• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l-ben Sanzon2

Hát ez ütős lett, az oldalsó képek különösen hangulatosak. Gratulálok! :thumbup:
 
Nah és most, hogy mindenki megszorongatta a kezed....Ideje elmondani a titkot ;)

Hogyan lett ilyen szép nagy a Blyxa erdő?

Bevallom először ránéztem a világításodra, mert ez a növény tipikusan alacsonyabbra nő, ha nagyon sok fényt kap.
De nálad pont ez az érdekes, hogy viszonytlag erős fénnyel is szép hosszú leveleket hozott a növény.

Van valami titkod? ;) Írhatnál erről kicsit, hogyan sikerült megnövesztened ezeket a bokrokat és volt e nehézség időközben. Ritkítottad? Vagy hagytad növekedni?
Mit kezdél a talaból kimászó növénnyel? Visszaültetted? Nálam kitolta magát mindig a talajból ahogy fejlődött.

Esetleg vízparaméterek?
 
Megvan az új kedvenc iwagumi stílusban berendezett akváriumom. ;) A képek is nagyon jól sikerültek!
Engem is érdekelne, hogy hogyan sikerült ilyen bylxa bokrokat varázsolnod. Gyönyörű! Gratula!
 
peti44 said:
Megvan az új kedvenc iwagumi stílusban berendezett akváriumom. ;) A képek is nagyon jól sikerültek!
Engem is érdekelne, hogy hogyan sikerült ilyen bylxa bokrokat varázsolnod. Gyönyörű! Gratula!

Peti tegyél már fel képet ..... . ;)
 
ha jol emlékszem ez az aki lett HAC 3.helyezettje. gratulálok hozzá gyönyörű.. ha már volt szo rola,bocsi. nem olvastam vissza.
 
Sziasztok!
Nagyon köszi mindenkinek, ezért a sok hozzászólás miatt érdemes naplót vezetni itt, megígérem kicsit aktívabb leszek :).

A blyxának nem tudom mi a titka, nálam valahogy nagyon jól érzi magát, mostanra már majd szét veti az akit, nyírni sosem nyírtam, mert nem volt szívem, szerintem ezt a növényt nem is lehet (egyszer picit megritkítottam a bal oldali bokrot, néhány hajtást lecsíptem), 1-2 tövet kicsit arrább ültettem, de egyébként nem nyúltam hozzá jelentősen. A levelei nem túl hosszúak olyan 7-8cm, tehát amit láttok levelek általában nem tőről indulnak, hanem fentebbről, lehet kicsit több fénynél jobban lent maradna, illetve az algák miatt sokáig keveset világítottam 4,5-5 órát. Most is csak 6 órát megy, talán ez is közrejátszik.

Hamarosan át fogom rendezni és akkor csinálok fotót a monumentális blyxa bokorról :). A következők a tervek: hátulról kiveszem a tenellust és az a accicularist, középről a blyxát.
A blyxát szétszedem darabokra és háttérbe beültetem. Középső réteget visszafogottabbra szeretném (talán kipróbálom az UG-t újra), hogy többet tudjak mutatni a kövekből és több fény jusson az elöl lévő HC-nak. A homokpart marad még akkor is ha hetente kell csipeszezni amit a garnélák előredobálnak :). Valamint Ndee ötlete is megfogott, hogy apróbb kövekkel fokozni a természetes hatást a parton, erre is kigondoltam már valami okosat... :)
 
Jelentős változások történtek az akiban:
Múlthéten minden növény kikerült belőle. A köveken minimálisan igazítottam. Amazonia felső rétegét és a dekort amennyire tudtam kiporszívóztam egy házi készítésű mulmozóval. Egy pici friss Amazonia is bekerült. Artegornak köszönhetően kaptam kis Penac P-t és Tourmalin BC-t , ezt vízzel keverve fecskendővel, tűvel, levegőcsővel próbáltam a talajba jutatni utólagosan. Kisebb nagyobb sikerrel. Később került Penac W is az ajzatba ami tökéletesen oldódik vízben így azzal nem volt gond.

5382201406_625d2ebc97_z.jpg


Eszméletlen mennyiségű blyxa került ki az akiból, néhány tövet beültettem a háttérbe.
5381689849_cc44aec848_z.jpg

nagy tál blyxa

Középre Lilaeopsis mauritania, és Lilaeopsis brasiliensis került. A parvula helyére UG került. Elől a lávaköves HC-k megmaradtak.
Tápozásban is van kis újítás, a nyereményként kapott ADA Brighty K-t és Step 1et elkezdtem használni Carboval és Giovanni's Iron+ -al kiegészítve.
A boraras urophthalmoides-eket lecseréltem Paracheirodon simulans-okra. Részben mert így elég 23 C° ra fűteni az akit és mert nagyon tetszenek.
5381597511_1aa9b68c57_z.jpg

A technikában is lesz kis frissítés, nagyobb szűrő térfogat és külső fűtő(ha visszaér a gariból).
Egy hét telt el, az UG-ért aggódok kicsit, remélem összeszedi magát.
 
Még így is nagyon kellene :lol:
Az a Blyxa mennyiség :shock: 2Akvába is elég már szerintem :)
Nekem is F2 es homok kellett volna az F0-át a szűrő nagyon viszi már le kellett fognom a teljesítményét.
De ha jól tudom pl az UG jól érzi magát a homokba is ha van alatta táptalaj.
 
Nagyon szép kis bokrok voltak a tálban ;)

Azt hittem, ha már kiveszed a blyxa csokrokat, más kerül a helyére. Lehet megint el fog kanászodni a háttérben és elnyomja az előteredet.
Azért időnként dobj be egy egy fotót, hogy lássuk, hogyan fejlődik. :thumbup:
 
Köszi mindenkinek!

A blyxa nagyon tetszik nekem a háttérben, de valóban ez a magasság akár végleges is lehetne, ha nagyon megnő akkor újraültetem, most nem fogom hagyni, hogy elkanászodjon. Jönnek majd friss képek mindneképp...
 
Jó hogy nem bontottad meg az összképet!
Nekem nagyon bejön ez az elrendezés! :D
Azt szabadna megkérdeznem, hogy lágy vizet használsz??
 
Geris Rocks ! :D
Azon gondolkodtam ( azon kívül, hogy tetszik) , hogy például a bal oldalt kiszednéd a növényeket, öntenél a főkő mögé még egy adag Amazoniát, rá Pedig HC-t ültetnél.
Nem tudom mennyire passzolna a jobb oldalhoz, lehet azt is hozzá kéne igazítani. Ez csak egy ötlet, bár nekem pl megszakadna a szívem kiszedni a blyxaidat :D

egyébként én sziklákat látok nem egy kis 54 literes akváriumot ;)
sok sikert a továbbiakban is !
 
debidevil10: olyan 70% RO vizet használok.
kb.: gh=8kh kh=9kh

art: Ez már így marad :D , olyan magasra nem tudom/akarom emelni a hátteret, hogy ez megoldható legyen. Következő átrendezésnél szétkapom az egészet és talán akkor vagy akkor már lehet más irányba indulok.. ;)
 
Geri, ezt a hardscape-et nagyon eltaláltad! :thumbup: Csak figyelj arra, hogy a kövek hosszabb távon is érvényesülni tudjanak a növényektől, mert így hogy rendesen látszanak sokkal hatásosabb az összkép.
 
Gratula, nagyon nagy lett az új hardscape-ed! :eek:
Ha a blyxia nem burjánzik el és megerősödik a hc,pazar lesz! :thumbup:
Brutális :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére