• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

Hát én a csigákhoz nagyon nem értek, az nem az én világom :)

Én pl onnan tudtam megállapítani a zebra csigámról, hogy megdöglött, hogy mikor kivettem iszonyatosan büdös volt :S Örültem neki nagyon...
 
Keymaker, ha írhatok én is tanácsot akkor a következőket figyeld... Ha a sulád elpusztult akkor elkezd fehéredni a háza vége, esetleg be is töredezhet, de ez az elejére is igaz.. Ha kiemeled rögtön megcsap a kellemetlen szag ha már nem él, és ahogy megmozgatod buborékokat enged a háza.
 
Mint igértem pár kép :)

Édes, pihenés... :)
108558.jpg


Elindulás.
108560.jpg


Bébialma, a potyautas :lol:
108572.jpg
 
Nem igazán tudom, hogy mi lehet. Szerintem valami kálcium lerakódás. Így érkezett.
Gyula háza le van vakolva :D
 
Szerintem ajándék volt csak nem csomagolták ki rendesen.Vagy esetleg Dryvit hőszigetelés.... :lol: De úgy látom Gyuszinak megfelel.. ;)
 
Üdv. mindenkinek!
Csigákkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Nálam sajnos elszaporodott valami kicsi lapos csiga, amit valahonan behurcoltam és eddig nem tudtam kiírtani. Most gondoltam az eSHa Gastrpoex csigaírtóra, aminek a leírását ha jól fordítottam, akkor egy teljesen berendezett akváriumban is alkalmazható. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek ezzel a készítménnyel valami tapasztalata?

Minden info hasznos lenne!

Azzaro
 
Azzaro said:
Üdv. mindenkinek!
Csigákkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Nálam sajnos elszaporodott valami kicsi lapos csiga, amit valahonan behurcoltam és eddig nem tudtam kiírtani. Most gondoltam az eSHa Gastrpoex csigaírtóra, aminek a leírását ha jól fordítottam, akkor egy teljesen berendezett akváriumban is alkalmazható. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek ezzel a készítménnyel valami tapasztalata?

Minden info hasznos lenne!

Azzaro

Szió!
Ezzel a termékkel nincs tapasztalatom, de általában vigyázni kell velük, mert sokszor az érzékeny puha levelű növényekben is kárt tesznek! Ha van garnélád akkor meg egyenesen tilos!
Ha ki is írtja őket az elhalt házak akkor sem tesznek jót a víznek...
Egy hasznos tipp, csigák ellen éjszakára tegyél az akva aljába 1 kis poharat, edényt ami közepébe tegyél 1 tablettás haleleséget, vagy spirulinát és reggel csak ki kell emelned a rengeteg csigával az edényt. :)
 
Azzaro!

Ne ted a vegyszert az akváriumba, mert nem biztos, hogy a többi lakónak jót teszel vele.Sőtt a döglött csigák olyan szépen oszlásnak indulnak, hogy akár ammóniát is engedhetnél egyenesen az akváriumba, hasonló lenne az eredmény. Itt egy cikk olvasd el én a természetes ellenségekre (halak ;) ) esküszöm.
Én például édesvizi törpe gömbhalat tartok, hogy a diszkoszaimhoz még véletlenül se kerüljön be egy növénnyel postakürt csiga.
No a cikk: http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=19
 
:roll: Érdekes ez a cikk, az biztos, hogy a Botiak nagyon jó csigaevők, de köztudott nagyon túrnak és nem is kistestű fajok igy nem biztos hogy sok növényes akváriumba be lehet tenni őket ;)
Amit a Sziámi harcosról Ír az meg háát nem is tudom... Nekem van 1 pont a csigásban egyenesen vigyáz a csigákra eszébe sem jut bántani őket.
De érdemes elolvasni, van benne sok okosság is. ;)
 
zigur said:
Én például édesvizi törpe gömbhalat tartok, hogy a diszkoszaimhoz még véletlenül se kerüljön be egy növénnyel postakürt csiga.
Nekem a növényesben van 1 törpe gömbhal, de nem eszi meg a maláj tornyost, és elkövettem azt a hibát, hogy betelepítettem, mert majd jól megeszi őket. De mivel a csigának van ajtaja a házán, könnyen tud a hal ellen védekezni. Plusz csak éjszaka jön ki az aljzatból, ilyenkor meg ugye mindenki alszik.
Néha felkapcsolom a világítást este éjfél körül (tízkor alszik ki) és akkor összeszedem a csigákat, had lakmározzon a teknős is egy jót.
 
bigyo nekem anno a tornyos csiga problem. a Botia M. volt a megoldás... de ha nem akarsz Botia akkor esetleg ujra indítod Akvád...Ezek a leg biztosabbak ;)
 
Bigyo!
A gömbhalat a postakürt csiga ellen írtam a malájjal valóban nem tud sokat kezdeni, bár a kisebbeket nekem kiráncigálja az aljzatból is.a postakürt nekem viszont a démonom, mert elég drága Apistogrammáktól szabadítottak meg ezek a kis dögök azzal, hogy bekerültek egy növényen és persze azzal, hogy bélparazitátákat is hoztak magukkal.
 
Csigák ellen még két halat említenék meg.
Az egyik a Betta splendens, nem semmi látvány, ahogy kirámolják a csigákat a házukból, bár én az ilyen típusú viselkedést nem igazán tolerálom. De a barna csiga az barna csiga na.
A második pedig a Pangio kuhlii, a szájuk körüli kis tüskékkel szedik ki a csigákat a házukból. Növényes akváriumba annyira nem ajánlanám, mivel nagyon szereti magát elásni az aljzatba. :) Ja, és állítólag ugrálósak is, bár nekem még sosem ugrott ki egy darab sem.
 
Valahol olvastam az írásaitok között, hogy újonnan berendezett garnélás akvárium kiváló előtesztelője az egyik csigafajta, talán a "tornyos", de már nem emlékszem és nem is találom az írást.
Ő lenne az, vagy rosszul emlékszem?
 
HUGO said:
Sziasztok!
Ha maláj tornyos csigák elszaporodnak,tudnak kárt csinálni a növényekben?

Szia HUGO!

Nálam is nagyon elszaporodtak, de semmi kárt nem okoznak az akváriumban. A növényeimre az enyémek rá se másznak.
 
Back
Oldal tetejére