• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

a Blind date előtt

AmBalaj

Főkertész
Legjobb napló
Akváriumom, mielőtt átrendeztem.
5083386692_dc6e3a7217_z.jpg

Volt benne minden, ami kell:

Technika
- AquaEl Fan2 Plus (450 lph belső)
- 2x18 W T8 (6500 K)

Hardscape
- bazaltzúzalék
- vasfák

Növények
- Echinodorus quadricostatus
- Vesicularia dubyana
- Najas guadelupensis
- Echinodorus sp.
- Ludwigia repens

Állatok
- 5 Thayeria boehlkei (Ferdénúszó lazac)
- 2 Mikrogeophagus ramirezi (Pillangó tarkasügér)
- 1 Gyrinocheilus aymonieri (Moszatevő márna)

Tápozás
Napi 4 ml Green Aqua Macro és Micro

Vízcsere
Heti 30 liter

Teszek majd fel képet a co2-tesztállapotról is, sokkoló a különbség, annyit megígérhetek ;)
 
Nekem az Echino túl világos a többi növényhez képes, viszont azt el kell ismerni, hogy ritkán látni ilyen szép Quadricostatus-t. Nagyon szép kis bokor lett. :thumbup:
 
Itt a megígért kép. A najashoz kasza kellett, azért néz ki úgy, ahogy :lol:
5521688025_0aa09f0b8a_z.jpg


Itt már volt külső szűrőm és csipeszem is, aminek persze nagyon örültem, mivel ezeket a cuccokat nálunk a mai napig nem nagyon lehet beszerezni, de a CO2... az az én várakozásaimat is jócskán felülmúlta. A minőségi felszereléseknek köszönhetően azután, hogy összeraktam, kifogástalanul működött és működik a mai napig. Az olcsó időkapcsoló mondjuk kibabrált velem egyszer, de erről olvashattatok a Blind date naplójában. Jó érzés visszaolvasni, mert látva, hogy mekkora kudarcokból sikerült felállnom, egy kis alga nem keserít már el :twisted:

Alig hiszem el, de még egy éve sincs, hogy ez a kép készült. Az előbbi egyébként 2009 novemberében készült, azt hiszem, a HAC-on gondolkodtam éppen:) Nem is tudom, miért nem neveztem, de már bánom :)

viktorlantos said:
Nekem az Echino túl világos a többi növényhez képes, viszont azt el kell ismerni, hogy ritkán látni ilyen szép Quadricostatus-t. Nagyon szép kis bokor lett. :thumbup:

Sok betegsége volt neki, de rengeteget tanultam a segítségével. A kompozíció is eléggé viccesen hat, de ha találok egy képet, megmutatom azt is, miből alakítottam át menet közben :roll:
 
Nagyon szépen látszik a változás pozitív irányban. Gratula :thumbup:
 
A kotorászás közben előkerült egy igazi vintage-fotó növényes akvarizálásom hajnaláról. 2009 januárja. Ebből alakult ki idővel a fenti fotókon látható kompozíció. Bal hátul már figyel a dezodoros CO2 harangja ;)
5526655908_4cc4e40237_z.jpg


Rajzolgattam, festegettem, méricskéltem, hogy hol az aranymetszés, aztán megszületett az igény a folyékony tápokra és a keményebb szűrésre. követte a nagynyomású co2 és a talaj. Most pedig nevezek az IAPLC-re :)
 

Hasonló topikok

Válaszok
83
Megtekintések
19K
Back
Oldal tetejére