• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

Szerintem nem a legjobb ha túl sok csiga van az akváriumban... A csigáknak vannak kórokozóik, melyek gondot okoznak ha túl sok van az akváriumban.(Zigurnál találkoztam kórokozós postakürt csigákkal, nála volt hogy sok csiga gondot okozott..) A tornyos csigusz aranyos, kis rejtett élete van a talajban. Meg se gondolná az ember milyen sok van néha az akváriumában, nos ezek az élőlények nagy tömegben a víz minőségét rontják (Egy régi hadvezér elmélete... Lebensraum=Élettér..) ha sok a csigusz akkor az élet teret csökkenti más élőlények számára (Főleg a tornyos jelent gondot mert rejtett életmódot folytat..) ritkítása vagy kipusztítása nagy gondot jelenthet... Én úgy oldom ezt a problémát, hogy be se teszem akváriumba..
Van csigám, de nagy testű és nem szapora..
És a tornyos tényleg nem bántja a növényt, de az algát se.... ;) ;) ;)
 
Sziasztok!
Honnan lehet Sulawesi csigát beszerezni? Mert én még élőben soha nem láttam, de nagyon forma!
 
Labirintkopoltyus said:
A hír tényleg igaz. Neritina képes kimászni :( Ma találtam egyet a földön. Béke poraira.

Labirint! Remélem nem dobtad ki a csigát egyből? Ezek nem tudom mennyi időt, de elég sokat kibírnak a szárazon. Én állandó jelleggel teszem vissza az akváriumba, ki tudja mennyi idő után, és szinte mindig magukhoz térnek. Erre figyeljen oda mindenki! :ugeek:
 
Levinen said:
Labirintkopoltyus said:
A hír tényleg igaz. Neritina képes kimászni :( Ma találtam egyet a földön. Béke poraira.

Labirint! Remélem nem dobtad ki a csigát egyből? Ezek nem tudom mennyi időt, de elég sokat kibírnak a szárazon. Én állandó jelleggel teszem vissza az akváriumba, ki tudja mennyi idő után, és szinte mindig magukhoz térnek. Erre figyeljen oda mindenki! :ugeek:


Sajnos egyből kidobtam :( Szerintem fél napja volt kint mert reggel nem volt ott, de lehet akkor már elindult a körútjára...
 
Na ne má' a csigák is bubiznak ha jól érzik magukat? :lol:
PICT0018.jpg
 
Sziasztok!
A Sulawesi csigára mennyire jellemző, a földalatti élet? Vettem két új csigát és az egyik beásta magát teljesen. A többi lustizik a megszokott módon, ez meg eltűnt a színről.
Tud valaki valami információt?
 
mrafi said:
Sziasztok!
A Sulawesi csigára mennyire jellemző, a földalatti élet? Vettem két új csigát és az egyik beásta magát teljesen. A többi lustizik a megszokott módon, ez meg eltűnt a színről.
Tud valaki valami információt?

Én nem találkoztam vele, de szólok ha ez változna! :lol:
 
Sziasztok!

Csigákkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem: van-e valamilyen betegség amit behozhatok velük az akváriumba ami a halak számára veszélyes lehet?
Ha igen akkor ,hogyan kezeljem a csigát mielőtt beraknám az akváriumba (esetleg Neptun gyorsfürdő )?
Maláj tornyost és Zebra csigát szeretnék telepíteni de ahogy írtátok ha a maláj nagyon elszaporodik akkor az veszélyt jelenthet a halakra mert terheli a vizet.
Igazából a csigákat az alga elleni hadjárat frontvonalába szánnám később megtámogatva szűrő ill. csőcserével (mostani szűrők gyengék a cső meg 12000kelvines). Egyáltalán ők alkalmasak-e erre a feladatra
vagy nézzek más fajta csiga után? (Sügéres 65Les akvárium növényekkel).
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Jeff
 
JeffJN said:
Sziasztok!

Csigákkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem: van-e valamilyen betegség amit behozhatok velük az akváriumba ami a halak számára veszélyes lehet?
Ha igen akkor ,hogyan kezeljem a csigát mielőtt beraknám az akváriumba (esetleg Neptun gyorsfürdő )?
Maláj tornyost és Zebra csigát szeretnék telepíteni de ahogy írtátok ha a maláj nagyon elszaporodik akkor az veszélyt jelenthet a halakra mert terheli a vizet.
Igazából a csigákat az alga elleni hadjárat frontvonalába szánnám később megtámogatva szűrő ill. csőcserével (mostani szűrők gyengék a cső meg 12000kelvines). Egyáltalán ők alkalmasak-e erre a feladatra
vagy nézzek más fajta csiga után? (Sügéres 65Les akvárium növényekkel).
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Jeff

A csigák rengeteg betegség terjesztői lehetnek, nekem egy egész csapat Apisto-mat fertőzték le anno növényen behurcolt csigák.Főleg bélparaziták terjesztésében járnak elől, ami a kevésbé érzékeny halaknál nem okoz gondot, de a sügerek kifejezetten érzékenyek, így rájuk nagyon nagy veszélyt jelentenek!
Nem tudod kezelni őket sehogy, mert a hatásos kezelés valószínűleg nem más, mint, hogy kinyírod a csigákat!
A maláj tornyos nem éppen az algák nagy pusztítója, semmiféleképpen nem raknám az akváriumba ilyen céllal.A legjobb algapusztítók a postakürt csigák, de egyben ők hordozzák a legnagyobb veszélyt is a paraziták tekintetében.
A csigák nem helyettesítik a szűrést!!!!!!

65 liter sügeres???? Miféle sügerek azok?
 
Köszi a segítséget!
Akváriumom adatai:
Méret: 60x30x40 hossz,mély,magas 6mm Kb.65L
Szűrés: Belső Hailea HL-BT400, Akasztós Atman HF-0400
Levegőztetés: Esőztető
Világítás: 1db Sera blue sky Royal 12000K 45cm 15w T8
Aljzat: Kvarchomok(0.2-0.6mm) elválasztva JBL Manado ,JBL Florapol
Dekoráció: Vasfa ,Néhány kő feltehetőleg márvány
Etetés: Napi 1x este minden nap mást fagy.vörös szúnyog, daphnia, cyclops ,Tropical Spirulina granulat
Vízcsere: heti 1x 50%
Növények trágyázása:Tropical Aquaflorin potassium folyadék heti 1x 6ml
Halak:
6x N. Multifasciatus
2x J. Transcriptus
Növények:
1x Anubias nana
1x Anubias hastifolia
3x Microsorum

A szűrést nemsokára fejleszteni akarom egy házilag készített vödrös külső szűrővel (kb. 700l/h powerhed fogja "hajtani" remélem elég) ill. a világítás tudom rossz de azt még nem tudom mire cseréljem.
 
zigur said:
JeffJN said:
Halak:
6x N. Multifasciatus

Ezek "csigasügérek" nem ? Hogy akarsz csigát tartani mellettük?

Csigaházban laknak de az élő csigákhoz hozzá sem szagolnak beraktam már két Zebracsigát, reggelre a frontüvegen már nem volt egy deka alga se meg is lepődtem. Ha még a szűrés meg a fény is rendben lesz akkor talán teljesen el is tűnik.
 
Sziasztok!Ma az egyik almacsigam kb 15 perce elkezdte magat beasni a talajba... Ez normalis dolog???Nemige orulok neki mert eppen a parvula-ban talat maganak helyet es picit kiturta.
 
Valaki megmondaná a csigusz nevét? Most találtam egy párat, ajánlom hogy szeressék az algát, mert ha nem repülnek :)
5194846308_a1ee24cbde_z.jpg

Köszi
 
Nem tudom a nevét, illetve nekem barna csigusz, de nálam szereti az algát. Egy időben tűzzel vassal irtottam, mert azt hittem bántja a növényeket, de rájöttem, hogy csak a tápanyaghiányom :oops: miatt elhalt növényi részeket takarítják el. Viszont rendkívül gyorsan el tudnak szaporodni az akváriumban, de most már meghagyom egy részüket.
 
Nekem is van vagy 10db az akiban!
Beraktam kajának a tigrisbotiákna de még mindíg élnek!
És már szaporodnak is!Kis mennyiségben jó ha van szerintem!
Eszik az algát a kajamaradékot az elhalt leveleket és talán a vizet is lágyítják kicsit!
 
Back
Oldal tetejére