• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A fórum használata

Üdv!

Valami miatt nem tudok privát üzenetet küldeni senkinek...ha rákattintok a nevére nem jelenik meg az üzenet küldési funkció. Ha tudtok segítsetek pls! Köszi
 
Üdv!

Valami miatt nem tudok privát üzenetet küldeni senkinek...ha rákattintok a nevére nem jelenik meg az üzenet küldési funkció. Ha tudtok segítsetek pls! Köszi

Mivel új regisztrált vagy néhány bejegyzést írnod kell, hogy ez a funkció működjön. Írhatsz bemutatkozót, napló kommentet stb addig is. Legalább megismerünk egy kicsit :)
 
Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezek. Korábban mintha olvastam volna olyan szabályt, hogy tilos webáruházak, aukciós oldalak linkjeit beszúrni a hozzászólásokba, ez a szabály még él, mert most sehol nem találok erről írást. Ha él akkor még egy olyan kérdésem volna, hogy csak akvarisztikai dolgokkal kapcsolatos webáruházakat, vagy linkeket nem szabad beszúrni, vagy ez minden áruházra igaz, ezt azért kérdezném, mert van olyan DIY megoldásom amit pl az RC modellezésből használtam fel.
Választ előre is köszönöm!
Üdv:Victor
 
Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezek. Korábban mintha olvastam volna olyan szabályt, hogy tilos webáruházak, aukciós oldalak linkjeit beszúrni a hozzászólásokba, ez a szabály még él, mert most sehol nem találok erről írást. Ha él akkor még egy olyan kérdésem volna, hogy csak akvarisztikai dolgokkal kapcsolatos webáruházakat, vagy linkeket nem szabad beszúrni, vagy ez minden áruházra igaz, ezt azért kérdezném, mert van olyan DIY megoldásom amit pl az RC modellezésből használtam fel.
Választ előre is köszönöm!
Üdv:Victor

Szia, minden webshopra igaz.
De a gyártó oldalát linkelheted.
 
Köszi szépen a gyors választ, akkor jól emlékeztem, és nem írtam butaságot az egyik hozzászólásomban
 
Lenne egy olyan problémám hogy egyszerűen nem találom hol tudok másnak üzentet küldeni...
Nincs ez esetleg ranghoz kötve?

Oké visszaolvastam :D
 
Miért is van egyébként tiltva az újoncoknak a privát küldése?

Mert a fórum nem privátozásról és direkt bizniszről szól elsősorban. Ha erről szólna, nem alakult volna ki mára az a tudásbázis, amit a tagok itt évek alatt összeraktak.
A limit célja, hogy ösztönözzük az új regisztráltakat, hogy vegyenek részt aktívan a fórum életében és korlátozzuk, hogy csak az adok-veszek miatt reggeljen valaki. Röviden ez a sztori.

Ezen kívül spammerek elleni védekezésre is szolgál a limit. Ha véletlen átccsúsznak a regisztráción.
 
Közben megnéztem, jelenleg az új regisztrált csoportban vagy. Ha regisztrált csoportba kerülsz át, az üzenet küldés is működni fog.

Nem találtam meg a limitet, lehet nem vagyok túl friss most. De azt is elképzelhetőnek tartom, hogy esetleg azért nem vagy reggelt csoportban, mert egy email jóváhagyás/aktiválás kimaradt?
 
Aha értem, mondjuk én mint újonc nem fogok tudni olyan tudással szolgálni a közösség számára, ami valószínűleg túlzottan hasznos lenne.
Aki először ide téved az olvas,... sokat olvas. Aztán kérdez, sokat kérdez és mondjuk lehetnek olyan kérdései, ami nem biztos hogy mindenkit érdekel. És itt nem feltétlenül az adás-vételre gondolok.
Pl, Elromlott az egyik akváriumi kütyümnek az egyik alaktrésze, látom hogy neked is ilyen van, meg tudod adni a boltnak az elérhetőségét ahol be lehet ilyet szerezni és meddig vannak nyitva?. Ki kiváncsi erre... senki valószínűleg csakis én, de se mailt, se üzenetet nem tudok neki küldeni.

Vagy mondjuk megszeretném kérdezni pl Tőled :) hogy mivel tápozod a növényeket, nem mástól Tőled!, mert pl nekem pont ilyenek az akváriumi paramétereim...
Én csak ezért érzem egy kicsit problémásnak a dolgot...

Erről még a fotozz.hu oldal jutott eszembe, talán ismered. Nem tölthetsz fel addig képet még bizonyos számú képet nem értékeltél.
Egy most kezdő fotós nem fog úgy értékelni egy képet, mint aki már régóta fotózik, ezért elég érdekes értékelések születtek, csak azért hogy feltudjon tölteni képet.
Aki idejön kezdőként azért jön hogy infot kapjon, vagy kérjen , akár privát formájában szerintem ;)
 
Igen sajnos ezzel is voltak problémák. Regisztráltam aztán vártam 1 hetet semmi, aztán írtam, semmi. Aztán aktív lettem, de a hozzászólásaim nem jelentek meg csak jóváhagyás után, ami minimum 2 nap volt.Mire e kérdésemre már meg is találtam a választ.

Köszi hogy megnézted ! :)
Nem tudom hogy az aktiválás változott e az új fórummal, de ez is kicsit problémás volt/van szerintem
 
Igen sajnos ezzel is voltak problémák. Regisztráltam aztán vártam 1 hetet semmi, aztán írtam, semmi. Aztán aktív lettem, de a hozzászólásaim nem jelentek meg csak jóváhagyás után, ami minimum 2 nap volt.Mire e kérdésemre már meg is találtam a választ.

Köszi hogy megnézted ! :)
Nem tudom hogy az aktiválás változott e az új fórummal, de ez is kicsit problémás volt/van szerintem

A spammerek szétcsapták korábban az automatikus regisztrációt. A fórumot ugyan nem tudták telenyomni spammel, de a RE-CAPTCHA megtörése után semmi sem álhatott az útjukba, hogy ne menjenek keresztül a reg-en. A végén már napi szinten is több tucat regisztrációnk volt, ebből kellett kiszúrnunk azt a nick nevet és email címet ami valóságos lehet. Az össz regisztrációk kb 10% volt valós.... szóval jó kis melót adott minden napra.

Jelen pillanatban az utóbbi miatt húzódik az aktiválás. Ha valaki nem beazonosítható nick-el reggel és az email címe is fura, az nem megy át a regen, csak ha direktbe ír nekünk.

A spammerek robotok általában, de van egy csoportjuk, akik embereket alkalmaznak, hogy túljussanak a regen és szétspemmeljenek mindenkit.
Ahogy látom mostanság a módszer az, hogy a fórumot végigscannelve az itt található infókból összeraknak egy nick-et és emailt és ezzel próbálnak bejönni. Jellemzően gmail, yahoo stb email címekkel. Ezért a gmail címekre eleve ferde szemmel nézünk.

Ha probléma van a reggel - ez mindenkinek szól - írjatok kérlek az alapítóknak, azaz nekünk az info kukac Green Aqua pont hura és az első felszabaduló pillanatban orvosoljuk a szitut.

Örülnék, ha egyszer minden visszatérhetne az eredeti kerékvágásba, de gyanítom ez már sosem lesz. A spamek akkor jelentek meg amikor elkezdett komolyabban pörögni a fórum. És azóta is tart folyamatosan. Az új motor megtizedelte a spam regeket, de jelenleg is kb 15 regisztrált van talonban akiket még nem töröltünk, mert várjuk hátha ír a gazdája.
 
Aha értem, mondjuk én mint újonc nem fogok tudni olyan tudással szolgálni a közösség számára, ami valószínűleg túlzottan hasznos lenne.
Aki először ide téved az olvas,... sokat olvas. Aztán kérdez, sokat kérdez és mondjuk lehetnek olyan kérdései, ami nem biztos hogy mindenkit érdekel. És itt nem feltétlenül az adás-vételre gondolok.
Pl, Elromlott az egyik akváriumi kütyümnek az egyik alaktrésze, látom hogy neked is ilyen van, meg tudod adni a boltnak az elérhetőségét ahol be lehet ilyet szerezni és meddig vannak nyitva?. Ki kiváncsi erre... senki valószínűleg csakis én, de se mailt, se üzenetet nem tudok neki küldeni.

Vagy mondjuk megszeretném kérdezni pl Tőled :) hogy mivel tápozod a növényeket, nem mástól Tőled!, mert pl nekem pont ilyenek az akváriumi paramétereim...
Én csak ezért érzem egy kicsit problémásnak a dolgot...

Erről még a fotozz.hu oldal jutott eszembe, talán ismered. Nem tölthetsz fel addig képet még bizonyos számú képet nem értékeltél.
Egy most kezdő fotós nem fog úgy értékelni egy képet, mint aki már régóta fotózik, ezért elég érdekes értékelések születtek, csak azért hogy feltudjon tölteni képet.
Aki idejön kezdőként azért jön hogy infot kapjon, vagy kérjen , akár privát formájában szerintem ;)

Ne félj nyíltan kérdezni. Első körben jöhetnek tápos stb kérdések. És ha tudsz privátozni mehetnek a bolt kérdések. Addig pedig rengetegen vagyunk a fórumon, hogy segítsünk.
A privátban történt beszélgetésnek nem marad nyoma. Ezért sem szeretem. Ha valamiben segítek, arra később is lehet hivatkozni és másnak is segíthet ha hasonló kérdése lenne.

Szóval gyúrjuk inkább a tudásbázist, a pü pedig maradjon az ügyeskedőknek. Sajna az én időm is véges. Ha naponta csak 10 privátot kapok a fórumon a napi rengeteg emailem és a napi teendők mellé, akkor semmire sem marad időm, a válaszom pedig pillanatok alatt az enyészeté lesz :)Így mindenkinek jó kicsit ha nyíltan beszélünk róla. Ne félj kérdezni. Ha nem is vagyok, vagy elsiklok a válasz felett tényleg nagyon sok segítőkész ember van a fórumon, akik ilyenkor azonnal segítenek.
 
Aha értem, mondjuk én mint újonc nem fogok tudni olyan tudással szolgálni a közösség számára, ami valószínűleg túlzottan hasznos lenne.
Aki először ide téved az olvas,... sokat olvas. Aztán kérdez, sokat kérdez és mondjuk lehetnek olyan kérdései, ami nem biztos hogy mindenkit érdekel. És itt nem feltétlenül az adás-vételre gondolok.
Pl, Elromlott az egyik akváriumi kütyümnek az egyik alaktrésze, látom hogy neked is ilyen van, meg tudod adni a boltnak az elérhetőségét ahol be lehet ilyet szerezni és meddig vannak nyitva?. Ki kiváncsi erre... senki valószínűleg csakis én, de se mailt, se üzenetet nem tudok neki küldeni.

Vagy mondjuk megszeretném kérdezni pl Tőled :) hogy mivel tápozod a növényeket, nem mástól Tőled!, mert pl nekem pont ilyenek az akváriumi paramétereim...
Én csak ezért érzem egy kicsit problémásnak a dolgot...

Sosem tudhatod, hogy nincs-e valaki más is hasonló problémákkal. Akinek privátot küldenél, azt is megkíméled, ha nyilvánosan jérdezel. Így neki nem kell akár naponta másnak is válaszolni. Persze nem a bolt nyitvatartására gondolok, mert ezt nemhogy nyilvánosan, de privibe se kérdezd meg. Ez egy gyors guglival megoldható. ;)
A fotozz.hu-val sem érdemes hasonlítgatni, mert a példa kb akkor ülne, ha itt is az lenne, hogy legalább 5 választ kéne adni, hogy kérdezzhess. Itt rögtön kérdezhetsz. Az első pár hsz. limit pont jót fog tenni, hogy belerázódj a közösségbe. A tapasztalt akvakertész sporikat pedig megkíméli sok: " szülés közben megdöglött a guppim, mit tegyek?" típusú kérdésektől ;)




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ha probléma van a reggel - ez mindenkinek szól - írjatok kérlek az alapítóknak, azaz nekünk az info kukac Green Aqua pont hura és az első felszabaduló pillanatban orvosoljuk a szitut..

Ilyesmivel lehet engem is zaklatni (bár mostanában kevesebbet vagyok, mivel kinyírtam a gépem, és a kocka páromat nehéz lerángatni a gépéről :D ). A lunacska kukac gmail pont com-ra jöhetnek az e-mail-ek.
Hála az okostelefonoknak, ehhez még géphez sem kell ülni. :)
 
Sziasztok!


Amikor ítam korábban egy hozzászólást és más topicban szerettem volna valamit megnézni, vagy onnan idézni, akkor az addigi írásomat a visszalépéskor és megnyitáskor elvesztettem és kezdhettem előlről.
Majd rájöttem hogy ha a fórumot kétszer nyitom meg akkor az egyik oldalon írhatok, a másikon közben keresgélhetek anélkül hogy elveszne az írásom!
Lehet hogy ez csak nekem okozott régebben problémát (antitalentum vagyok a számítástechnika területén) és mindenki más alapból tudja hogy így kell csinálni.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére