• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 72es első igényes próbálkozás

Elég sok idő eltelt mióta legutóbb írtam ide. Így most pótolni kezdek.
Beszerzésre került egy GA lilly pipe az áramlás javítása érdekében mert meg mindig küzdök az ecsettel. A növények szépen fejlődnek. 16 Amanda lazac is helyet bérelt magának így már ők is színesítik a scapet. Aminek viszont kifejezetten örülök hogy 12 crs (köztük a fekete gént is hordozók) kerültek ma az akvaba dexkill jóvoltából. A továbbiakban a yellow csapat valószínűleg teljesen eladó sorba kerül apránként és egy szép nagyobb crs cbs csordát állítok fel. Shrimp King colour nagyon bejön nekik mindenki harcol érte.
Egyetlen problémám az ecset ami sehogy sem akar eltűnni mindegy mit teszek. :(
És a képek. :D VIGYÁZZ TELEFONNAL KÉSZÜLT, A NYUGALOM MEGZAVARÁSÁRA ALKALMAS ZAJ ÉS ÉLETLENSÉG VESZÉLYE ÁLL FENT.
827ff9da516c56052fd2cfb35f6f3849.jpg

336357cc2a6b8220aa5845fb4c4b74c4.jpg

f176769e941c0d9170b945aa633694c2.jpg
 
Az idő rohan, két hónapja hogy nem írtam. Most hogy láttam az előző teljes alakos képet leesett az állam hogy mekkorát durrant minden 2 hónap alatt. Érdemi változás nincs, csak a yellow neo-k mentek el máshoz (ami picik maradtak mostanra újra kezdik benépesíteni az akvát) Sajnos a CRS banda nem túl termékeny, konkrétan zéró a szaporulat, nem látok egy petést sem soha. Egyelőre nem tudom mi legyen, lehet hogy még egy 12e csapattal bővítem őket akkor talán jobb kedvük lesz. Ecset alga probléma továbbra is fennáll, ez már a nincs ötletem mit változtassak rész úgyhogy így marad.
A tápozáson emeltem kicsit, mert a napi 2ml GA mic/mac csak 15 körüli NO3-ot, 0.8 PO4-ot és szinte mérhetetlen vasat adott, most 3-3 megy. Így NO3: 20 , PO4: plusz foszfáttal 2+ így nincs zöld pont algám, Fe: 0.2 max.
 
Majdnem 4 hónap ugrott el a távolba. És szerencsére mondhatom hogy minden majdnem ugyanilyen jól néz ki mint a képen ezelőtt. Csak a CRS csapat az örök vadászmezőkre távozott mikor a lakás a nyaralás alatt felment nemrég 31 fokra a víz meg 32 re. Az összes élő mozgó képződmény megadta magát.
Lomariopsis lekerült a kőről, most gondolkodom hogy mi menjen rá, de valószínű Riccardia chamedryfolia lesz majd. Amint az idő kicsit lehűl, újra kerülnek CRS-ek a vízbe. Most azon töröm még a fejem hogy milyen halak kerüljenek melléjük. A tuti biztos megoldás a Boraras brigittae annyira nem tetszik. Ne essék félreértés nagyon szépek és kedvelem őket de most valami mást akarok. Viszont nem akarom megégetni magam egy olyan fajjal ami vacsinak nézi a kis garnélákat!!!!! Gertrudae, vagy Furcatus nagyon szép lenne de nincs tapasztalatom velük és nem is olyan aprók, Így nem tudom be merjem-e vállalni.
Ha valaki kitartó volt és végig olvasta mit pötyögtem ide és még építő jellegű ötlete is lenne a fenti kérdésekben semmi esetre se tartsa magában! :)

Szép nyarat mindenkinek. Képet lövök majd később, most nagy nyírás és takarítás volt, jelenleg nem pompázik maxon a scape. Majd egy jó hét múlva :)
 
Majdnem 4 hónap ugrott el a távolba. És szerencsére mondhatom hogy minden majdnem ugyanilyen jól néz ki mint a képen ezelőtt. Csak a CRS csapat az örök vadászmezőkre távozott mikor a lakás a nyaralás alatt felment nemrég 31 fokra a víz meg 32 re. Az összes élő mozgó képződmény megadta magát.
Lomariopsis lekerült a kőről, most gondolkodom hogy mi menjen rá, de valószínű Riccardia chamedryfolia lesz majd. Amint az idő kicsit lehűl, újra kerülnek CRS-ek a vízbe. Most azon töröm még a fejem hogy milyen halak kerüljenek melléjük. A tuti biztos megoldás a Boraras brigittae annyira nem tetszik. Ne essék félreértés nagyon szépek és kedvelem őket de most valami mást akarok. Viszont nem akarom megégetni magam egy olyan fajjal ami vacsinak nézi a kis garnélákat!!!!! Gertrudae, vagy Furcatus nagyon szép lenne de nincs tapasztalatom velük és nem is olyan aprók, Így nem tudom be merjem-e vállalni.

