• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 500 liter moha

És az ok, amiért leporoltam a naplómat, alakulóban az új scape .
Kora tavasszal a sors az utamba sodort néhány szőlőtőkét. Mostanáig száradtak a padláson, ezt sikerült kihozni belőle:
IMG_20170903_201932.jpg IMG_20170903_201915.jpg
 
Vasárnap van, a legjobb idő az aki szétszedésére. Hát ràszántam magam.
IMG_20170910_153358.jpg

IMG_20170910_153542.jpg
Bekerült a szőlőtőke kompozíció. Féltem, hogy nem fog beférni, mert középen van egy merevítés, de szerencsére simán be tudtam forgatni. Nagy élmény volt víz alatt kötözni.:banghead::banghead::banghead:IMG_20170910_164319.jpg
Félúton így nézett ki.
IMG_20170910_185902.jpg
És ez lett a végeredmény mára. Messze van a készítők, de úgy elfáradtam, hogy már csak rontani tudnék rajta, ha folytatnám. A növények is elfogytak. Egyelőre csak azt pakoltam bele ami eddig is benne volt csak kicsit más elrendezésben. Tipikus nyers low-tech aki lett megint, de hát úgy látszik én erre vagyok hitelesítve. A strem-et mindenképp ki akarom cserélni valizneriára és a jobb oldal még egyáltalán nem állt össze. Kicsit most nézegetnem kell aztán jöhetnek a finomítgatások. Lesz mit...
 
Utoljára módosított:
hát azért ekkora méretben teljesen benövényesíteni az tényleg 500 liter növényt jelentene :)
Nekem negyven literes akváriumom van kb. ennyire kitömve növénnyel... neked szép nagy növényeket kell szerezned hogy felszínig felnőjjön...
Ha már 500liter moha, nem tervezel még mohát a maradék ágakra?
 
hát azért ekkora méretben teljesen benövényesíteni az tényleg 500 liter növényt jelentene :)
Nekem negyven literes akváriumom van kb. ennyire kitömve növénnyel... neked szép nagy növényeket kell szerezned hogy felszínig felnőjjön...
Ha már 500liter moha, nem tervezel még mohát a maradék ágakra?
Azért akarok valiznériát, mert annak nem gond, hogy gyorsan felérjen a felszínre, meg a formája is jobban illene az elképzelésembe.
Maradt kb 20 liter mohám( ipari mennyiség ) de nem akarom teljesen beborítani az ágakat, mert egyelőre nagyon tetszenek, de azért ide-oda még valószínűleg kerül majd belőle.
 
Tukornek tudom ajanlani az 5cm szeles ontapados alu szalagot. Egy ideje hasznallom totalisan vissza ver, nagyon tartos es birja a hot.

Tukornek tudom ajanlani az 5cm szeles ontapados alu szalagot. Egy ideje hasznallom totalisan vissza ver, nagyon tartos es birja a hot.
2a936e46e93aeaba2a7fb7fe21f183ce.jpg

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Ez hatalmas ötlet! Ezer hála! :stop: Így azért könnyebb lesz a tető befedni nem beszélve az anyagi dolgokról!
 
Hát,ennyi történt 4 hónap alatt. Egy telefonos kép:
20180127_163437.jpg Sajnos a streammel meggyűlt a bajom,mert a Valizneria nem hajlandó megmaradni nálam. Most jobb híján Ludvigiával próbálkozom, a színét szépen hozza, de vahogy túl durva. Ne így lett kitalálva az egész skape. Ja, épp az előbb nyírtam, úgyhogy sokminden nem látszik belőle...
 
Nincs elveszett ügy. A teljes Riccardia állományom így nézett ki. Nem is tudom miért nem ment a kukába?View attachment 48445
Aztán egyszer csak gondolt egyet és most a nagy része ilyen: (jelzem full low-tech)
View attachment 48446
Csak tudnám mitől? Semmin nem változtattam.
Valtozott az magatol is [emoji3] jol tetted, hogy nem vagtad ki.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az új kedvenceim .
20180227_175551.jpg
Rendeltem a GA-ból egy adag Rotala macrandra zselés "Red Mini"-t. Elég elkeserítően nézett ki. Valami zöld növény foszlányok voltak a dobozban, nagyítóval kellett megvizsgálnom, nehogy fejjel lefelé ültessem el. (Hozzáteszem életem első zselés növénye) No, de annál gyorsabban megindultak és 2 hét után így néznek ki( kb 60 cm-re a felszíntől, low tech fényviszonyok mellett és persze CO2 nélkül) Jó választás volt nagyon tetszik.(y)
 
Néhány lakóval is gyarapodtam. 450 literben valahogy hiányzott valami HAL, ami nagyobb a neonhal méretnél. Beköltözött 10 db vitorlás teszt jelleggel. Majd meglátom, hogy tenyérnyire nőve hogyan passzolnak az akvába, de egyelőre még picik.
20180227_180050.jpg
20180227_180026.jpg
Ja, és a napokban sok szó esett a ludwigiáról. Nálam most ilyenek. Szépek, egészségesek.
20180227_180427.jpg
( a telós képek minőségéért bocsi...:unsure:)
 
Utoljára módosított:
Ez az a video, amit említettem:


Több video van itt, ha rákeresel, összesen 4 hónap fejlődése van jelenleg fenn.
 
Hát,ennyi történt 4 hónap alatt. Egy telefonos kép:
View attachment 47841 Sajnos a streammel meggyűlt a bajom,mert a Valizneria nem hajlandó megmaradni nálam. Most jobb híján Ludvigiával próbálkozom, a színét szépen hozza, de vahogy túl durva. Ne így lett kitalálva az egész skape. Ja, épp az előbb nyírtam, úgyhogy sokminden nem látszik belőle...
Hát nagyjából ez a vége. Az akvárium kb ebben az állapotban stagnál hónapok óta. Persze a karácsony mohát vödörszám dobálom ki, de a többi növény nagyrészt hasonló állapotban van. Kb ennyit sikerült kihozni ebből a kavicságyas kemény vizes low-tech összeállításból. Dugdoshatnám a táptablettákat, de asszem az én lelkesedésem is stagnált és új dolgok felé ment el. Hát persze, hogy a high-tech :D. Pár hónapig valószínűleg még így fog üzemelni, de már tervben van egy kisebb 120x45x45 high-tec összeállítás.
A jó hír, hogy tulajdonképpen meg is van hozzá minden. Szorgos háttér munkával gyűjtögettem hozzá a hiánytó technikát és lassan összeáll minden. ( RO megvan beüzemelve várja a lehetőséget, CO2 megvan, táptalaj megvan, már csak egy ledes lámpát kell összedobni és megrendelni az üveget.)
Előtte még egy kísérletbe kezdtem. Tegnap beüzemeltem a CO2 szettet ebben a medencében. Egyrészt azért, hogy működik-e, másrészt, kíváncsiságból, hogy lesz-e változás, ha minden más marad? Tapasztalásnak talán hasznos lesz.
 
Back
Oldal tetejére