• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60f

Nagyon tetszik :) Szuper az ötlet, jó az elrendezés és illik hozzá ez a folyómederre emlékeztető Dennerle kavics.
Írhatnál egy kicsit a kezdetekről :) Hogyan indult, hogyan csalogattad ki a növényeket a víz fölé, milyen magasan van a lámpa, permetezed-e vagy párás helyen tartod?

Az építmény magja az előző akváriumból indult. Ott nevelgettünk már 4 hónapja egy emers szigetet, araguiából, mohából, verticillátából és pogo erectusból kb 5 centire a lámpától... Lényegében ezek nagyon jól hozzászoktak már az emers léthez, csak a gyökerüket kellett ledugni a talajba, hogy stabilan álljanak. A palustris még szokja a helyzetet, de kezd magára találni. Ágaskodik felfelé. Következő ami ki fog emelkedni a stau lesz. Azt el is felejtettem beleírni a növénylistába.
Semmilyen speciális helyzetet nem teremtettem nekik. Viszont ha nem kész emers növényekkel indítok a vízfelszín felett, akkor be kellett volna borítani valamivel őket és kellett volna a pára is. Kicsit csaltam. :) Aki ilyenre adja a fejét az mindenképpen zselés növényeket vegyen. Az kiinduló emers sziget ilyen növényekből épült annak idején. A lámpa kb 40cm-re van a vízfelszintől. Bízok benne, hogy nincs túl messze. Bár növények növekedési ütemét elnézve (vasárnap délután->kedd este) nem lesz baj. A buce konkrétan azóta hozott egy virágot. Félreérthetetlen bizonyítéka, hogy jól érzi magát.
 
Az építmény magja az előző akváriumból indult. Ott nevelgettünk már 4 hónapja egy emers szigetet, araguiából, mohából, verticillátából és pogo erectusból kb 5 centire a lámpától... Lényegében ezek nagyon jól hozzászoktak már az emers léthez, csak a gyökerüket kellett ledugni a talajba, hogy stabilan álljanak. A palustris még szokja a helyzetet, de kezd magára találni. Ágaskodik felfelé. Következő ami ki fog emelkedni a stau lesz. Azt el is felejtettem beleírni a növénylistába.
Semmilyen speciális helyzetet nem teremtettem nekik. Viszont ha nem kész emers növényekkel indítok a vízfelszín felett, akkor be kellett volna borítani valamivel őket és kellett volna a pára is. Kicsit csaltam. :) Aki ilyenre adja a fejét az mindenképpen zselés növényeket vegyen. Az kiinduló emers sziget ilyen növényekből épült annak idején. A lámpa kb 40cm-re van a vízfelszintől. Bízok benne, hogy nincs túl messze. Bár növények növekedési ütemét elnézve (vasárnap délután->kedd este) nem lesz baj. A buce konkrétan azóta hozott egy virágot. Félreérthetetlen bizonyítéka, hogy jól érzi magát.
Így már értem, mitől ilyen fejlettek az emers növények :) Hamarosan beindul a többi is és nagyon szép egységes aki lesz (y)
 
Eltelt egy hét. Mindenen szépen látszik a fejlődés. Az araguiát biztos, hogy metszeni kell. Most még jobban érzi magát, mint eddig bármikor. A crenata szépen alkalmazkodik ahogy látom jönnek az új levélkék. Valóban nem aggódik túlzottan, hogy csak a kavicsok között tud élni. A skimmernek találtam a front oldalon egy olyan poziciót, ahol tud dolgozni. Bár ki kell venni minden használat után, de egye fene. Jó lesz ez :)
DSC02793_50.jpg
 
Eltelt egy hét. Mindenen szépen látszik a fejlődés. Az araguiát biztos, hogy metszeni kell. Most még jobban érzi magát, mint eddig bármikor. A crenata szépen alkalmazkodik ahogy látom jönnek az új levélkék. Valóban nem aggódik túlzottan, hogy csak a kavicsok között tud élni. A skimmernek találtam a front oldalon egy olyan poziciót, ahol tud dolgozni. Bár ki kell venni minden használat után, de egye fene. Jó lesz ez :)
View attachment 32168
A Creanata-nak ezek még az emers levelei. A submers levelek sokkal kisebbek, lehet, hogy az már nem fog mutatni ekkora kavicsok között, de kíváncsian várom.
 
Utoljára módosított:
A Creanata-nak ezek még az Emers levelei. A submers levelek sokkal kisebbek, lehet, hogy az már nem fog jól mutatni ekkora kavicsok között, de kíváncsian várom.
Emersek? Ennyire lassan fogja fel mi a helyzet? Hát ha tényleg nem mutat majd, akkor leengedem a vizet az egészről. :)
 
Emersek? Ennyire lassan fogja fel mi a helyzet? Hát ha tényleg nem mutat majd, akkor leengedem a vizet az egészről. :)
Igen, a Crenata lassan alkalmazkodik. Nekem kb. 2 hónap volt, amíg leváltotta a leveleit és elkezdett fejlődni. Addig csak málladozott...ezzel szemben a Glosso-t csak benyomkodtam, és harmadnapra már terjeszkedett is...
 
Szia!
Nagy fába vágtad a fejszét, sok a buktató az alacsony építéssel. A CO2 beoldást mennyire érzed hatékonynak belső difivel? Én sokat szívtam vele, mire rájöttem , hogy lesz jó.

