• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 90x45x45 90P Something New

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Akvárium: 90x45x45 Opti White 8mm 182l

Világítás: GiesemannMatrix II 4x39w
Fénycső: POWERCHROME T5

Szűrő: Eheim Professional 3e 2178
Szűrőanyag: Susbtrat Pro, Seachem Matrix 4l, Seachem Purigen 250ml, ADA NA Carbon
Csövezés: GreenWorks üveg ki-, befolyó cső

Sterilizátor: Twinstar Nano
Fűtés: 150w szűrőbe építve
Hűtés: Ventillátor
Tápozás automatizálás: GHL SA4 tápadagoló
Táptalaj: ADA Power Sand Special M 6l
Aljzat: ADA Amazonia
Aljzatadalék: Penac W, Penac P

Tápozás: ADA Brighty K, ADA Step 2, foszfát
Egyéb: ADA Green Bacter, ADA Phiton Git, ADA Green Gain, ADA ECA, ADA Bacter Ball, ADA Multi Bottom
Vízcsere: 1170l/napos RO nyomásnövelő pumpával, heti 50% RO vízzel Shalty Shrimp Mineral GH+-szal TDS120-ra visszasózva. Mágnesszeleppel hordóba gyűjtve. Eheim Compact+ 3000 pumpával.

CO2: 5 kg-os palack, Papillon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep , Aqua Medic 100 0(Törném el a kezét annak aki kitalálta), GUSH Nano Drop Checker

Dekoráció: Talawa fa
Növények: Eleocharis parvula Mini, Riccardia chamedryfolia, Cryptocoryne parva, Staurogyne repens, Anubias nana mini, Littorella uniflora, Marsiela Crenata,

Élőlények:
 
Szívások az indításnál:
Úgy látszik minden indításnál szpnom kell a reaktorral, ekkora egy hulladékot, valahol mindig csöpög belőle a víz.
Szűrő is működik miután rájöttem, hogy a Twinstar adapterével nem fog működni. Ez 3 szétszedés és egy fejszétszedés után volt már.
Giesemann ventijét cseréltem halkabbra, persze hogy hozzáér valamihez és zörög.
Az egyik jobb oldali ágat meglöktem és elengedte az FBS a fát amihez ragasztottam, azt most a lélek tartja csak.

Új dolgok:
Talawa fa :)
Végre beraktam egy hordót a fürdőszobába és egy Compact+ 3000-es pumpával töltöttem fel az akit. Erre vágytam mióta RO-m van, végre nem 2 óra a feltöltés vízcsere után. Az meg a hal a tortán, hogy egy mágnesszeleppel automatán tölt fel a hordó.
 
Háttérsztori, hogy a fákat úgy 5 perc alatt válogattam ki gyorsan az egyik nagy vihar előtt. A két fa pont passzolt az akváriumba, de úgy hogy egy szögben fért bele és se előre, se hátra 1 mm sem volt. Aztán kicsit fűrészeltem meg vagdostam, utána ragasztottam sokat, hogy még véletlenül se jöjjön fel a fa.

Még mindig nem érzem azt, hogy a fás lenne az én műfajom. Valamiért sokkal jobban szeretek 50 kg kőből válogatva összerakni valamit. Majd pár hét múlva már látszani fog, hogy itt is maradtam azért a minimál vonalon növényesítésben, mert sehogy sem érzem magaménak a vörös stemes, microsorumos dzsugnelt. Gyönyörűek, de nekem a minimál marad a favorit.

9 doboz GA parvula, 1-1-1 doboz Marsiela, Crypto parva, Littorella, Stau ment bele. Ültettem bele valami új kicsi Cryptot ami nekem parvának tűnik és Anubias Nana minit amiket @Luigi13 -ét nevelgettek szépen. :)
Fákra a szokásos Riccardia ment, és szórtam a parvula közé is egy kicsit.
 
Én is azt gondoltam, hogy a fás nem az én műfajom, erre be is igazolódott, hogy tényleg nem. :) Ettől ez még bőven kimagasló lesz, jó a fa, profi a készítő, high-end a technika...;)
 
Fejlemények:
A jobb oldali ágakat továbbra is csak a szentlelek tartja.
A reaktor egy ipari hulladék, orrán-száján folyik a víz.
A víz szép barna lett a fától, pedig van benne szén es 250ml Seachem Purigen.
Reggel bekerült a Twinstar új porlasztoval.
 
A reaktor egy ipari hulladék, orrán-száján folyik a víz.
Ha át tudsz jönni ma este vagy holnap reggel, akkor odaadom az enyémet. Az eddig soha sem folyt. Elvinni most nem tudom, mert holnap esküvő, vasárnap meg elutazunk.
 
Ja, és remélem Te nem fogsz annyit szívni az ecsetesedéssel a fán mint én. Kicsit puhább fa, mint a többi, ezért bomlik. Viszont tényleg nagyon szép.
A Scape meg pazar. Dobhatnál lassan növényesített fotót is.
 
Pár követ azért dobhattál volna mellé,talán a lelki világodnak is jót tett volna.Ilyen vagány fákkal atom folyami hangulata lehetne.Bár lehet,hogy így is az lesz! :D
Persze nekem ugyan úgy szavam nem lehet,de lassan ezzel a sok "óvatoskodással" kinyírjuk a fórumot! :)
 
Még mindig nem érzem azt, hogy a fás lenne az én műfajom. Valamiért sokkal jobban szeretek 50 kg kőből válogatva összerakni valamit. Majd pár hét múlva már látszani fog, hogy itt is maradtam azért a minimál vonalon növényesítésben, mert sehogy sem érzem magaménak a vörös stemes, microsorumos dzsugnelt. Gyönyörűek, de nekem a minimál marad a favorit.

sorry, de tényleg ez ugrott be..


Szóval... értem én a minimált, CSAK: nem lehet ezt előbb megunni, mint egy jó kis dzsungelt, ami akár hétről hétre más képet mutat, s több játék lehetőséget ad? :)

ui.: a scape-ről beszéltünk, kíváncsi vagyok, mi lett belőle zöldekkel. (y)
 
Ilyen vivipara fuggonyrol beszéltem korábban, valahonnan szerezni kell majd. Meg ugyan igy gondolkodtam microsorumban vagy bolbitisben alacsonyan tartva.
 
Back
Oldal tetejére