• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l-ben Sanzon2

Sokkal jobban tetszik az elrendezés az akiban mint a fa keret között, gratu. hozzá! ;)
Imádom az Iwagumikat!! ;) :lol:
 
Köszi nektek is!
Algamentes már nem lesz, gondolom a megpusztult UG is adott egy löketet az algának. :p
 
Sziasztok!
Néhány változás történt az akiban az indítás óta:
A dazs difit lecseréltem sera-ra, ami valamivel jobban porlaszt. Betettem egy felfelé irányított hydor coralia nano-t, ami a foto időszakon kívül üzemel; levegőzteti a vizet, mivel ágyam mellett van az aki a légpumpa kizárt. UG-helyére HC került, kényszerből, de talán ez jobban is passzol. A HC-t is alig sikerült megmentenem, később kiderült, hogy valószínüleg a sera aktívszén távolított el túl sok tápanyagot a vízből, főleg vasat.

Próbáltam rendbe rakni a vízparamétereket, rögzítettem az elmúlt hetek méréseit, mostanra szerintem rendben vannak az értékek, nagyából.
dátum típus érték
2010.08.21 Fe ~0.1 mg/l
2010.08.22 NO3 ~25 mg/l
2010.08.25 KH 6dk
2010.08.25 GH 7dk
2010.08.25 ph 7
2010.08.26 ph 7
2010.08.28 NO3 ~25 mg/l
2010.08.28 Fe ~0.1mg/l
2010.08.28 KH 6dk
2010.09.06 KH 7dk
2010.09.06 ph 7
2010.09.06 gh 8dk
2010.09.06 Fe ~0.1mg/l
2010.09.06 NO3 ~25 mg/l
2010.09.07 KH 8dk
2010.09.11 NO3 10mg/l+
2010.09.11 Fe ~0.25mg/l
2010.09.12 KH 7dk
2010.09.12 GH 6dk
2010.09.17 PO4 ~0.25mg/l

Tropica TPN-t, Green Aqua Macro, Plusz vasat (Ocen nutrition Iron+), Plusz egy Carbo terméket adagolok, amiben Kálium is van (saját tesztelés alapján sokkal hatékonyabb mint a sima Carbo). A növények szépen nőnek tápanyaghiánynak nem látom jelét.
Nemrég csináltam egy black-out-ot. De néhány algától nem sikerült megszabadulnom, mégpedig BBA és fonal alga. Talán a legbosszantóbb a fonal alga. A lávakőre futtatott HC-men tenyészik, és nem tudom eltávolítani onnan. Mi okozza ennek az algának a jelenéltét? És hogyan szabadulhatnék meg tőle? (olvastam, h tápanyag hiány okozhatja de melyik tápanyagé?)

5004055893_ee7a40c1b7_z.jpg

5004665994_754916a3cd_z.jpg


Előre is köszi a tippeket!
 
Geris said:
Talán a legbosszantóbb a fonal alga. A lávakőre futtatott HC-men tenyészik, és nem tudom eltávolítani onnan. Mi okozza ennek az algának a jelenéltét? És hogyan szabadulhatnék meg tőle? (olvastam, h tápanyag hiány okozhatja de melyik tápanyagé?)
Előre is köszi a tippeket!
Fonalalga, inkább Co2 hiány..szerintem!
 
Köszi a tippet! ;)
Pont ott a legtöbb CO2( arra viszi az áramlás a bubikat), ahol a fonal alga van. Világítás kapcsolás előtt 2órával indul a co2 érdemes -e ezt kitolni esetleg?
Igaz a felkapcsoláskor a dropchecker még csak zöld, 1-2 óra múlva vált lime színre, de mivel 1-2 órával korábbi állapotot mutat, szerintem jó így.
Nincs ötletem, h mi okozhatja...
 
Geris said:
Köszi a tippet! ;)
Pont ott a legtöbb CO2( arra viszi az áramlás a bubikat), ahol a fonal alga van. Világítás kapcsolás előtt 2órával indul a co2 érdemes -e ezt kitolni esetleg?
Igaz a felkapcsoláskor a dropchecker még csak zöld, 1-2 óra múlva vált lime színre, de mivel 1-2 órával korábbi állapotot mutat, szerintem jó így.
Nincs ötletem, h mi okozhatja...
Hasonló problémával küzdök én is. Áramlás van, CO2 van bőséggel, a tápozás is rendben van, de csak nem akar eltűnni a fonalalga. Én most arra jutottam, hogy kicsit visszaveszem a CO2 adagolást a pH miatt, hátha a túl savas víz tett be a szűrőbaktériumoknak. Meglátjuk mi lesz. http://akvarisztika.budapet.hu/2010/09/ ... rifikacio/
 
fonal alga co2 szint...

