• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

72 literes low tech növényes terv

A szűrőbe melyiket éri meg jobban?


  • Total voters
    18

apajatszik1

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Segítségetekre vagyis inkább tanácsaitokra lenne szükségem, most leírom mit gondoltam ki szeretném ha leírnátok az esetleges hibákat amiket elkövetnék ha így csinálnám.
Szóval, akvárium: 72 liter
Szűrés: tetratech ex 700 1.5liter siporax 1kg lávakő és még ami a gyáriból fér mechanikainak.Kihasznála hogy úgyis elindítom ezt a témát meg kérdezném tőletek hogy ez megfelelő e az ex700as csövére mivel a véleményben valakinek nem volt jó pedig a méret stimmel?: Green Aqua gumis szűrő védő - 13 mm (12/16 csőmérethez) most csak 2700 Ft - Green Aqua
Fény:quad t5 2x24watt 6500k+plant(nem cserélném nem idegesít a szín fény meg enm kell sok lowtech lesz ) 10h/day
Talaj:manado
Táptalaj:aquabasis plusz
Halak:guppik
Tápozás:GA wellnes csomag kicsit csökkentett arányban
Növények:Crypto wendti variánsok,valiznéria,HM,sagittaria subulata,hydrocotyle tripartita japan,
Víz:nálunk elég érdekes öszz:4nk változó 19nks csapvíz folyik ezért gyantával lelágyítva és visszasózva ezzel: SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelő - 85 g most csak 3100 Ft - Green Aqua olyanra amilyenre ajánljátok, ebben segítségeteket kérném.
Hőmérséklet:21-24c nyáron meg majd amennyire le tudom nyomni :)
 
A kép az nagyon rossz :/ te azért lehet látni :)
1493454_686601904706310_1688877333_o.jpg
 
Kopikon tudom én hogy ha lenne pénz a 6liter matrix lenne a legjob dehát ha nicns annyi nem tudom megtenni sajnos vagy ez vagy az.Fanta nem tudom mit szeretnél mondani de jó lesz az aksid ha nőnek a növények :D
 
Szűrés: tetratech ex 700 1.5liter siporax 1kg lávakő és még ami a gyáriból fér mechanikainak
Ezt írtad a leírásba, ezért gondoltam, hogy ez már adott, szóval így ha veszel még mátrixot,akkor ésszerű, hogy nem a sipo helyett rakod a szűrőbe, hanem a lávakő helyett.
Nekem amúgy csak szivacs sipo és perlon van. Nem panaszkodok:D jó így
 
A Mátrixnak van a legnagyobb felülete ha jól tudom!
2l Mátrix egy 700l-es akira elég ha jól emlékszem a leírására!
 
Back
Oldal tetejére