• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 500 liter moha

Nálam lowtech gyep van, tud az működni ;)
De ha riccardia gyepet akarsz ajánlom figyelmedbe @Luigi13 féle Flame naplót. Náluk elég komoly szőnyeg lett riccardiából :)

Klikk: Flame
Nekem mindegy lenne milyen gyep, csak szép legyen és működjön low-tec-ben.
Talán az szól a riccardia mellet, hogy nem kell alá táptalaj, ami ehhez a scapehez nálam minimum úgy 50-60 liter lenne (vagyis 50-60 000,- pénz ). Bazal zúzalékra gondoltam, mert egyrészt nagyon tetszi, másrészt tized annyiból megvan, ja és szeritem építeni is jobban és tartósabban lehet belőle mivel nem gömbölyű, hanem szögletes hegyes darabokból áll.
 
Ez a napló is megállt. Van valami fejlemény? Mohabeszerzéssel hogy állsz? Hardscape kész?
Itt vagyok, itt vagyok!!! Csak ez egy low-tech napló ezért lassan készül...;)
Viccet félre téve, nem gondoltam, hogy bárkit is érdekel az én "nyűglődésem", ezért nem tartottam fontosnak, hogy megosszam a nagyérdeművel. Annyi csodálatos naplót olvastam az elmúlt hetekben, ahol adott minden CO2, W/liter, ozmo víz, Twinstar, táptalaj stb. stb., hogy kicsit pironkodva lapultam a sötétben.
Nálam még pár dolog hiányzik, de azért lassan, kis lépésekkel haladok a cél felé, ami persze még mindig csak egy low-tech.
A világítás fejlesztésre került két 24W (2*3000 lumen) led fénycsővel. Most tartok 200 w-nál, de úgy ítélem meg, hogy még egy 49w (4600 lumen) T5 neon szükséges és akkor meglesz 24000 lumen a mi 440 liternél ( mert az 500 liter csak a címben van ) már elégségesnek tűnik.( 55 lumen/liter. ) Mivel egyre jobban látom, hogy a fény nagy kincs, viszont drága, ezért a következő lépés valami pofás DIY reflektor készítése a csövek köré polírozott alu vagy rozsdamentes lemezből.
Közben került 5 liter Filterlith is a szűrőmbe ami most egy DIY 3000 l/h Eheim compact pumpa + 18 literes tartály 200-as PVC csőből építve. Szűrés terén hamarosan jön még egy 2000 l/h szintén DIY szűrő 20literes tartállyal amiben pont ugyanennyi Seachem Matrix lesz :) A pumpa már megvan, az is Eheim compakt csak a kissebb 2000-es. A 20 liter Matrix húzós lesz, de elhatároztam, hogy anélkül nem lépek tovább. Addig nincs új scape amíg nem fejlesztek mindent olyan szintre, hogy a bukás ne legyen borítékolva.
Várom a tavaszt, hogy szét tudjak nézni a környéken kő esetleg szőlőtőke vagy gyökér ügyben. De a legvalószínűbb a redmor ami persze Sopronban szintén kurrens dolognak számít...:(
Örömmel jelentem, hogy mohák terén sem tétlenkedtem, soproni sporttársaktól illetve a fórumról gyakorlatilag már mindegyikből sikerült szereznem ami a tervekben szerepelt. Különös öröm ért pont e hét elején, mert egy ikonikus akváriumból került hozzám 2 adag Riccardia és némi Fissidens - GREEN PATH:eek: - linkeljem, vagy mindenki tudja...?
A tesztek elkezdődtek, a növények egyre jobban érzik magukat ( már nem olvadnak el 1 hét alatt:D). A fejlesztések zajlanak, asszem minden a legjobb úton halad, csak amolyan low-tech ütemben.
 
Jöjjön néhány kép csak erős idegzetűeknek!!!
Nem, ez nem egy elcseszett, béna holland stílusú növényes. Ez a Vörös Csillag MGTSZ növénykísérleti telepe
 

Attachments

  • IMG_2178.JPG
    IMG_2178.JPG
    288.7 KB · Megtekintések: 1
Elindult egy emers Riccardia növesztő kísérlet is, most 3 napos, úgyhogy a végeredmény még várat magára
 