Nem érzem eddig problémásnak az építményt, de hát csak 1 hét telt el. Nincs olyan sok tapasztalat. Az elmúlt 3 évre tudok csak alapozni. Mondjuk az se olyan sok még. A co2 nagyon szépen oldódik be. A dc limezöld. Ha nem is elsőre, de másodikra eltaláltam a jet megfelelő pozicióját.

Mesélj, te miket éltél át. :)
 
Nem érzem eddig problémásnak az építményt, de hát csak 1 hét telt el. Nincs olyan sok tapasztalat. Az elmúlt 3 évre tudok csak alapozni. Mondjuk az se olyan sok még. A co2 nagyon szépen oldódik be. A dc limezöld. Ha nem is elsőre, de másodikra eltaláltam a jet megfelelő pozicióját.

Mesélj, te miket éltél át. :)

Lehet az volt a gond, hogy ezzel az akvával próbálkoztam először komolyabban a növényes témával. A difi sose akart jó helyen lenni, a szűrés is kb a 30. felállásban lett jó (3 szivattyú majd végül egy külső szűrő oldotta meg a hátfalas szűrő meghajtását, esőztető-> lily pipe,stb). A fényt is túl sikerült lőni,aztán túldimmelni (de így legalább sikerült kicsit a ledek felhasználásáról tanulni). A felszínelszívásnak nem kell folyamatosnak lennie, egy home made kézi skimmer megoldja a hártyát, aztán ha beáll az medence, nem lesz vele gondod. Ahogy elnézem, te felkészültebben csaptál bele , mint én. Mindenesetre figyelem az alakulását, hátha lesz olyan, amibe már belefutottam :) Igéretes .
 
Vízcsere és némi trimmelés után vagyunk megint. A tenellus nagy lesz. Ez tisztán látszik. Az idáival megállíthatatlanul kapaszkodik és törekszik előre. Vagy kiveszem, vagy kisebb növényre kell váltani. Még nem tudom. A crenata eddig nem mutatja jelét a mállásnak. Nem is lehet mást mondani, csak hogy koszosodnak a üvegcsövek és kéne egy csomag új Seachem Purigen. :)
DSC03136_k.jpg DSC03139_k.jpg
 
ez elég sima indítás volt :) nagyon bejön (y) az új kis tüskés tropica eriocaulont el tudnám képzelni itt-ott
Ilyen sima még nem volt soha. Szerintem sok tényező szerencsés együttállásának köszönhető. Nem is tudnék kiemelni belőlük egyet sem így hirtelen. A bejáratott víz, a szűrő, a viszonylag új csövek. Minden klappol.

Eriocaulon? Kivácsi lennék én is. Láttam a face-en a studiófotókat róla. Ha megyek hozzátok megnézzük hova stimmelne.
 
Vízcsere és némi trimmelés után vagyunk megint. A tenellus nagy lesz. Ez tisztán látszik. Az idáival megállíthatatlanul kapaszkodik és törekszik előre. Vagy kiveszem, vagy kisebb növényre kell váltani. Még nem tudom. A crenata eddig nem mutatja jelét a mállásnak. Nem is lehet mást mondani, csak hogy koszosodnak a üvegcsövek és kéne egy csomag új Seachem Purigen. :)
View attachment 32525 View attachment 32526
Szia!
Tetszik az akváriumod. Ez milyen aljzat? Van alatta valami?
 
A bucék nagyon jól mutatnak! Néhány másik, kis növésű fajtát is kipróbálhatnál! Amúgy nekem nagyon tetszik így is!(y)
 
Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy egy hónapot várok, mielőtt újabb fotót rakok fel. Szembetűnőbb így a változás. Bizton állíthatom, hogy nagyon jó választás volt erre a félmagas vonalra váltani. Igazi különleges dísze a lakásnak. A mohák 90%-át ki kellett vennem. Olyan zöld fonalak telepedtek meg rajtuk, hogy varrni lehetett volna velük. Nem kell moha. A crenata nem volt hajlandó elpusztulni :) Igazi meghatározó növénye lett az előtérnek. Felgyorsult a növekedésse az utóbbi 2 hétben. A pinnatifidát szoktatom most az emers léthez. Nagyon nehezen maradt meg először, de ő is egyre jobban gyorsul. Kúszó indáival úgy tud tapadni a fához, hogy nem lehet roncsolás mentesen eltávolítani róla. Figyelni kell merre megy. Jelenleg a verticillatával harcolnak :) Kikerült a tenellus. Túl nagy volt ide és túl agresszíven terjeszkedett. Gyanítom ez valami gyomnövény lehet a hazájában, ahogy a parvula is a rizsföldeken. Nem került be oto, amano és hal továbbra sem. Az orange garnélák pedig lassan kezdik elveszíteni a szinüket. A mostani generációban már sok a vadas szinezet. A lámpa csak 2x24W-al megy. Hiába a normális tápozás így is kell plusz foszfát. Nélküle fékevesztetten zöldült az aljzat, a fa, az üveg, minden. De már megvan a rutin.

Végezetül pedig egy fotó.
DSC03744.JPG
Szerk: Most látom, hogy brutálisat tömörít rajta a fórummotor. Talán a lényeg látszik azért.
 
Szia!
Hol tart most? A crenata már ősszefüggő lett?
Bírta végül a pinnatifida az emers létet?
Maradtak a narancs garnélák?
Kerültek bele újabb buce fajták?
 
Back
Oldal tetejére