• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 70x70x50

ideoda

Legenda
Indítás: 2017.03.25.
Medence: 70x70x50, bruttó 245liter, a nappali közepén, 3 oldalról nézhető.
Fény: 150W HQI
Víz: csapvíz
Szerek: GA micmac, Carbo, Prime, csepptesztek.
Szűrés: Eheim 2280 Substrat Pro + Siporax
Anyagok: Tropica táptalaj, 40l Amazonia, Tropica Powder, 18kg Seiryu, 7kg lávakő, RedMoor

Cél: a Nature's Chaos akváriumhoz hasonlóan középre egy monumentális építmény elhelyezése, roskadásig növényesítve, mindezt kis karbantartási igényű rendszerként megvalósítva. Itt most nem a tempó, hanem a stabilitás lesz a fő szempont.
Tervezett növények: csak lowtech növénykék: Crypto-k, Tripatita, Pinnatifida, Montecarlo, Jávai moha, Vallisneria, Hirsuta, esetleg úszónövények.
Tervezett állatok: egy raj nanohal kb. 35db, 1 hím+2 nőstény betta, Oto-k, Cory-k.

Szemből:
WP_20170325_18_33_32_Pro.jpg
Balról:
WP_20170325_18_37_40_Pro.jpg
Jobbról:
WP_20170325_18_37_48_Pro.jpg
 
Jó ez a kocka cucc.(y) Nekem ezek jönnek be legjobban. Jól megrakni növénnyel azt had szóljon. Lámpáról tudnál képet rakni ?
 
A lávakövek a scape részét képezik (mondjuk mohával benőve eléggé ütősen nézne ki;)), vagy csak súlyozó kövek?
 
Vesszek meg ha el tudom képzelni a nappali közepén az akváriumot. :D

Ha nem nagy tolakodás a privát szférátokba, megfotóznád úgy, hogy benne legyen a nappali is kb.? :D

(Ha be akarnék rakni valamelyik szoba közepére egy akvát, szerintem asszony az összes "halas szarral" együtt úgy kivágna hogy a lábam nem érné a földet. :) Már így is rezeg a léc a három akvával... és ebbőlegy a pincében van!)
 
A lávakövek a scape részét képezik (mondjuk mohával benőve eléggé ütősen nézne ki;)), vagy csak súlyozó kövek?
Jó a kérdés, majd kialakul. Eredetileg súlyozóként kerültek be, de mindannyian úgy éreztük, hogy jól néz ki, és rommá növényesítve is jól nézne ki később...
 
Utoljára módosított:
Vesszek meg ha el tudom képzelni a nappali közepén az akváriumot. :D

Ha nem nagy tolakodás a privát szférátokba, megfotóznád úgy, hogy benne legyen a nappali is kb.? :D

(Ha be akarnék rakni valamelyik szoba közepére egy akvát, szerintem asszony az összes "halas szarral" együtt úgy kivágna hogy a lábam nem érné a földet. :) Már így is rezeg a léc a három akvával... és ebbőlegy a pincében van!)
Igazából a képen is látszik, hogy a 4 oldalából 3 szabad, a negyedik oldala a kémény mellett van. Igazából úgy képzeld el, hogy van egy nagy téglalap alapterületű tér, aminek az egyik fele a nappali, a másik fele amerikai-konyha/ebédlő. A "felezővonalon", középen egy kéményoszlop van, amellé van berakva az aki. A kéményoszlop konyha felőli oldalán egy nagy konyhapult van, a nappali felőli oldalán pedig az akvárium.
vxcvcxvxcv.png
 
Utoljára módosított:
A lávakövek a scape részét képezik (mondjuk mohával benőve eléggé ütősen nézne ki;)), vagy csak súlyozó kövek?
Jó a kérdés, majd kialakul. Eredetileg súlyozóként kerültek be, de mindannyian úgy éreztük, hogy jól néz ki, és rommá növényesítve is jól nézne ki később...Én szívem szerint a lávaköveket teleraknám Pinnatifidával, de nagyon-nagyon tele, és hagynám felfelé kinőni a vízből. Tulajdonképpen részben ez lenne a cél, meg hátul 1 Vallisneria-s rész, azok szintén felérhetnek a vízfelszínig.
A Seiryu-k kőz, és a lávakövek, RedMoor-ok tövébe Triprtita lesz beültetve, az is arra mászik majd, amerre csak akar. Balról és jobbról nézve szintén vannak üres helyek a talajon, oda Crypto-k fognak bekerülni, és ők is akkorára nőhetnek, amekkorára akarnak.

Ezek fix-ek, ezen kívül a többi még ötletelés tárgyát képezi. Öszehánytam a skiccet a fentebb leírtakról.
klklkllk.jpg
 
Ma ültetés volt. A fenti vázlat szerinti két Crypto-t megkapta a bal és jobb oldalra. Hátra a Vallisneria helyett Indiai Vízicsillagot és Bacopa-t kapott. Ha minden jól megy akkor a jövő héten bekerül hátra a Pinnatifida, a kövekre Microsorumok, és a Tripartita is.
 
Utoljára módosított:
Valóban szokatlan. Nem hagyományos arányú medence, de jó növényesítéssel egy valódi különlegességet hozhatsz össze!(y)
 
Érdekes a dizájn! És ráadásul low-tech...

Szerintem GA MicMac-ot óvatosan told, különben alga lehet, hogy jönni fog (ennyi táptalaj mellett), és lehet, hogy carbo sem állítja meg...

Vallisneria elvan jó kemény vízben, viszont carbo-t lehet kevésbé szereti?
 
Érdekes a dizájn! És ráadásul low-tech...

Szerintem GA MicMac-ot óvatosan told, különben alga lehet, hogy jönni fog (ennyi táptalaj mellett), és lehet, hogy carbo sem állítja meg...

Vallisneria elvan jó kemény vízben, viszont carbo-t lehet kevésbé szereti?
Micmac heti 10ml. Carbo napi 10ml.
Vallisneria nem lesz benne, helyette Indiai Vízicsillagot kapott hátra. Ma ültetés volt, sok Pinnatifida, Tripartita, HM került be. Töltök majd fel képet is.
A jövő héten bekerül 10 Oto és egy 3 Betta is (2 nőstény 1 hím a terv). Két hét múlva megjönnek a rajhalak is (40db Chili Razbóra a terv). Remélem, hogy a hím Betta el lesz velük.
 
A chili razbóra az brigittae akar lenni? Mert abból 40db eltűnik ekkora akvában. Min. dupla ennyi de inkább háromszor. :)
 
A chili razbóra az brigittae akar lenni? Mert abból 40db eltűnik ekkora akvában. Min. dupla ennyi de inkább háromszor. :)
Igen, az Brigittae. Tudom, hogy kevés, de valahol el kell kezdeni. Mindenképpen piros színű hal kell bele. Jobb tipp jöhet piros nanohalra én sajnos csak ezt ismerem.
 
Back
Oldal tetejére