Attachments

  • IMG_2175.JPG
    IMG_2175.JPG
    130.7 KB · Megtekintések: 1
  • IMG_2177.JPG
    IMG_2177.JPG
    178.8 KB · Megtekintések: 1
Ezt a követ 1 hónap alatt sikerült egész szépen benöveszteni, valami karácsonymohaszerű növénnyel aminek a nevét sajnos nem tudom, mert ajándék Selfedestroyer-től.
Semmi extra,de legalább nem ette meg az alga, ami okot ad némi reményre a jövőt illetően:D
 

Attachments

  • IMG_2167.JPG
    IMG_2167.JPG
    170.2 KB · Megtekintések: 1
Tudom Riccardiát már mindannyian láttatok, de ez az enyém!!!!:D Persze nem attól ilyen szép algamentes, hogy 3 napja nálam van, de jó lesz kontrollnak a kép az 1 hónap múlva állapothoz...
 

Attachments

  • IMG_2169.JPG
    IMG_2169.JPG
    204.3 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Huh, a 20 liter matrix húzós tétel.
Nem lebeszélni akarlak róla, de kicsit túlzásnak érzem főleg hogy két bitang szűrővel dolgozol. Ilyen volumenben már az olcsóbb - de nem gagyi! - anyagok is tökéletesek low techbe, pl. kimért sera siporax.
 
Bár a Reinrckii Mini és a HM gyep nem szerepel a az új scape tervben, de ilyenem is van, szépem beindultak, hát megmutatom. Na jó a HM még nem gyep, de dúsul, és algamentes. Úgy tűnik, ha akarnám és ki akarnék cseszni magammal, akkor akár gyep is lehetne. ( Hamar kiszeretnék ebből a hobbiból ha a 160 cm-es akváriumban hetente nyírni kellene.)
 

