• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A kis Pupák - piko

Petvik

Kertész szaki
Sziasztok!
Indítottam egy új akváriumot, amit ebben a naplóban szeretnék bemutatni.

Méretek (szél x mag x mély): 270 x 180 x 110 (mm)
Talaj: Dennerle Nano Deponit Mix táp + Aqua Soil Amazonia
Hardscape: Red Moor
Növények (amelyiknek tudom a nevét):
- Rotala Bonsai
- Utricularia Graminifolia
- Marsilea Crenata
- Anubias Nana bonsai

Szűrés: Eheim 2211 + diy ki-befolyó
Világítás: Diy LED (75 cm, 1050 Lumen/m, 6500K) + dimmer
CO2: nagynyomású
Táp: Green Aqua Micro Macro

Képek az indításról hamarosan.....
 
Immár feltöltve:
32290955075_58783d30b4_b.jpg
32290955075_58783d30b4_b.jpg


Az akváriumhoz készített diy szívócső a beüzemelés után még kis korrekcióra szorul, ezért egyelőre megkapta azt, amivel eddig a szűrő járatódott be közel egy hónapig.
 
Az UG-re nagyon kiváncsi leszek. Bár a GA oldala DSM módszert ajánl, nekem ehhez sem időm, sem türelmem nem volt. Elég volt elültetgetni a vékony kis cérnaszálszerű levélkéket.
CO2 majd a jövő héten kerül beüzemelésre, DC üvegem egyelőre nincs hozzá.
 
Az UG-t ennyire szét kell szedni? Nem kis csomókban kell ültetni?
Egy GA-s zseles doboznak kb a negyedet használtam fel. Teljesen szálakra esett szet, ahogy mostam le róla a zselet. Nem maradt egybe, hogy kis csomókba ültessem. Az elejen meg tartott a lelkesedes, szalankent ultettem, aztán a vegere ahogy a csipesz fogta.
Valami olyan növenyt akartam, ami nem oly gyakori az akvariumokban (mint pl MC).
 
Az UG nagyreszt eltűnt, csupán jobb oldalon maradt meg egy kis reszen, viszont ott zöld, es mintha nőne is egy picit.
32445836435_ff31787175_b.jpg
 
Nos, az UG bukta.
Összesen amit néztem, talán 2-3 szál az, ami megmarad, azok üde zöldek, a többi az mind szétmállik
A rotala bonsai is megy a levesbe, habár már a zselés dobozból kiszedve sem jósoltam nagy jövőt neki. Ezért nem kell közel egy hónapig tárolni vásárlás után a zselés növényt.
Ellenben a sarokba ültetett Nymphoides spec 'Taiwan' megtalálta a számításait, egy hét alatt két erős gyökeret már növesztett egész az aljáig.

Időközben megkapta az akvárium a CO2-t, leágaztatva a nagy akváriumról. DropChecker továbbra sincs benne, de mivel állat sincs, ez szerintem nem gond. Bubit hasraütésszerűen bellítottam kb 1/sec-re.

Ami miatt aggódok, az az, hogy 2 hétig nem leszek akváriumközelben.
Kolleginát arra meg tudom kérni, hogy az elpárolgó vizet 3-4 naponta pótolja a nagy akváriumból, de vízcserére nem kérhetem.
Kérdésem az lenne, hogy szerintetek gond lenne abból, ha 2 hétig érdemi vízcsere nélkül megy el az aki? 5 liter kb.
Mondjuk alatta egy 2211-es Eheim külső dolgozik, beállt minőségi bió szűrőanyaggal.
 
Utoljára módosított:
Saját tapasztalatom alapján simán elmegy. Csak valaki naponta nézzen rá a pilácsra meg a szűrőre.
 
Az UG helyét végigültettem Marsiela Crenata-val.
100%-os vízcsere (a nagy akváriumból), kis tisztítás, ennyi.
2 hét magárahagyás indul.
 
Back
Oldal tetejére