• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60f

outside_agency

Főkertész
Sziasztok!

Nem sokáig voltam vízzel teli üveg nélkül. Egyelőre a 60p méretnek búcsút intettem és számomra egy új, izgalmas dimenzókkal rendelkező akva felé vettem az irányt. Ez a 60f. Nem látni sok ilyet a hazai akvakertészek között így gondoltam teszek egy próbát az építéssel.

Az alapkoncepció már a Tribute akvárium életének második felében megfogalmazódott. Legyen minél több növény a víz felett. Régóta tetszett a Dennerle kavics szortimentje. Valahogy össze kellene ezt hozni.
Nézzük a tényeket:
üveg: 60f 60x30x16
világítás: 4x24W
co2: nagynyomású, aquario neo
be és kifolyók: Green Aqua, doaqua jet
szűrés: Eheim 2073. seachem matrix
talaj: Ada amazonia, Dennerle Yukon kavics
táp: mic/mac/carbo ha kell akkor foszfát utánpótlás. Majd mérem.
dekor: vasfa

A fákat és a dús telepítést nagyon megkedveltem. Számos variációs lehetőséget biztosít számomra. Sokat kell még fejlődnöm. De most, ennél az építésnél éreztem azt először, hogy nem gondolkozok annyit mit hova rakjak. Illetve most először használtam tudatosan olyan technikákat amivel például az amazoniát választottam el a kavicstól. Ezek más gyakorlott építőknek csuklóból mennek persze, de nekem ez csak a 4. építésem.

Felmerült még egy probléma. Mi legyen a kifolyóval? A sztenderd lily alkalmatlan ilyen magasságú építménynél. Ment a fejvakarás, hogy mi legyen. Mígnem Attila oldotta meg a szituációt így lett egy DoAqua Jet. Bár aztán lett egy kis kavarc, mert az én csövezésem 12/16, a jet meg 17-es. Mérnök vagyok megoldottam némi forró víz segítségével.
A másik probléma amiről aztán nem beszéltünk, hogy egy 2073-as mit fog csinálni ennyi vízzel. Szerencsére félig fojtva a rendszert, nem tapasztaltam semmi problémát. Gyakorlatilag ez már tényeg ágyúval verébre.

Nézzük a növényeket:
Ludwigia palustris
Echinodorus tenellus
Buce wavy és mini needle leaf
Marsilea crenata
Anubias nana bonsai
Microsorum pteropus 'Trident'
Taxiphyllum sp. Flame
Pogostemon erectus
Hygrophila sp. Araguaia
Hygrophila pinnatifida
Hyrocotile verticillata
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne parva
és két db olyan Cryptocoryne aminek sajna nem tudom a spec nevét. Barnás vöröses levelű, mint a wendtii, de a levelek alaja a parvara hasonlít.

Nézzük mi lett ebből:
DSC02496.jpg

Ha bármi eszedbe ne jut ne tartsd vissza :)
 
Utoljára módosított:
Köszi!
Holnapi vízcserénél csinálok egy fotót messzebbről is. garnélák lesznek benne. Sőt gyakorlatilag benne is vannak. Az előző akva talajának egy része újra lett hasznosítva, a szűrőt csak annyira állítottam le míg az építmény elkészült + a régi vízzel lett feltöltve. Délutánra 3-ra lettem kész TDS-t beállítottam és este 10 körül vissza is raktam a naracssárga garnikat. A terv, hogy otokat és amanokat rakok még be később. Bár ebben még nem vagyok biztos. Az a baj, hogy nem lenne túl nagy mozgástérük. Még annyi sem, mint a fullra rakott 60-asban. Kínozni pedig nem szeretnék egy állatot sem. Most a párom akvájában pihen mindenki.

Felmerült bennem még valami. Hogy a narancs garnélák helyett CRS-eket honosítok meg. A 30-asban végre sikerült szaporítani egy vegyes állományt. Ezen még gondolkozok.
 
Az jutott eszembe, hogy tényleg jó, hogy nyitottál egy naplót neki :)
Laposba még rengeteg lehetőség van ha átpillantok James (GreenMachine) akváriumaira. Valamiért ezt a vonalat nagyon nem aknáztuk ki korábban. Drukkolok :)

Pedig nem akartam naplót nyitni neki. Másoknál mindig van 1000 oldal mindenféléről, nálam meg kedvelések, néhány beírás és kész. Ebből számomra tisztán látszott, hogy 60-asban a fantázia és főleg a gyakorlatlanság miatt nem tudtam maradandót alkotni. Látszott egy progresszió, de olyan erős a mezőny, hogy esélyem nincs. Voltak olyan pillanatok amikor számomra a hobbi szintet sem ütötte meg az aktuális állapot. Ezért döntöttem a félméret miatt. A naplókat átpörgetne tényleg nem gyakori, hogy valaki ebben építkezzen. Én igyekezni fogok, hogy szép legyen a végeredmény. James pedig óriási kedvencem, de ezt tudod :)
 
Nekem is nagyon tetszik. :)
Sajnos én is inkább csak a like-nyomók táborába tartozom, mert bár őrülten tetszik ez a fajta akvárium, de ilyen technikát sosem fogok tudni beüzemelni hozzá, tehát tapasztalatom sincs ezen a téren.
Én garnélásnak gondoltam egy ilyent, de végül lebeszéltek, hogy túl alacsony, kevés lenne az életterük.

Ja, és a kinyúló ág, meg az emers rész a gyengém, azért külön odáig vagyok.
Sok sikert, figyelni fogom az alakulását és drukkolok, hogy minél nagyobb tábor merjen belevágni ebbe a stílusba is!
 
Azt hiszem, erre szokták mondani, hogy ez már izgatásnak számít!:whistle:

Szívből remélem, hogy sikerül elindítanod egy hullámot, és majd egymást túllicitálva készülnek a szebbnél szebb scape-ek!
 
Nagyon tetszik :) Szuper az ötlet, jó az elrendezés és illik hozzá ez a folyómederre emlékeztető Dennerle kavics.
Írhatnál egy kicsit a kezdetekről :) Hogyan indult, hogyan csalogattad ki a növényeket a víz fölé, milyen magasan van a lámpa, permetezed-e vagy párás helyen tartod?
 
Back
Oldal tetejére