1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

54 literes low tech működőképes-e...

Kategória: 'El Natural & Low Tech témák', témanyitó: KochR, téma nyitása: Ápr 7, 2015.

1. KochR
    Épp nem fórumozik ...

KochR Nézelődő

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!

Tesómnak is nagyon megtetszettek a növényes akváriumok és lenne egy összeállítás, amiről szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, egyelőre csak terv, de kíváncsi vagyok:
    Tudom hogy a gyári szettek növényes akváriumokhoz nem ideálisak sőt...
    De szeretném tudni hogy ha lenne gy ilyen 60X30X30-as, szögletes, akvárium szett, hozzá 15W világítás, kis szűrővel (pl. aquael fan mini, vagy hasonló, ami kb 5-8X vízforgatást ad) és szeretnék egy olyan aquascape-t csinálni amiben van egy víz alatti lombos fa - lombja jávai moha, (egy -két tő anubias nana), egy kicsire nyírt bokorszerű Hemianthus glomeratus /H. micranthemoides/ és esetleg pár szál Cabomba caroliniana, ami alacsonyra lenne nyírva hogy ne vegye el a fényt a többi növény elől, mennyire lehet működőképes?
    Aquascape: A "fa" egyik oldalon, másik oldalon a sarokban a többi növény bokorszerűen, az akvárium nagy része végülis úszótér lenne a halaknak, és nem egy növényekkel telezsúfolt akvárium.
    A kérdés, hogy a növények, amiket összeválogattam bírnák-e, természetesen táppal és carboval kiegészítve, ha szükséges, CO2 nélkül! Így nem lenne folyamatosan algás az akvárium?
    Lenne benne 6-8 kis nano hal, meg 2-3 hagymacsiga, vagy süncsiga.
    Szerintetek lehetséges lenne egy ilyen kinézetű, szép akváriumot kihozni belőle vagy felejtsem el, mert a növények nem fejlődnek és folyamatos küzdelem lenne az algával?
    Remélem hogy meg lehet oldani.

Köszönöm előre is!

Üdv. Robi

2. racoon
    Épp nem fórumozik ...

racoon Kertész szaki

Tag:
    Jan 2, 2010
    Kedvelik:
    174
    Hely:
    Sorokpolány, Szombathely
    Szia!
    A választott növényektől függően, és a karbantartás mennyiségétől függően szerintem működőképes lehet a dolog. Nálam az általad leírt feltételekkel, vagy ahhoz nagyon hasonlóakkal működik az akvárium : Növényes - A kísérlet (54 l low light - low tech) | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Üdv

3. KochR
    Épp nem fórumozik ...

KochR Nézelődő

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Budapest
    Szia!

Nagyon jó lett az akváriumod. :)
    Remélhetőleg sikerül majd egy szépet összehoznunk nekünk is.
    Örülök, hogy pozitív tapasztalat is akad a gyári szettekkel (vagy ahhoz hasonlókkal) kapcsolatban. :D

Üdv. Robi

4. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    928
    Hely:
    Gyöngyös
    Szia!
    Amit itt leírtál működhet. De a belsőszűrő helyett próbál beszerezni egy kűlsőt. Használtan már jó áron lehet venni Eheim-et. Pl: 2213-ast

5. hnorbi

hnorbi VIP kertész

Tag:
    Dec 15, 2010
    Kedvelik:
    2,157
    Hely:
    Veresegyház
    Itt pl. van is egy eladó: Eladó külső szűrő és vízpumpa :)

6. KochR
    Épp nem fórumozik ...

KochR Nézelődő

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Budapest
    Köszönöm a tippeket.
    Egyelőre csak tervben van az akvárium, tudom jobb egy külső mint a kicsi belső, de első körben valószínű ha lesz akkor csak belső lesz, maximum ha nem elég a szűrés akkor egy nagy szivaccsal felturbózzuk. :)

7. racoon
    Épp nem fórumozik ...

racoon Kertész szaki

Tag:
    Jan 2, 2010
    Kedvelik:
    174
    Hely:
    Sorokpolány, Szombathely
    Működhet belső szűrővel is,de a vízcserékre sokkal jobban oda kell figyelned,mintha külső szűrőt használnál. Nálam is elmegy belsővel,de iszonyúan mulmosodik,és mióta áttértem a két hetes vízcserékre, algám is van rendesen.

8. KochR
    Épp nem fórumozik ...

KochR Nézelődő

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Budapest
    Igen mindenképp heti vízcserés lenne a dolog, esetleg 2X 15-20% hetente. Még nem tudom az is lehet hogy én csinálom meg magamnak :D

9. kellaz64
    Épp nem fórumozik ...

kellaz64 Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 12, 2011
    Kedvelik:
    61
    Hely:
    Budapest XIII.
    Mekkora akksi, mennyi hallal?
    Én is a régi belső szűrőmet szeretném használni az 53 literesemben, Profito -EasyCarbo táp combókkal./ no CO2 !! /
    Mennyi a hal maximált mennyisége /nano halak,2-3 darab otoval/ szerinted, hogy ne essek át a bizonyos másik oldalra ? /mulm/

10. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,360
    Hely:
    Tatabánya
    Nano halakból ebbe a méretbe szerintem nyugodtan mehet 15-20 db. Nem csak a méretük kicsi, hanem a vízterhelésük is, így nem kell annyira óvatoskodni a létszámmal, mint a nagyobb, 5-7 cm-es halaknál.

11. kellaz64
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Febr 12, 2011
    Kedvelik:
    61
    Hely:
    Budapest XIII.
    Köszönöm,kezdek akkor vásárolgatni. :)

12. Oriza Triznyák
    Épp nem fórumozik ...

Oriza Triznyák Kertész szaki

Tag:
    Szept 30, 2013
    Kedvelik:
    41
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    Szia

Nekem is egy Low tech 54l-es aksim van egy pár éve, szóval megküzdöttük egymással már a magunkét. :)

Amit bizton javasolhatok: Nem érdemes kis belsőszűrőkkel próbálkozni. Persze a külső szűrők jóval drágábbak, de hidd el annyival jobbak is. Nagyobb a szűrőfelület, kint tarja a koszt, nem csak szivacsot tehetsz bele stb.! Én 3 belsőszűrővel is próbálkoztam mire rászántam magam és vettem egy normálisabb külső szűrőt. http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-150-kulso-szuro-toltettel.html Nagyságrendekkel jobb a vízminőség és takarítani sem kell annyit!;)

Én a 15W-ot egy kicsit kevésnek találom. Szerintem 0,5W/l-re nyugodtan felmehetsz.

És javaslom még az Ottokat. Nagyon frankó kis takarítóbrigád!:)

13. racoon
    Épp nem fórumozik ...

racoon Kertész szaki

Tag:
    Jan 2, 2010
    Kedvelik:
    174
    Hely:
    Sorokpolány, Szombathely
    Szia!
    54l-es akvárium, 15w világítással és egy eheim pick up szűrővel. Heti egy vízcserével (30%) üemelt elég sokáig. 8db cory pygmaues, 8 db amanda, 2db ottó, 2db amano, és 3db dario dario lakja az akvát. Egyébként én is visszaváltottam a külső szűrőre, és a világításon is tuningoltam. A belső szűrős, kis fényerejű világítással körülbelül 1 évig ment az akva. Nálam működőképesnek bizonyult a konstrukció, persze kompromisszumokkal! Alga mérsékelten, de előfordult, illetve a vízben is sok volt a lebegő anyag (a külső szűrő ezt a gondot szépen meg is szüntette). A hozzászólásom alatti második képre kattintva bejön a naplóm, ott le van minden írva részletesen.

Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz: ha anyagilag megteheted mindenképp szerez be egy külső szűőt, és a világítást is tuningolhatod 05-06w/l ig (akár co2 nélkül is), ez fölött pedig már mindenképp ajánlott a co2 adagolás.

Üdv

14. kellaz64
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Febr 12, 2011
    Kedvelik:
    61
    Hely:
    Budapest XIII.
    Köszönöm.
    Külső szűrő project indul......

15. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    4,191
    Hely:
    雲崗石窟
    Hogyan áll a dolog? Lett ebből a projektől valami? Érdekelne.

16. kellaz64
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Febr 12, 2011
    Kedvelik:
    61
    Hely:
    Budapest XIII.
    Külső szűrőt nem alkalmazva !!!!! :)
    2 db 54 literesem működik!!! most is. /Eheim Biopower 200 és JBL CristalProfi I80s belső szűrőkkel/
    Hightech-kel szemben, nincs semmilyen algám !!!!!!
    Növények szépek és nőnek. /természetesen nem olyan ütemben mint a co beoldású medencékben/
    Hal hullásom nem volt.Havonta 1/3 vízcsere./Easy Profito -EasyCarbo tápozás /
    Jelenlegi állapot: /csak telefonnal lőttem /

1_www.kepfeltoltes.hu_.

2_www.kepfeltoltes.hu_.

Üdv,István

Luigi13, boviz, Horák Árpi és 3 mások kedvelik ezt.
  17. titusz
    Épp nem fórumozik ...

titusz Tapasztalt kertész

Tag:
    Dec 11, 2015
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Debrecen
    Van élet a külső szűrőn túl is! :D
    Nagyon szépek! gratula!

18. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    4,191
    Hely:
    雲崗石窟
    Én is közel 1wpl fénnyel világítom a medencét és mellé csak vízforgatást illetve kis mechanikai szűrést használok.

19. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    4,191
    Hely:
    雲崗石窟
    Jól néznek ki, tetszenek. Az alsó akvárium nagyobbnak néz ki mint amekkora.

20. titusz
    Épp nem fórumozik ...

titusz Tapasztalt kertész

Tag:
    Dec 11, 2015
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Debrecen
    A tápozásról megtudhatunk többet? ha nem titok

Aktuális oldal megosztása