• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A fórum és a függőség!

Jobbulást!
Saját tapasztalatom van ugyanilyen.Utólag már azt mondom: örülök hogy így történt és nem maradt minden úgy, ahogy akkor volt és én tökéletesnek gondoltam.
 
Sziasztok!

Sokat vasziláltam hogy írjak- vagy ne, de végül meggyőztem magam, hátha tanulságos mások számára a történetem!

Sajnos mégis az akvarizálás lett az "utolsó csepp a pohárban", a Feleségem három hete bejelentette hogy megkeresett egy ügyvédet és elváll tőlem!
A rendelői akvárium és a napi több óra fórumozás már több volt mint amit elviselt!
Természetesen voltak más apróbb problémák, melyeket megoldottnak gondoltam, de tévedtem!
Sajnos a kapcsolat megromlása olyan mint a túlterhelt víz, egy határig nem látni semmit, aztán borul minden!
Igyekszem a lehetőségekhez mérten minél több időt tölteni a családdal a még hátralévő napokban.

Viszont el kellett kezdenem keresni más lakóhelyet magam és az akváriumaim számára!
Ebben kérném a segítségeteket!
Ha tudtok a III. kerület központja közelében egy 20nm körüli szobát 40-50e Ft/hó árig akkor kérlek küldjetek egy privát üzenetet!

Minden Házas, Családos akvakertész függőnek:
Figyeljétek a környezetekben élők igényeit nagyobb intenzitással, töltsetek minél több időt velük, nehogy felmerüljön a fejükben a kérdés: mit-kit szerettek jobban Náluk?

Köszönettel!

A.ttila
NAGYON SAJNÄLOM:EZERT IS ADTAM EL 2 AKVÄRIUMOT:halkan jegyeznem meg,a felesegem a mai napig hianyolja a nagy akit.
 
NAGYON SAJNÄLOM:EZERT IS ADTAM EL 2 AKVÄRIUMOT:halkan jegyeznem meg,a felesegem a mai napig hianyolja a nagy akit.

Ez annyira tipikus de tenyleg. A nanomtol alig akart megvalni a parom. Amikor par hetig nem volt nagy aki minden nap emlegette hogy hianyzik onnan ahol volt ;)


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Én is nagyon sajnálom a dolgot!

De szerintem sem lehet ok egy hobbi. A hobbihoz való viszony (az túlzott elmélyülés is és az elutasítás is) már csak tünete a valódi ok(ok)nak.
 
Ati, nagyon sajnálom ami történt, remélem az azóta eltelt időben egyenesbe lendültek a dolgaid.

A témához hozzászólva attól függetlenül ami történt lenne pár megjegyzésem, gondolatom, aztán lehet, valakinek tetszeni fog, valakinek meg nem.

Sok hobbim van. Túl sok. És egy párkapcsolatom ami lassan 4 éve úgy gondolom, problémamentesen fut. Persze a tolarencia, nagyon sokat segít, és fontos, hogy azt ne csak mi várjuk el.
Volt 2db 112 literes low tech akváriumom, hogy megkönnyítsem vagy épp megnehezítsem a sorsom, ez nézőpont kérdése, ezeket felszámolom, és most lesz egy 37literes hightech akváriumom.
Imádok fotózni, bármit bármikor bárhol. Kerékpározás is nagy kedvenc. És van ugye a munka meg a párom, ami nem hobbi, de baromira időigényes területek. :)

A munkával napi 10-12 órát töltök. A fotózást háttérbe szorítottam, akkor fotózom, ha valahova megyek, pihenek, nyaralok, utazok vagy ha van olyan aktualitás, amit le kell fényképeznem. Ez éves szintre lebontva olyan 8000Expót jelent, és a vele járó utómunkát. Ugye nem kattintani a nagy szám, hanem abból fotót kreálni, élvezhetőt :). Ezek eredményének általában persze mindig örül a menyasszonyom.

Kerékpározás is háttérbe szorult, mivel nem tudok már a melóba bringával járni, csak kocsival. Abszolút eseti lett, és egy közös program a párommal ami jó.

Akváriumozás az ami most minimálisan szükséges szinten van, ezt kicsit feljebb fogom tornászni.

És vannak az egyéb időtöltések, fórumozás, facebook, google+, kinek mi. Én az összes közösségi oldalról töröltem magam. Ennek nagyon egyszerű oka van. Míg régen hasznosnak tartottam, mert megtudtam kivel mi történt, házasodott, vált, gyereke született, stb, addig ma mi van?! Mi az indián neved, és a többi kretén dolog. Engem ez nem érdekel, nem akartam napi 1-2 órán keresztül nyálazni a kilométeresre duzzadt üzenőfalat... Szóval egy huszárvágással lerendeztem, és el kell mondjam, cseppet sem hiányzik. Aki akar felhív. Akit akarok felhívok, vagy találkozunk (de ódivatú) :D

Naponta összesen 5.5-6 órát alszom, és ez nem alkat kérdése. Régen simán lehúztam 12 órát... Rá kell jönni mi kell a jó minőségű alváshoz, nekem egy fa**a matrac, és egy jó párna.

Ami szerintem nagyon fontos, párkapcsolatban és családban élő embereknek, hogy nagyon oda kell figyelni az egyensúlyra. A másik sokkal elnézőbb ha közben ellentételezve van a dolog valamivel, klassz hétvégi programokkal, kis túrákkal, néha egy vacsi, teaház, akármi. Ezek olyan pozitív töltetek, amik miatt túl tud nézni rajta egy normális ember ha éppen hobbizol. Napi 2.5-3 óra fórumozás, minden egyéb nélkül bizony hamar kiábrándító lehet...

Szóval figyelni kell az egyensúlyra. :)

Üdv
 
Hát Atti,nem találok szavakat és nagyon sajnálom.Kitartást hozzá és szépen rendezzétek a dolgokat.
Úgy gondolom,hogy az embernek mindenképpen kell egy hobbi,amivel leköti magát.
 
Attila!

Sajnálom én is ami történt:( Nehéz ebben a helyzetben okosat mondani, pedig én már egy váláson túl vagyok. Mivel nem látunk bele a kapcsolatotokba ezért nem is lehet. Minden eset egyedi és még is kicsit hasonló. Mivel Te gyerek korod óta akvarizálsz, ezért szerintem ez csak kifogás, mivel ez a tényező ismert volt a kezdetek óta. A fórum valóban rendesen be tud szippantani, hiszen élmény, hogy itt végre olyan közösségben van az ember ahol megértik. Ettől függetlenül a probléma máshol keresendő. A kérdés inkább az, hogy akartok-e, avagy érdemes-e rajta változtatni. Az én esetemben így utólag azt kell mondjam, hogy bizony jó, hogy így történt ami történt. Persze abban az időben ezt nem így gondoltam, de az idő múlásával lehiggadtam és szépen lassan sokkal rendezettebb lett az életem mint korábban volt. A történet legnagyobb vesztese viszont a hátamba kapaszkodó kisfiú, aki nem tehet semmiről.
 
Sziasztok!

Köszönöm az együtérző, bíztató nyílt és privát leveleket, segítség felajánlásokat!

Holnap költözöm.

Az elmúlt években többször kellett a Feleségemnek igazodnia az elképzeléseimhez, melyek utólag nem bizonyultak életképesnek, sikeresnek!
Most nekem kell ugyanezt tennem, hátha utólag kiderül, hogy mégis jobb együtt!

A reményt nem vesztettem el, család párti vagyok, de sokszor akkor tudjuk meg hogy mi hiányzik igazán az életünkből ha már nincs!

A rendelői akváriumot, A sárkány állkapcsát, a Retro mini palut és a Három jeles szürke nanóját továbbra is megtartom és időnként beszámolok a fejlődésükről.
A hálószobait és a kis 12 literest szétszedem, egy időre parkoló pályára kerülnek.
A Belvíz az itatónál meg fog valósulni, mindenféleképpen, csak a mikor a kérdés!
Kevesebbet fogok fórumozni az már biztos.

Örülök hogy egy ilyen közösséghez tartozom!

A.ttila
 
Sziasztok!

El telt több mint egy év.
Nagyon sok minden változott az életemben.
Túl vagyok a váláson (május végén).
Nyilvánvalóvá vált hogy többnyire nem az akvarrisztika és fórumozás lett a kiváltó ok (még az is lehet hogy nem is voltam annyira hibás a történésben mint amennyire akkor gondoltam).
Viszont jó hír hogy a gyerekekkel intenzívebb lett a kapcsolatom.

Az albérletben sokat segített a a lakótársaim más világszemlélete a saját képem átgondolásához, átformálásához.
Néha talán meg kell nyitni a körülöttünk kialakult burkot hogy megtaláljuk magunkban az addig elfedett, felfedezetlen tulajdonságokat.

Amit kicsit több mint egy éve katasztrófának érzékeltem, arról kiderült hogy több jó dolgot hozott az életembe mint a korábbi 14 éves időszak (kivéve a gyermekeimet)!
Nagy szerencse ért az elromlott laptoppal is, hiszen a Fórumközösség erejével nem csak a számítógép problémám oldódott meg, hanem annál sokkal több: egymásra találtunk egy Kedves Kolleginával a fórumon keresztül :love: !
Annamarival sok mindenben kiegészítjük egymást és a hobbin belül is több közös célt tudunk állítani, ezek egy részét AmegA nick név alatt láthatjátok.

A címhez visszakanyarodva, a fórum függőségről talán annyit, hogy amikor egyensúlyban vagyunk akkor mindenből kevesebb is elég a boldogsághoz!
De lehet az is oka hogy kevesebb időt töltök a gép előtt hogy erősen felszaporodott a személyes sziporkák száma (meg "az ehhez még nem szóltam hozzá legyen itt is egy bejegyzésem" jellegű semmitmondó hozzászólásoknak) az inkább szakmai, tanulságos, fejlődést elősegítő bejegyzéseket háttérbe szorítva.
Bár lehet hogy nem mindenkinek célja a fórumon a segíteni-segítséget kapni, vagy inspirálni-inspirálódni, inkább csak a jelen lenni és elütni valahogy a feles időt.
Mintha kevesebbet látnám az egy éve még igen aktív tagok hozzászólásait is (vagy csak elvesznek a felduzzadt masszában).
Viszont több időt töltök az akváriumaimmal ami talán az idei versenyen meg is fog mutatkozni.

További jó fórumozást Kedves Mindannyiótoknak (de csak okosan)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Az elmúlt 10 hónap rengeteg változást hozott az életemben.
Nagyon pörgős lett minden területen.
Mégis a sok akvárium helyett csak 1 üzemel ( Hónap akváriuma - Új Élet új Akvárium | Magyar Akvakertész Fórum ), Annamarival közös megelégedésünkre.
A fórumra néha csak hetente egyszer jut idő, akkor is leginkább az értesítéseket nézem, 10-15 perc után be is csukom a gépet.
Biztos az is sokat számít hogy egy "Hónap akváriuma" foglalja el a figyelmemet a nappaliban, hogy másról ne is beszéljek :love:.

A téma indítása óta sokminden átértékelődött bennem, kicsit talán megértem:
-elmúlt az újdonság varázsa, hisz a kezdeti intenzív számítógéphasználat a fórumhoz köthető,
-a rengeteg tapasztalatból leszűrtem a számomra fontosakat, önjáró lettem,
-nem tudok túl sok új, hasznos hozzászólást produkálni, az álandó jelenlét már nem lényeges,
-szinte mindig vannak fent a fórumtagok közül akik tudnak segítséget nyújtani az újabbaknak egy-egy felmerült kérdésére,
-megnőtt az ingerküszöböm, kritikusabb lettem, jelenleg kevesebb működő akvárium tetszik a fórumon mint régebben (nincs már az-az érzés, hogy húúú ezt is elfogadnám, meg ezt is, meg azt is ......),
-többet gondolkozom azon mit szeretnék megvalósítani, mint régebben, mikor mások megvalósult ötletein csüngtem.

Pár dologban viszont nem változott az álláspontom:
-igen is nem egészséges órákat tölteni naponta a számítógép elött,
-a kellő információ beszerzése után már az elméletet át kell ültetni a gyakorlatba és remek, egyedi akváriumokat alkotni, mert a medence mellett sokszor többet tanulhatunk mint a monitort bámulva,
-" Sok beszédnek sok az alja! " átgondoltabb, építő jellegű hozzászólásokat szivesebben látnék, mint üres semmitmondó frázisokat,
-sajnos a "vulgaris" (közönséges) kifejezések száma erősen megnövekedett és itt nem a latin második nevekre gondolok (Pl: Utricularia vulgaris),
-a környezetünkben élők joggal érezhetik, hogy fontosabb Náluk valami más, ha túlzásokba esünk, ezért legyünk figyelmesek a szeretteinkel és vegyük észre ha zavaróvá válik számukra a fórumozás!

Mindezzekkel együtt szerencsésnek érzem magam, hogy ilyen közösséghez tartozom és talán nem csak az akvarisztika területén váltam jobbá, hisz minden-mindennel kapcsolatban áll, hat egymásra az élet bonyolult szövetében!

A legnagyobb boldogságom pedig, hogy részben a Fórumnak köszönhetően olyan Társra találtam, akivel a hobbi örömeit is megoszthatjuk egymással!

A.ttila
 
Jo ezt így leírva,öröm a szívemnek,hogy minden rendben veled!Remélem sokan ätgondoljäk e sorokat!
 
Sokáig gondolkoztam, hogy írjak e. De minden évben feldobod a lasztit :)

Anélkül, hogy megbántanálak és remélem nem érzed majd bántónak amit írok, de egy picit más oldalról is szeretnék feldobni néhány gondolatot.

Korábban rengeteget voltál fent és szinte minden bejegyzésre volt egy válaszod. Versenyt űztél a hozzászólásokból. Talán volt is olyan pont amikor a harmadik legtöbb hozzászóló voltál még beszélgettünk is róla.
Ez így ebben a formában tényleg nem volt hétköznapi. Legtöbben azért nem így fórumozunk. Egy picit átestél arra a bizonyos másik oldalra abban az időben.
Meg kell találni az egészséges egyensúlyt, de mindenkinek szüksége van egy kis kikapcsolódásra. Legyen ez hobbi vagy bármilyen elfoglaltság a hétköznapi munka és akár egy harmonikus család mellett is.
Ha erősen túlzásba viszed úgy, hogy ezt nem tehetnéd, annak következménye lehet. Ahogy lett is.

Hogy erre az a megoldás, hogy egyáltalán nem fórumozol, vagy teljesen hátat fordítasz annak amit addig csináltál, ezt mindenkinek magának kell eldönteni. A fórumozás értékes időt vesz el, ahogy egy könyv, egy mozi, az állandó bulizás/sörözés a haverokkal, a túl sok meló és millió másik dolog. Ezeket mind a család mellett sokszor a családot kizárva csináljuk. De ahogy nem egészséges a túlzott fórumozás, szerintem legalább annyira nem egészséges az sem, hogy két embernek nincs egy pici magánélete egy párkapcsolatban. Kellenek a hobbik, kellenek azok a percek amikor egy picit magunkért is vagyunk, amikor kikapcsolsz mindent és a saját gondolataidban vagy, mert az esetek többségében a családért robotolunk, jövünk-megyünk, és intézzük a napi teendőket. Kell a feltöltődés, a gondolataink kifésülése :)

A fórum csak 1 ilyen kikapcsolódási forma. Semmi több. Beszélhetsz hasonló érdeklődésű emberekkel és pillanatok alatt választ kaphatsz, vagy esetleg visszajelzést az akváriumodra. Egy klub, ami állandóan nyitva van a hét minden napján. Ahol mindig van valaki.