Meg kell nézni, hogy optimális legyen a co2 szint. A túlzott adagolás saját tapasztalatok alapján nem jó. Legyen stabil és inkább figyelni kell rá, hogy ezt a mennyiséget ne hajtsd ki a vízből pl korliaval vagy a felszín túlzott mozgatásával.
Optimális CO2 szint, rendszeres karbantartás, akár heti 2 vízcserével az algásodás időszakában, világítási időtartam szintén optimális legyen. Így idővel orvosolható a probléma.
 
Geris said:
Pont ott a legtöbb CO2( arra viszi az áramlás a bubikat), ahol a fonal alga van.

Nálam is ez történt,hogy a nyomó oldallal szemben volt a legtöbb alga.Lobogtak a növények a flowban,még a HC is.Azt hinné az ember,hogy ott biztos van elég tápanyag,meg CO2.Key írt egyszer olyat,hogy ilyenkor mintha elfújná a tápanyagokat a flow,túl gyorsan áramlik a víz,nem tudják megkötni a növények.

Biztos minden aki más a benne lévő tereptárgyak miatt.Én azt csináltam,hogy a másik oldalra betettem egy másik szűrőt.Mondjuk nekem közel se volt annyi algám,mint nálad,de most mintha javult volna a helyzet.

Biztosan a túl sok Co2 sem jó.
 
Elég nagy algaharcon vagyok túl én is! Mondok én is egy ötletet hátha tudok segíteni!

Az én tapasztalatom ezzel: Nekem is volt ilyen kiirthatatlan fonál algám + ecset! mindent végigondoltam mindenen amiről azt gondoltam nem jó azon változtattam, mindent hibalehetőséget kizártam, egy szóval mindennek rendben kellet lennie(co,táp, fény,bacik). Ezután arra következtetésre jutottam hogy a túl koncenrált nagy flow okozza! (ezért páran tuti megköveznek :lol: ) Nem is az erejével van gond hanem azzal hogy közvetlenül, teljes erőből ne ütközzön se növénynek sem dekorációnak. Nálam megy 2 szűrő és 2 powerhead úgyhogy van áramlás rendesen! Úgy kellet álítgatni az egészet hogy az előbb említett problémát kiküszöböljem! Most ugyanazzal a teljesítménnyel megy minden de sikerült úgy belőni hogy nem nagyon lobog semmi növény és közvetlenül nem ütközik semmibe az áramlás.Az ezeken a helyeken tanyázó algákra ment egy kis carbo és pár nap múlva megszűnt a probléma!

Na közben meg lettem előzve, az előttem szóló is hasonlót mondott!
 
Köszi mindenkinek a segítséget!
oRphEus: Majd írd meg a tapasztalataidat!

viktorlantos said:
fonal alga co2 szint...

Meg kell nézni, hogy optimális legyen a co2 szint. A túlzott adagolás saját tapasztalatok alapján nem jó. Legyen stabil és inkább figyelni kell rá, hogy ezt a mennyiséget ne hajtsd ki a vízből pl korliaval vagy a felszín túlzott mozgatásával.
Optimális CO2 szint, rendszeres karbantartás, akár heti 2 vízcserével az algásodás időszakában, világítási időtartam szintén optimális legyen. Így idővel orvosolható a probléma.
Világítást nigro módszerével számoltam ki, vízfelszín kevéssé mozog az üveg befolyóm miatt, ez akár lehetne is problémaforrás, de az ada akiknak sincs nagyobb felszínmozgása, a galériában készült videó alapján, amikor kikapcsol a világítás indul a koralia a felszín felé irányítva.

tibicuk said:
Nálam is ez történt,hogy a nyomó oldallal szemben volt a legtöbb alga.Lobogtak a növények a flowban,még a HC is.Azt hinné az ember,hogy ott biztos van elég tápanyag,meg CO2.Key írt egyszer olyat,hogy ilyenkor mintha elfújná a tápanyagokat a flow,túl gyorsan áramlik a víz,nem tudják megkötni a növények.
Ilyet is tapasztaltam kis mértékben de nekem nem ott a kritikus, hanem éppen a lent visszaáramló víznél vannak gondok. :?


