• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 88 x 30 x 41 Low-tech

Mi legyen a világítás?

  • T5 HO F39W/865 849mm x1

    Votes: 0 0.0%
  • Hagyjál már, éppen sötétkúrát csinálok!

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    4

stanci

Főkertész
Sziasztok!

Adott egy 88 x 30 x 41 cm-es, 108 literes akvárium.
Eddig ami biztos, az a szűrés, egy 60 x 15 x 41 cm-es oldalpolcos szűrőakvárium, 600 l/h vízpumpával.
Az aljzat táptalaj + apró szemű kavics lesz.
Tápozás Tropica Special (még a 2014-hac nyereményből maradt, majd megnézem a szav. idejét..), vagy saját keverésből lesz.
CO2 nem lesz.
A cél egy viszonylag könnyen karbantartható, nyugis akvárium. Vízcsere kb havonta 30%.

Első dilemmám a világítás.
Szerintetek
T5 HE F21W/865 849mm x2 vagy
T5 HO F39W/865 849mm x1?

Esetleg ha van valakinek hasonló méretű low-tech-je, dobhatna egy napló linket! :)
 
Azt sem lenne utolsó dolog tisztázni, hogy milyen és mennyi növényzettel tervezed?
Látom, hogy táptalajon gondolkozol, ha ez nem meglévő, akkor anélkül is lehetne egyszerű fára, vagy kőre kötözött növényekből összehozni egy nyugis kevés törődést, alacsonyabb fényigénnyel üzemelő akváriumot. ;)
Ahogy az előttem is írták több fénycső esetén egyenletesebb az eloszlás, én azt is figyelembe venném, hogy fénycsövek végigérjék e a bevilágítandó területet, ettől világosabb, vagy árnyékosabb lesz.
 
Köszi a hozzászólásokat!

Közben már megvettem az 1 x 39W-osat, olyan megfontolásból, hogy ez egy térelválasztó szekrényben lévő akvárium, elég kicsi a hely és a fénycső mellett még be kell férjen a kezem.
Egyébként az akvárium 88, a fénycső 85 cm hosszú! Anubiasok, bucék', microsorumok, cryptocorynek lesznek benne.
 
Back
Oldal tetejére