• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium 8 literes paludárium

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Szeretném bemutatni a most összerakott mini paludáriumomat, amelyet egy 8 literes aksiban rendeztem be. A régi aksiból maradt mohás-páfrányos red moor fákat raktam be, és némi seiryu követ. Félig van feltöltve, a narrow-t félig lepi be, így a fa tetején lévő moha is szárazon van.Feltöltés után eléggé átláthatatlanná vált, remélem majd letisztul, bár a célom, hogy minél kevesebb víz legyen benne, csak nem tudom, hogyan viselné a narrow.. Nem akarom se tápozni, se világítani, csak néha vizet cserélni, és vízzel permetezni..mit gondoltok, működhet?
És akkor a kép:
11228431_a161fd448d3cb9e8b4aaf4c4bb82e897_m.jpg
 
Eltelt egy hónap hogyan áll a kicsike? :) A kezdet pofás volt, vajon a folytatás is?
 
Sehogy sem áll, szétszedtem, mert a microsorium nem bírja víz nélkül, azonban ha feljebb töltöm vízzel, akkor meg nem látszik belőlük semmi..arra meg nem volt időm, hogy napi 4-5 ször permetezzem :?
 
dekalabda00 said:
Sehogy sem áll, szétszedtem, mert a microsorium nem bírja víz nélkül, azonban ha feljebb töltöm vízzel, akkor meg nem látszik belőlük semmi..arra meg nem volt időm, hogy napi 4-5 ször permetezzem :?
Áh, kár érte. De megértelek. Esetleg számíthatunk valami hasonlóra a közeljövőben, vagy inkább az iwagumi-dra koncentrálsz? ;)
 
dekalabda00 said:
Sehogy sem áll, szétszedtem, mert a microsorium nem bírja víz nélkül, azonban ha feljebb töltöm vízzel, akkor meg nem látszik belőlük semmi..arra meg nem volt időm, hogy napi 4-5 ször permetezzem :?
Zárt tető kell párásítóval, és egy ventilátorral, amely időnként cseréli a levegőt. Sztem ez nem működik másképp.
 
Igen, tudom, hogy így kellett volna Orpheus...késő bánat, majd legközelebb :)
Stevo: igen, az iwagumi-ra koncentrálok, de most ott is bajban vagyok, igen csúnya alga támadásom van a hc-n, nem fejlődik sajnos...de küzdök, nem adom fel :)
 
Szép lett volna. Talán egyszerűen egy zárt tető néhány levegőző lyukkal is elég lett volna, nálam így van az emers tankocskámban és a növények nem hogy élnek de virágoznak is. Folpack fóliával van lefedve. Mondjuk nem microsorum van benne de moha az van és néhai spriccolás mellett bírja a dolgot. Szerintem majd még próbálkozz meg egyszer a dologgal! :)
 
Back
Oldal tetejére