Ha valaki kitartó volt és végig olvasta mit pötyögtem ide és még építő jellegű ötlete is lenne a fenti kérdésekben semmi esetre se tartsa magában! :)

Szép nyarat mindenkinek. Képet lövök majd később, most nagy nyírás és takarítás volt, jelenleg nem pompázik maxon a scape. Majd egy jó hét múlva :)

Ez egy ilyen játék sajnos :/ Nálam minden fontos akván nonstop mennek a ventik kb. 3-4 hete. 40 literesből naponta 2 l víz párolog el, de 3°C-t hűt a szobához képest.
 
Naná hogy brigittea lett a végső a döntés. Még van hová fejlődniük, de néhányoknak egészen szép színe van. 25 darab költözött be amiből 4 merah legnagyobb sajnálatomra... Velük jött még 4 amanó és 4 oto. Kicsit leharcolódott a nagy nyári melegben az akva. Meguntam nagy zöldség látványát úgyhogy bedobtam egy kis pirosat is a fazékba, Ludwigia sec super red formájában. Ami nagy meglepetés volt mert tényleg super red, de nem is kicsit. Mikor elhoztam a GA ból olyan piroskás semmi extra volt, aztán olyan bordós mély kicsit zöldes, és most meg mintha rámentem volna egy réteg piros hérával. Ja és nő mint a gomba :) Brigittaeknek nem bírok annyi kaját adni amit ne tolnának be pillanatok alatt. Most napi2x kapnak és így látható a fejlődés.
Ami fura és nem értem az a pH... (mármint a kémia megy nem itt van a probléma) 1.5 bps el megy a rendszer és a DC enyhén sárga. pH-m 5körüli kH 2 vel ami elvileg hulla sok co2 lenne, de nincs pipálás semmi más.nem adok savat a vízhez, kb 0-s ozmó Gh+ al vissza sózva. 3-6 körülire, mikor hogy sikerül.DSC_5624.JPG

DSC_5627.JPG

Megint csaj zajos képekre futotta. Nem tudom hol a fényképező töltője :D :D az utolsó mAh -kal csináltam pár képet :D
 
Soha nem bírom ki hogy ne variálgassak valamit :) Így most is jó nagy átalakuláson ment keresztül az akvárium :)
Technika nem változott, majd fogom lecserélni a mátrix tropot seachemre mert az nagyobb szemcse méretű és nem fojtja a szűrőt ennyire, most csak 400liter körüli a hozama.
Jelenleg 10 Amano dolgozik az algátlanításon és persze az otok. Ami nagy talány hogy hová tűntek a brigittaeim. Mára csak néhány 6-8 darab maradt, nem ugrottak ki nem láttam elhullott példányt sem, lehet a szűrő ette meg őket...
Tovább színesítettem a képet, bekerült egy kis rotala wallichii, vissza jött egy kis marsilea crenata, mindig is tetszett a kis sötét zöld leveleivel. :)
Ebben a scapeben úgy látom folyamatos probléma hogy milyen halacsokat tegyek! Először gyöngy dánió, de ők szerintem elfogyasztották a kis garnélákat, aztán Amanda lazac akik szintén ezt tették, most a brigittaek megszöktek. Kár hogy nehéz szép kalászhalakat szerezni, mondjuk pseudmugil gertuadet. Na mindegy lássuk a képeket. :) Ja a csövek retkesek nem nézni :) DSC_5850.JPG
 
Szép! Jól áll neki a fekete háttér.

A brigittaek ha elfekszenek kb. könnyed desszertek az amanoknak, pár óra sem kell és nyoma sem marad a tetemnek.
 
Az akva jelen formájában megszűnt létezni. több mint másfél évet ment, de már megérett a pusztításra. túlnőtte a Monte magát, hagytam is egyszer kétszer nagyon megnőni. De újjá épül(t). Majd nyitok új naplót. Ott majd egy diy led pilács is le lesz írva :) Egész jóra sikerült.
Nem tudom hogyan de átkerülhet a befejezettek közé. Talán így? @danyi03 :) Köszi
 
Back
Oldal tetejére