• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

A Tylo csigák sokkal nagyobbra nőnek, mint 1-2 cm! Bár van "mini" változata is, de nem tudom, hogy mennyire lehet beszerezni.
A helenák nagyon lassan szaporodnak, nem kell félni attól, hogy mindent ellepnek. Külön etetésre sem szorulnak, megesznek bármit, ami lehullik a talajra, és szerintem nagyon szépek is. Mellettük szól az is, hogy egyáltalán nem ritka, és drága faj, szerencsére könnyen hozzájuk lehet jutni. Már van albínó változata is, azt nehezebb beszerezni, de nekem a sima jobban is tetszik.

Csak garnélákkal nem szerencsés együtt tartani őket, nálam sokat levadásztak.
 
Akkor ez még inkább még csak holyagocska :D, de köszönöm! Remélem nem századmagával jött, bár már a második amit találtam.
 
Akkor ez még inkább még csak holyagocska :D, de köszönöm! Remélem nem századmagával jött, bár már a második amit találtam.
Úgy Úgy, ahonnan ez jött, van még ottan :)
Nálam még a külső szűrőben is elszaporodtak, akkor vettem észre amikor takarítottam :D
 
Akvárium indításnál minden növényt gondosan lemostam, átnéztem. Elég sokat nézegettem az akváriumot napi szinten.
Majd 1-2 hét elteltével már a 3. kifejlett hólyagcsigát vettem ki...
 
Eleinte én is próbáltam kiszedni (forrázott karfiol, brokkoli). Aztán megelőzés gyanánt ásványvizezni, meg szárazon hagyni kis ideig a növényt hogy kimásszon.
Mindig volt sok amit ki lehetett venni, de ha egy petecsomó bent marad vagy két pici, újraindul.
Azóta úgy döntöttem: lesz@rom. Legyenek csak jó sokan, nem zavarnak. Ha megnőnek cm-esre, összeroppantom és lakoma van a többi állatnak! Garnélák imádják.

Viszont a kagylósrákokat nagyon utálom! Azok rosszabbak mint a csigák.
 
Eleinte én is próbáltam kiszedni (forrázott karfiol, brokkoli). Aztán megelőzés gyanánt ásványvizezni, meg szárazon hagyni kis ideig a növényt hogy kimásszon.
Mindig volt sok amit ki lehetett venni, de ha egy petecsomó bent marad vagy két pici, újraindul.
Azóta úgy döntöttem: lesz@rom. Legyenek csak jó sokan, nem zavarnak. Ha megnőnek cm-esre, összeroppantom és lakoma van a többi állatnak! Garnélák imádják.

Viszont a kagylósrákokat nagyon utálom! Azok rosszabbak mint a csigák.
Ugyanezt én is csinálom, nálam még páncélosok is imádjak szétroppantott csigát! :D
Amúgy meg tény, hogy új nővényt kötelező betenni egy napra szénsavas ásványvízbe, a csigák kipusztulnak mind. (y)
 
Sziasztok! Help! Az ehhez hasonló petéket a rohamsisak csigáim rakják le ? (Neritina pulligera)
Összesen 3 csigafaj él az akvában (tudtommal): 'Tropica' csigák, csigaevő csigák és 3 db rohamsisak csiga
A kép nem saját de ugyanúgy néznek ki a peték mint ezen a képen.
Neale_bog_eggs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok! Help! Az ehhez hasonló petéket a rohamsisak csigáim rakják le ? (Neritina pulligera)
Összesen 3 csigafaj él az akvában (tudtommal): 'Tropica' csigák, csigaevő csigák és 3 db rohamsisak csiga
A kép nem saját de ugyanúgy néznek ki a peték mint ezen a képen.
Neale_bog_eggs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ilyesmiket a süncsigáim szoktak lerakni.
Ha más csigád nincs, akkor elképzelhető hogy a rohamsisak csigád volt az :)

Itt olvashatsz róluk - Neritina pulligera - Sisakcsiga - AquaFauna Akvarisztikai Szaküzlet
 
Ilyesmiket a süncsigáim szoktak lerakni.
Ha más csigád nincs, akkor elképzelhető hogy a rohamsisak csigád volt az :)
Itt olvashatsz róluk - Neritina pulligera - Sisakcsiga - AquaFauna Akvarisztikai Szaküzlet
Köszi, akkor a Neritinák lesznek, lehet hogy eladom őket, bár nagyon szépen eszik az algát de rengeteg petét raknak mindenhová.
 
Köszi, akkor a Neritinák lesznek, lehet hogy eladom őket, bár nagyon szépen eszik az algát de rengeteg petét raknak mindenhová.
Igen, valamit valamiért...
Viszont a következőt is csinálhatod: 1 Neretina, 1 süncsiga, 1 zebracsiga. Egymással nem párosodnak így petét sem fognak lerakni ;)
Tudom hogy így 3 csiga nem sok, viszont a semminél akkor is több! :)
Esetleg van még 1 csiga ami ugyan úgy algaevő... mindjárt rákeresek... na itt is van - Septaria porcellana - Septaria porcellana - Algaevő csiga
Amúgy meg ajánlom az egész oldalt átnézni, sok minden haszon infót tartalmaz! (y)
 
Sziasztok!

Sikerült behurcolnom valami ismeretlen csigafajt így gondoltam míg én dolgozok elküldöm barátnőmet 2 helenáért és Ő mint jó barátnő el is ment. Mondta, hogy csigaevő csigát, helenát szeretne. Hát kapott is két valamit :banghead::banghead::facepalm::finger::finger::( Légyszíves segítsetek beazonosítani:

20151006_175659 by Norbert Tóth, on Flickr

2015-10-06_06-15-28 by Norbert Tóth, on Flickr

2015-10-06_06-20-53 | Flickr - Photo Sharing!

ugye nem maláj tornyos??
 
Sziasztok!

Sikerült behurcolnom valami ismeretlen csigafajt így gondoltam míg én dolgozok elküldöm barátnőmet 2 helenáért és Ő mint jó barátnő el is ment. Mondta, hogy csigaevő csigát, helenát szeretne. Hát kapott is két valamit :banghead::banghead::facepalm::finger::finger::( Légyszíves segítsetek beazonosítani:

20151006_175659 by Norbert Tóth, on Flickr

2015-10-06_06-15-28 by Norbert Tóth, on Flickr

2015-10-06_06-20-53 | Flickr - Photo Sharing!

ugye nem maláj tornyos??
Nem, Helenából is van ami világos és csíkok nélkül.
Amúgy meg a legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, hogy ha van neki "ormánya", akkor bizti Helena :D
 
Back
Oldal tetejére