Az idő persze közben folyamatosan pereg. És mi mindannyian más korban vagyunk. Más anyagi feltételekkel, más családi háttérrel, más érdeklődéssel. Egyedi sorsok, örömök, tragédiák.

Ma épp azt néztem a boltban, hogy volt egy 2 órás periódus, amikor tele volt szülőkkel a bolt. Kis poronytokkal voltak bent, mintha csak egy bölcsőde lennénk :) De legalább 5-6 család. Néhány éve ők még gyerkőcök nélkül jártak be hozzánk.
Most gyerekkel, feleséggel, barátnővel. Jó volt végignézni rajtuk és egy kicsit magamat láttam, bennük a saját kislányommal és családommal. Öregszünk, változunk, változik minden körülöttünk.

Legtöbb dolog amivel foglalkozunk egy idő után kiéget. A kezdeti lelkesedés vagy csalódottság miatt, vagy valamilyen kielégülés miatt elveszti fontosságát.
Említetted, hogy úgy érzed most már elérted azt a pontot, amikor nem találsz annyi inspirációt, mint korábban. Mások viszont azt látják, hogy megint egy kertész aki inaktív lett és nem látják a folyamatosan frissülő naplót/akváriumot. Nem nyújt több inspirációt a többieknek.

Talán megkaptad amit akartál és most már nincs miért itt lenned. Sokan vannak így.
Talán elérted azt, amit magadnak kitűztél és kiégett valami a cél beteljesülésével. Ez is teljesen érthető.

A legnagyobb hobbisták, kertészek azért vannak évtizedek óta előttünk, mert folyamatosan képesek változni. Kiégésre egy új inspiráció/ihlet kell.
Hogy ezt a természetben találod meg, vagy egy kis pihenés/nyaralás után esetleg egy őszi/téli estén amikor majd a nagyobb versenyek akváriumait nézed és kint erősen latyakos havas idő lesz.... nem tudom.

A nyár nem az akvarizálásról szól. Ezért inkább érdemes olyan elfoglaltságot keresni, ami feltölt.
Lehet a fenti kiégéssel már nem látsz motivációt magad előtt.

Én azt gondolom, hogy ebben a hobbiban folyamatosan lehet tanulni. Akkor is, ha épp kevesebb a napló, vagy több a kezdő. Ahogy rajtad sem, magamon sem érzem, hogy innen már nincs tovább.

Mint minden más, egy ilyen közösség is akkor működik, ha építjük. Ha hátat fordítunk és azt mondjuk nincs már több dolog, ami érdekel, akkor talán sosem az építés része volt a fontos.
Nem mindenki építő, de talán pont ezért azok akik rengeteg időt raknak bele, hogy közösségeket életbe tartsanak, szerintem sértő, ha kívülről olyan dolgot kritizálsz, amiben magad sem veszel részt aktívan.

Tudnál segíteni, tudnál aktívabb lenni és tudnál tanulni is.

Nem baj, ha másfele sodor az élet, valószínűleg én sem fogok már akváriumokat építeni 70 évesen :) de a picit kioktató bejegyzésed helyett örömmel olvasnék olyat, ami másoknak is hasznos, inspiráló, vagy tanító jellegű.

Remélem nem veszed sértésnek amit írtam. Ha valamit annak érzel egyáltalán nem volt szándékomban. Csak szerettem volna picit más oldalra is rávilágítani a bejegyzéseddel kapcsolatban.

Az egyik legjobb dolog, hogy az élet újra pályára állított és most minden jól szuperál. De ahogy te egy új életet találtál a fórummal, holnap más talán egy cserép HC-t talál vagy egy évek óta hiányzó kerámia tengelyt pfff :D:D:D

Azért ősszel HAC. Várjuk az akváriumotokat :)
 
És még egy gondolatmorzsa így a végére... :)

Nézd meg ezt a linket. 500 csoda.
Aquascaping worldwide on Pinterest

Pörgesd át és ha úgy érzed téged teljesen hidegen hagynak, akkor valami mást kell keresni :)

Ha viszont újra lelkesedéssel tölt fel, akkor látni fogod, hogy még naaaaagyon sokat lehet fejlődni.
Ez esetben a nyári pihik után gyere és megbeszéljük hogyan lehet továbblépni :)
 
És még egy gondolatmorzsa így a végére... :)

Nézd meg ezt a linket. 500 csoda.
Aquascaping worldwide on Pinterest

Pörgesd át és ha úgy érzed téged teljesen hidegen hagynak, akkor valami mást kell keresni :)

Ha viszont újra lelkesedéssel tölt fel, akkor látni fogod, hogy még naaaaagyon sokat lehet fejlődni.
Ez esetben a nyári pihik után gyere és megbeszéljük hogyan lehet továbblépni :)

A legjobbkor dobtad be ezt a linket!
Inspirációt keresek az új layouthoz...
A night shift-emben pont van időm ezeket végignézni,
Thanks! ;)
 
Huhh,jó sokáig keresgéltem ezt a topicot ,hogy a megfelelő helyre írjam a kis gondolatmenetemet!
Nos.Ugy indult az egész ,hogy ma el kellett mennem az asszonyért ,majd könyvelőhöz.....Az úton mint mindig zene szól a kocsiban.Igen ám ,de amint erre került a sor ,és meghallom ezt a zenét...
ugy ,hogy mégcsak nem is a videót nézem(kimentettem mp3-ba,hogy az autóban is hallgathassam;))kapásból ,óhatatlanul a Scaper's -es buli és a GA jut eszembe.Hogy ez függőség e???...nem hiszem ,de az biztos ,hogy óriási hatással volt rám ebben az utóbbi másfél évben az akvarisztika ,mióta megismerkedtem vele.Már nem is tudom ,hogy azelőtt milyen volt,és miért nem volt akváriumom(na jó volt ,de az halas volt inkább).Aztán jött az őrület,megismertem a fórumot,megismertem a GA csapatot,és a növényezés ugymond "szeretetét".Hatalmas löket ez egy kezdőnek,mert rengeteget tanultam a fórumon az akvarisztikáról,a növényezésről,rettentő módon hálás vagyok a Green Aqua csapatának ,mert nagyon komoly csapat ,mind tudásilag,mind emberileg.Ha nincs a fórum ,nem ismerek olyan klassz embereket mint pl. @rollreich ,@keszalvo ,@tibicuk ,@Pecás ,@BBálint ,és még nagyon sok jó embert akik ebbe a közösségbe tartoznak.Múltnap pont @eMZé írta ,hogy azért cserél szűrőt ,mert ugy tűnik nem csak fellángolás nála az akvarisztika, mint egyeseknél.Én is ezt érzem.Hosszú kapcsolat elé nézek az akvakertészettel:woot: .Újra megjegyezném nem tartok függőségtől,mert itt vannak nekem a munkám,a csajok(lányaim) ,na meg a leendő harmadik is:),és mégis ,ha reggel bekapcsolom a gépet ,mégha csak egy percre is ,de az első ,hogy a fórumra kattintok ,rálesve ki-mit írt.Aztán meg imádom @viktorlantos profi videóit ,fotóit megnézni ujra és ujra.Kezdőként egy csomó hibám van ,ezt tudom ,és mégis az visz előrébb,hogy a következő jobb ,és szebb legyen.Néha az a bajom ,hogy nem tudom eldönteni milyen is legyen majd,mert az összes stílus nagyon tetszik.Most épp a seiyru-fa kombo a nyerő,de lehet két hét múlva meglátok egy másik csodás akváriumot ,akkor meg az lesz a kedvenc.Nem is tudom ki lehet e ezt nőni.
Na jó ...ha létezik fórumfüggőség,akkor lehet elkapott:whistle: ,de csak egészséges keretek között,ugy hogy más rovására ne menjen:)Ajnározásba nem szeretnék átmenni ,zárásként annyit írnék,köszönöm a GA-nak ,a fórumnak és a sok fórumozónak hogy mindig segítőkészek vagytok.Béke veletek,és mindenkinek szép estét.Hagyj szóljon a Miami Skyline:)
 