Ami még fura, hogy csak a lávakövön lévő HC-n van fonalalga, máshol nincs. Lávakő nem okozhat algásodást? :D
 
Kb. annyi idős az akid,mint az enyém.Nem tudom,mennyit világítasz?Én másfél hónap után még nem mertem ráereszteni az összes világítást(csak egy hete pár órára) és 2 naponta cserélek vizet.Mondjuk 1 db 55w csővel nem lehet nagyon játszani.Biztosan az is az egyik baj,hogy túl hitelen kapja a összes fényt az aki.

Sok összetevő van,próbáld végig gondolni,hogy mi nem passzol.Türelem,urrá leszel rajta előbb utóbb.
 
tibicuk said:
Kb. annyi idős az akid,mint az enyém.Nem tudom,mennyit világítasz?Én másfél hónap után még nem mertem ráereszteni az összes világítást(csak egy hete pár órára) és 2 naponta cserélek vizet.Mondjuk 1 db 55w csővel nem lehet nagyon játszani.Biztosan az is az egyik baj,hogy túl hitelen kapja a összes fényt az aki.

Sok összetevő van,próbáld végig gondolni,hogy mi nem passzol.Türelem,urrá leszel rajta előbb utóbb.

Köszi a biztatást! ;) Elég sokat kattog az agyam a dolgon, a világítással kapcsolatban megpróbálom lassan növelni az időtartamot, most ugyis csak 4 órát megy a black-out után.
és/vagy:
Érdemes próbálkozni azzal hogy a világítás megemelésével csökkentem a fényerőt?
 
Amíg algás, ne emelj a fényen ;)
Nálam a 2x55 w PC-nál (112 liter) blackout után 1 hétig 1x55 napi 4 órát, majd 5-6-7 órát ment (hetente emelve). Amint elértem a 7 órát (és már nem láttam erősödő algásodást), rákapcsoltam a másodikat is először napi 2 órát. Még így is túl gyors volt a világítás emelése, úgyhogy fóliával kitakartam a 2. fénycső felét. Ekkor heti 2x50% csere ment. Amint úgy láttam, hogy nincs/nagyon minimális az alga, levettem a takarást. Ez kb. a blackout utáni 8-9. hétnél volt.
Összességében elmondható, hogy nagyon óvatosan lehet a világítással játszani. Jelenleg az egyik cső 8-14.30-ig megy, a másik 8.30-14-ig. CO2 4.30-14-ig. Levegőztetés (szerintem nagyon fontos!) 14-04.30-ig.
Hozzá kell még tennem, hogy a tápozást 1,5-szeresére emeltem, azóta is így megy (Mikro-Makro napi 9-9 ml, heti 1x 50% csere). Egyébként ugyanilyen algáim (is) voltak.
Jelenleg, ha akár foto időszak közepén felkavarnám az aljzatot (pl. egy növény kiemelésével), és kihagynám a vízcserét, valszeg nem lenne algám (kipróbáltam... :) )
 
atti76: köszi a részletes pontos leírást, azt hiszem hasonlóképpen óvatosan fogom a fényhez szokatni az akit és kicsit hamarabb elkezdem adagolni a co2-t.
 
Szia
Bocsi hogy kicsit off, de hol vetted a co2 palackot?
várom válaszod.
ON: Sok sikert az akváriumhoz ;) :thumbup:
 
Hú!
Alig találtam meg a naplóm :shifty:

A képek amik a HAC-on szerepeltek:







Van két kis halam akiknek a társaság beszerzés alatt van, így őket ki vettem a fotók idejére, mert kevesen voltak ahhoz hogy mutassanak.
íme az egyik, szerintem gyönyörű:

Sundadanio Axelrodi Blue - Sajnos úgy vettem észre hogy nagyon nehezen bírják a szállítást :(
 
Nagyon szép lett az akváriumod. Nem használtál sokféle növényt. Jó a színharmónia. Jó ez a homokos part. Ezt odatetted nah! ;) Gratu innen is.
 
Gyönyörűek lettek a Blyxa bokrok, üde szép az akvárium.
Ügyesen megküzdöttél az algákkal és meg is lett az eredménye.
Gratulálok!!! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére