... :vamp:
Egy vicc kép nélkül írni bármit is, de csak azért is: elől továbbra is túl sok a homok, a microsorumok helyét még nem érzem, valahogy olyan, mintha nem a fákon nőnének, hanem csak ráültek volna - kb mint Pom-Pom arra a bizonyos ágra.

A szándék megvan, hogy képet is hozzak a leírás mellé, de ma sem tudom, mikor fogok hazaérni. Szóval majd lesz.
 
Patent lesz ez(y). Mennyi lumenem/L van a led-el ???
Köszi!
Hűha, nem is tudom. Chihiros A601-es lámpa, az öböl szerint 5800 lument tud, a dimerrel egy gombnyomásnyit vettem vissza. Valaki mintha azt írta volna, hogy ez így a 80%-a teljes fényerőnek, ha ez igaz, akkor az 4640, 65-el osztva 71 a lumen/liter. De azt ne kérdezd, ennek a számnak mennyi köze van a valósághoz. :)
 
Az elég pontos, az én dimmerem is 4 állású, kb 20%-ot vesz vissza. 71 lum/L az jó, ha kevés lesz később akkor tudsz még adni neki. Nekem is 62 L/4660 lumen megy, eddig minden oké.
 
A rotala és sessiflora is nőnek, mintha húznák őket. Talán az is közrejátszik, hogy mivel az akváriumot talajjal kb. a feléig töltöttem, elég közel vannak a világításhoz.
Mohák és microsoriumok nem sprinterek, rajtuk még nem látok semmi változást.
Ecsetet keresgéltem tegnap: furcsállom, hogy a difi környékén nem látok sem a köveken, sem a fákon, semmin. Nem mintha baj lenne, de lelkileg már felkészültem, hogy vakarhatom a fejem, mivel vakarom majd a dekorokat. :)

A jobb oldali micro bokor egyre bénábban néz ki, olyan, mintha egy tolldíszes indián ülne a sarokban. Sokkal lejjebbről kellene indulniuk a leveleknek.
2b632a89badd18154f56e05fa8c1b59d.jpg
 
Utoljára módosított:
Ma reggel. [emoji2]
0deef1bc165ede61675de27b42b335fe.jpg


Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Szépen beindult minden.(y)(y) Alga mentes ?
Algát egyenlőre csak a lily peremén látok: ecset pamacsok vannak.

Csigám viszont annyi van, hogy az rettenet:eek:. Be kell szereznem legalább egy helenát. :vamp:

És akkor most egyet szemből, hogy látszódjon rendesen a lényeg? :D
Bezavar a lámpa, kitakarás nélkül kiég kb. az akvárium feléig minden. Majd megpróbálom feltenni a quadot, kitakarni a lámpákat és a nikonnan puffogtatni. :D
 
Back
Oldal tetejére