@Evereka
Nem egészen 2 év alatt több mint 4000 ezer hozzászólás. Kíváncsiságból kiszámoltam 5,95 hozzászólás/nap átlagban.
Ez már függőség keményen:)
Matekból felmentett kismókus kérdése: "őőőőőőőőőőőőőő, 0,05 hozzászólás egységet hogyan spórolt le naponta ? Mágus???" :D :facepalm: bocs...estére ilyennel! ;) :)
 
@Evereka
Nem egészen 2 év alatt több mint 4000 ezer hozzászólás. Kíváncsiságból kiszámoltam 5,95 hozzászólás/nap átlagban.
Ez már függőség keményen:)
Akkor legyen függőség.....de azért valljuk be,inkább ez mint a sok káros szenvedély.Inkább írok 5 kommentet ,mintsem elszívjak egy szál cigit;)Jó emberek között vagyok (találkozón is a GA-ban és itt is a fórumon),ez a lényeg:)
 
Matekból felmentett kismókus kérdése: "őőőőőőőőőőőőőő, 0,05 hozzászólás egységet hogyan spórolt le naponta ? Mágus???" :D :facepalm: bocs...estére ilyennel! ;) :)
Akkor legyen kerekítve: 6 hozzászólás/nap:D

Akkor legyen függőség.....de azért valljuk be,inkább ez mint a sok káros szenvedély.Inkább írok 5 kommentet ,mintsem elszívjak egy szál cigit
Egyértelműen igazad van. Az alkohol és dohányárus cégek sem rajtam fognak meggazdagodni az biztos. Inkább veszek egy Jetet:D vagy kettőt;)
Amire vigyázni kell az a családi béke. Nekem egy időben sokszor az orrom alá dörgölte az asszony, hogy kicsit sokat foglalkozok a fórummal. Mostanában ezzel nincsen gond, mert én is éreztem, hogy sok és visszavettem. Már nem akarok minden hozzászólást mindenáron elolvasni és mindenkinek segíteni. Sajnos ez nem fér bele az időmbe és a családi békébe sem. Marad a szelektálás. Mostanában a hozzászólások hatodát olvasom el maximum és lényegesen kevesebbet írok mint régebben. Nálunk így szent a béke.
 
.Ha nincs a fórum ,nem ismerek olyan klassz embereket mint pl. @rollreich ,@keszalvo ,@tibicuk ,@Pecás ,@BBálint ,és még nagyon sok jó embert akik ebbe a közösségbe tartoznak.
Laci, megtisztelő ilyen illusztris társaságban találni a nevemet. A gondolatmeneted lényege ismerős. Nálam az a gond, hogy erős a gyanúm, hogy ez már a harmadik függőség lesz nálam: indult kb 5-6 évesen a pecával, folytatódott a félgőzzel művelt halazással, aztán 12 éve amikor megismertem az afrikai nagy tavak sügéreit, na, arra öndiagnózissal én is azt mondtam: ez már függőség, aztán most jött az akvakertészkedés, ami szintén gyanús.
Az a durva, hogy az egyik függőségem miatt nem jut idő a másik függőségemre:eek:
No meg van egy függőségem épp idén tavasszal múlt 30 éve, Ő igyekszik a többit kordában tartani több-kevesebb sikerrel: asszonypajti;)
 
Back
Oldal tetejére