• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

Hali
tavaly vettem 2db almacsigát és a kis nano akváriumomba beraktam őket és 2 hét múlva már volt tojások az akvárium tetjén,rengettek csiga szülletett ,de a eredeti lámpám kb 2hetente kiégett ,ezért lecseréltem Led lámpára...Nah de azóta már kb 8-9 hónapja abszolut nem raknak le egy tojást se!
Lehet a tél miatt nem annyira aktívak,vagy a lámpa hiánya miatt nem elég nyírkos az akvárium?
Bocs,ha esetleg nem jó helyre írtam...
 
Sziasztok!
Három hónapja lakja az akváriumomat 2db Rohamsisak csiga. Megdöbbentő hatékonysággal majszolják az algákat.
Főleg barna, ecset algára is rámennek. Növényeket nem bántanak.Barkácsolt lily-be is bemásznak tisztára is nyaldossák.;)
Esetleg itt tudtok többet olvasni róla.http://csigafarm.hu/hu/Vizicsigak/Csigafarm/Rohamsisak-csiga-Neritina-pulligera-p96c61.html
(Remélem a modik nem törlik a linket)
Ja még egy fontos infó. A csigaevők (helenák nem bírnak velük) Valószínű túl vastag a páncéljuk nekik. Szépen egymás mellett siklanak az üvegen és más tereptárgyon.
Íme két fotó bizonyítéknak.:ROFLMAO:
DSCN1362.JPG
Ez a csigusz maga (mint egy rohambili)
DSCN1379.JPG

Itt pedig díszkisérettel
 
Sziasztok!
Három hónapja lakja az akváriumomat 2db Rohamsisak csiga. Megdöbbentő hatékonysággal majszolják az algákat.
Főleg barna, ecset algára is rámennek. Növényeket nem bántanak.Barkácsolt lily-be is bemásznak tisztára is nyaldossák.;)
Esetleg itt tudtok többet olvasni róla.http://csigafarm.hu/hu/Vizicsigak/Csigafarm/Rohamsisak-csiga-Neritina-pulligera-p96c61.html
(Remélem a modik nem törlik a linket)
Ja még egy fontos infó. A csigaevők (helenák nem bírnak velük) Valószínű túl vastag a páncéljuk nekik. Szépen egymás mellett siklanak az üvegen és más tereptárgyon.
Íme két fotó bizonyítéknak.:ROFLMAO:
View attachment 9730
Ez a csigusz maga (mint egy rohambili)
View attachment 9731

Itt pedig díszkisérettel
Szia!

Azt olvastam, hogy hajlamosak kimászni az akváriumból, ezért javasolt a fedett aki. Te mit tapasztaltál? Szöknek?

Nem tudnak szaporodni akváriumban. Ettől függetlenül lerakják a petéiket? Ha igen, mennyire zavaró, mennyire lesz tele minden velük?

Köszi.
 
Szia!

Azt olvastam, hogy hajlamosak kimászni az akváriumból, ezért javasolt a fedett aki. Te mit tapasztaltál? Szöknek?

Nem tudnak szaporodni akváriumban. Ettől függetlenül lerakják a petéiket? Ha igen, mennyire zavaró, mennyire lesz tele minden velük?

Köszi.
Nem volt még szökés az akváriumból.
Pár petét láttam mostanában csak az üvegen. Holnap megnézem milyen könnyen távolíthatók el.
 
[...] Azt olvastam, hogy hajlamosak kimászni az akváriumból, ezért javasolt a fedett aki. Te mit tapasztaltál? Szöknek?

Nem tudnak szaporodni akváriumban. Ettől függetlenül lerakják a petéiket? Ha igen, mennyire zavaró, mennyire lesz tele minden velük? [...]
Nálam laknak néhányan, de nem volt rá példa hogy kimásszanak. Napközben a talajba ássák el magukat és csak este, a lámpaoltás előtt jönnek elő. Éjjel viszont körbejárják az egész akváriumot. Egyedül az a bosszantó, ha a szűrő kifolyócsövére másznak, és fröcsög a víz mindenfelé (nálam szép nagy példányok vannak).

Nálam az üvegre nem petéznek, inkább egymás házára rakják le. Amikor leásnak, a talajszemcsék leszedik a petéket. Növényen sem találtam még belőlük.
 
Nálam laknak néhányan, de nem volt rá példa hogy kimásszanak. Napközben a talajba ássák el magukat és csak este, a lámpaoltás előtt jönnek elő. Éjjel viszont körbejárják az egész akváriumot. Egyedül az a bosszantó, ha a szűrő kifolyócsövére másznak, és fröcsög a víz mindenfelé (nálam szép nagy példányok vannak).

Nálam az üvegre nem petéznek, inkább egymás házára rakják le. Amikor leásnak, a talajszemcsék leszedik a petéket. Növényen sem találtam még belőlük.
Köszi az infókat.
És ez a talajba leásás mennyire viseli meg a növényeket? Kitúrják őket?
 
Köszi az infókat.
És ez a talajba leásás mennyire viseli meg a növényeket? Kitúrják őket?
Szia!
Plasztikkártyával simán letolhatók a peték nem okoznak gondot.
(Klasszikus gyepem nincsen) Nem túrtak még ki másfajta növényeket. Viszont szépen pucolnak üveget a talajszínt alatt is.:ROFLMAO:;)
 
Köszi az infókat.
És ez a talajba leásás mennyire viseli meg a növényeket? Kitúrják őket?
Ahogy írtam is, nálam nagy példányok vannak. Nekik egyáltalán nem jelent problémát, ha valami az útjukba kerül. Kisebb követ döntöttek már fel. A Valisneria-k indáit és a Lilaeopsis brasiliensis terjeszkedési kísérleteit viszont már nem tolom vissza a talajba. Ha új akváriumot kellene berendeznem, hagynék 3cm-t körben az üveg mellett.

@ZoleeG üvegpucolási tapasztalatát csak megerősíteni tudom.
 
Ahogy írtam is, nálam nagy példányok vannak. Nekik egyáltalán nem jelent problémát, ha valami az útjukba kerül. Kisebb követ döntöttek már fel. A Valisneria-k indáit és a Lilaeopsis brasiliensis terjeszkedési kísérleteit viszont már nem tolom vissza a talajba. Ha új akváriumot kellene berendeznem, hagynék 3cm-t körben az üveg mellett.

@ZoleeG üvegpucolási tapasztalatát csak megerősíteni tudom.

Szia!
Plasztikkártyával simán letolhatók a peték nem okoznak gondot.
(Klasszikus gyepem nincsen) Nem túrtak még ki másfajta növényeket. Viszont szépen pucolnak üveget a talajszínt alatt is.:ROFLMAO:;)

Köszi srácok az infókat!
Még agyalok rajta. :)
 
A csigàk mennyire jó indikátorok? Ha lenne ammónia a vízben, vagy a víznek bármi más paramètere nem lenne megfelelő akkor elpusztulnànak? Összegezve: ha a csigàk vígan elvannak, akkor a halaknak is jó a víz?
 
Szia Lacee! olvastam a véleményed a maláj tornyosokról, hogy gondot okozhat, ha sok van belőle. én most szeretnék párat beszerezni a garnélás akváriumomba. Te milyen csigát javasolnál helyette? köszi a választ!

üdv:Csaba
 
Szerintem Maláj tornyos csiga. Mikor látod mocorogni?
Mert a "Malájok" napközben beássák magukat és csak világítás lekapcsolása után jönnek elő.
 
Back
Oldal tetejére