• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54liter iwagumi

ngabko

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Még ugyan kezdeti stádiumban vagyok és még egy-két növényen gondolkodom, de szeretném megosztani az új szárnypróbálgatásomat.
Már nagyon régóta szerettem volna egy iwagumit, valamiért ez a stílus a kedvencem.
Természetes és üdezöld látványt szeretnék.
A szűrőt kb 1 hónapig járattam a 25literes nanómban, így remélhetőleg bejáratódott, ezután 1,5 hétig ment az akvárium növények és világítás nélkül üresen 1-2 naponta 50% vízcsere mellett.
A növények 6 napja kerültek bele, azóta is 1-2 naponta 50% vízcsere. Világítás napi 8 órát megy az ültetés óta, a Co2-t próbálom végletekig húzni.

Összetevők:
60x30x30=54 liter medence
szűrés: Tetratec EX700
Co2 magasnyomású, 2kg palack
Tápozás: Green Aqua Macro 3ml +Micro 3ml+ EasyCarbo 2ml
világítás: 1x18W + 2x11W 6500K
JBL táptalaj 2,5 liter
ADA Amazonia 9 liter
növények: (Tropica HC, Pogo, Hydro), + egy kis rotala a nanoból
Élőlények: 8db vörös neon, 2 Oto, sok redcherry (mind átmentve a nanoból)
ell.jpg

Köszönöm a figyelmet!:)
 
Sok sikert a nanohoz!
Ha jól látom bazalt kövek. Nem könnyű ebből a kőből Iwagumi-t varázsolni, de szerintem jól sikerült, bár ha a kép nem csal a fő kő kicsit jobbra csúszott az aranymetszésből.Vagy csak az én szemem kívánja odébb. :)
A teljes kép csak a hozzászólás nézetben volt számomra látható.
 
Ígéretes iwagumi próbálkozás, sok sikert hozzá. Ami nekem kicsit furcsa, az a jobb oldali nagyobb kő. Szerintem nagyon az előtérbe került és így a bal oldali dominanciát egy kicsit elnyomja, illetve elbillenti az aki súlypontját. Én ezt vagy kivenném, vagy közelebb pakolnám valahova a bal oldal környékére, vagy hátrébb tenném. Esetleg még egy kicsit emelhettél volna a hátsó rész talajvastagságán, hogy jobb rálátása legyen a nézőnek, de mindent összevetve ügyesen berendezted az akit, grat hozzá :thumbup: !
 
eltelt egy kis idő, pár új növény... az alga egyenlőre elkerül, remélem így is marad:) A jobb oldali kő most kezd engem is kicsit zavarni, bár eddig még úgy éreztem kell az egyensúlyhoz.

DSCF5574.jpg
DSCF5573.jpg
DSCF5586.jpg
 
Újra eltelt 10 nap, a növények szépen nőlnek, a HC szinte mindent elborít, a hydro bubit ereget, alga még mindig nincs, kivéve az üvegen és köveken némi zöld pont alga, de remélem egyszer az is eltűnik.

DSCF5631.jpg
 
Mai állapot:

201004172.jpg

Egyedül a köveken van némi zöld alga amitől nem tudom, hogy tudok szabadulni, de remélem majd leküzdöm valahogy. Az üvegen is jelentkezik, de azt még le tudom pengézni, így kordában tudom tartani.
 
Szia!
Gratulálok az akihoz! Szép a HC, de szerintem már nyírni kellene, mert az alja el fog sárgulni. Az én HC szőnyegem vége is az lett, hogy sokáig halogattam az egyik nyírást. A szép új hajtások pedig, helyhiány miatt már nem az aljazatba gyökereztek, hanem az alsó elhalt szárakba.
 
Az easy carbo nekem is be szokott válni, de ahoz, hogy le tudjam ecseteli a köveket szinte 99%ig le kellene szívnom a vizet.
 
Miért kellene ecsetelni ngabko?
Fogsz egy injekciós tubust azzal szívod föl a carbo-t és közvetlenül ráirányítod a kőre.Ha van növény a közelben és félsz, hogy kárt teszel benne a tömény carbo-val,akkor előtte hígítsd föl a cuccot 5-10x-en úgy is odavág az algáknak rendesen ezt akár naponta megcsinálhatod, amíg egy kis helyen is van alga a kövön.
 
Ha a köveken zöld pontalga van,akkor jó még ha a kálium-foszfátot /KH2PO4/ adagolod pluszban.
Nálam is volt, én Key tanácsát megfogadva, adagoltam még külön és 2 hét múlva már látható volt az eredmény.
Eltűnt a kövekről teljesen,már csak az üvegen van, de azt kezelni lehet algakaparóval.
 
Szia!

Gratulálok az akváriumodhoz! :thumbup: Korábban már írták,de én is azt javaslom,hogy nyírd meg a HC-t,mert később problémás lesz a rendbehozatala.
 
Köszönöm!
A HC megnyírva, a hydro-t is megkurtítottam, mert már elég nagy volt a káosz:)
 
Majd következő állapotjelentésnél, ha összszedi magát nyírás után, kiszedem a tecnikát és úgy próbálok valami értelmes képet csinálni ;)
 
Mostani állapot, némi változások után:

01.jpg
04.jpg

Az akit gyorsan kinövő Echindorus növények kikerültek, a pogók is durván terjeszkednek, nem győzöm szétültetni őket.
A köveken lévő némi zöldalgával még mindig küzdök, több-kevesebb sikerrel, más algám nincs. Az easycarbóval, csak óvatosan merek bánni, mert több otóm látta kárát sajnos.
a HC-t is hetente kellene nyírnom mert gyorsan vastagodik, a Hydróval keveredik a háttérben.
 
Back
Oldal tetejére