Attachments

  • IMG_2172.JPG
    IMG_2172.JPG
    187.1 KB · Megtekintések: 1
  • IMG_2173.JPG
    IMG_2173.JPG
    282.9 KB · Megtekintések: 1
Itt vagyok, itt vagyok!!! Csak ez egy low-tech napló ezért lassan készül...;)
Viccet félre téve, nem gondoltam, hogy bárkit is érdekel az én "nyűglődésem", ezért nem tartottam fontosnak, hogy megosszam a nagyérdeművel. Annyi csodálatos naplót olvastam az elmúlt hetekben, ahol adott minden CO2, W/liter, ozmo víz, Twinstar, táptalaj stb. stb., hogy kicsit pironkodva lapultam a sötétben.
Nálam még pár dolog hiányzik, de azért lassan, kis lépésekkel haladok a cél felé, ami persze még mindig csak egy low-tech.
A világítás fejlesztésre került két 24W (2*3000 lumen) led fénycsővel. Most tartok 200 w-nál, de úgy ítélem meg, hogy még egy 49w (4600 lumen) T5 neon szükséges és akkor meglesz 24000 lumen a mi 440 liternél ( mert az 500 liter csak a címben van ) már elégségesnek tűnik.( 55 lumen/liter. ) Mivel egyre jobban látom, hogy a fény nagy kincs, viszont drága, ezért a következő lépés valami pofás DIY reflektor készítése a csövek köré polírozott alu vagy rozsdamentes lemezből.
Közben került 5 liter Filterlith is a szűrőmbe ami most egy DIY 3000 l/h Eheim compact pumpa + 18 literes tartály 200-as PVC csőből építve. Szűrés terén hamarosan jön még egy 2000 l/h szintén DIY szűrő 20literes tartállyal amiben pont ugyanennyi Seachem Matrix lesz :) A pumpa már megvan, az is Eheim compakt csak a kissebb 2000-es. A 20 liter Matrix húzós lesz, de elhatároztam, hogy anélkül nem lépek tovább. Addig nincs új scape amíg nem fejlesztek mindent olyan szintre, hogy a bukás ne legyen borítékolva.
Várom a tavaszt, hogy szét tudjak nézni a környéken kő esetleg szőlőtőke vagy gyökér ügyben. De a legvalószínűbb a redmor ami persze Sopronban szintén kurrens dolognak számít...:(
Örömmel jelentem, hogy mohák terén sem tétlenkedtem, soproni sporttársaktól illetve a fórumról gyakorlatilag már mindegyikből sikerült szereznem ami a tervekben szerepelt. Különös öröm ért pont e hét elején, mert egy ikonikus akváriumból került hozzám 2 adag Riccardia és némi Fissidens - GREEN PATH:eek: - linkeljem, vagy mindenki tudja...?
A tesztek elkezdődtek, a növények egyre jobban érzik magukat ( már nem olvadnak el 1 hét alatt:D). A fejlesztések zajlanak, asszem minden a legjobb úton halad, csak amolyan low-tech ütemben.
Tukornek tudom ajanlani az 5cm szeles ontapados alu szalagot. Egy ideje hasznallom totalisan vissza ver, nagyon tartos es birja a hot.
Itt vagyok, itt vagyok!!! Csak ez egy low-tech napló ezért lassan készül...;)
Viccet félre téve, nem gondoltam, hogy bárkit is érdekel az én "nyűglődésem", ezért nem tartottam fontosnak, hogy megosszam a nagyérdeművel. Annyi csodálatos naplót olvastam az elmúlt hetekben, ahol adott minden CO2, W/liter, ozmo víz, Twinstar, táptalaj stb. stb., hogy kicsit pironkodva lapultam a sötétben.
Nálam még pár dolog hiányzik, de azért lassan, kis lépésekkel haladok a cél felé, ami persze még mindig csak egy low-tech.
A világítás fejlesztésre került két 24W (2*3000 lumen) led fénycsővel. Most tartok 200 w-nál, de úgy ítélem meg, hogy még egy 49w (4600 lumen) T5 neon szükséges és akkor meglesz 24000 lumen a mi 440 liternél ( mert az 500 liter csak a címben van ) már elégségesnek tűnik.( 55 lumen/liter. ) Mivel egyre jobban látom, hogy a fény nagy kincs, viszont drága, ezért a következő lépés valami pofás DIY reflektor készítése a csövek köré polírozott alu vagy rozsdamentes lemezből.
Közben került 5 liter Filterlith is a szűrőmbe ami most egy DIY 3000 l/h Eheim compact pumpa + 18 literes tartály 200-as PVC csőből építve. Szűrés terén hamarosan jön még egy 2000 l/h szintén DIY szűrő 20literes tartállyal amiben pont ugyanennyi Seachem Matrix lesz :) A pumpa már megvan, az is Eheim compakt csak a kissebb 2000-es. A 20 liter Matrix húzós lesz, de elhatároztam, hogy anélkül nem lépek tovább. Addig nincs új scape amíg nem fejlesztek mindent olyan szintre, hogy a bukás ne legyen borítékolva.
Várom a tavaszt, hogy szét tudjak nézni a környéken kő esetleg szőlőtőke vagy gyökér ügyben. De a legvalószínűbb a redmor ami persze Sopronban szintén kurrens dolognak számít...:(
Örömmel jelentem, hogy mohák terén sem tétlenkedtem, soproni sporttársaktól illetve a fórumról gyakorlatilag már mindegyikből sikerült szereznem ami a tervekben szerepelt. Különös öröm ért pont e hét elején, mert egy ikonikus akváriumból került hozzám 2 adag Riccardia és némi Fissidens - GREEN PATH:eek: - linkeljem, vagy mindenki tudja...?
A tesztek elkezdődtek, a növények egyre jobban érzik magukat ( már nem olvadnak el 1 hét alatt:D). A fejlesztések zajlanak, asszem minden a legjobb úton halad, csak amolyan low-tech ütemben.
Tukornek tudom ajanlani az 5cm szeles ontapados alu szalagot. Egy ideje hasznallom totalisan vissza ver, nagyon tartos es birja a hot.
2a936e46e93aeaba2a7fb7fe21f183ce.jpg


Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Huh, a 20 liter matrix húzós tétel.
Nem lebeszélni akarlak róla, de kicsit túlzásnak érzem főleg hogy két bitang szűrővel dolgozol. Ilyen volumenben már az olcsóbb - de nem gagyi! - anyagok is tökéletesek low techbe, pl. kimért sera siporax.
A Sera siporax-al nekem nincsenek jó tapasztalataim. Van 5 liter, de csak ülepítőnek használom a szűrő elején. Egyszer élünk! Mátrix lesz.
 
Tukornek tudom ajanlani az 5cm szeles ontapados alu szalagot. Egy ideje hasznallom totalisan vissza ver, nagyon tartos es birja a hot.

Tukornek tudom ajanlani az 5cm szeles ontapados alu szalagot. Egy ideje hasznallom totalisan vissza ver, nagyon tartos es birja a hot.
2a936e46e93aeaba2a7fb7fe21f183ce.jpg


Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Ez jól hangzik, köszi az ötletet.
 
A Sera siporax-al nekem nincsenek jó tapasztalataim. Van 5 liter, de csak ülepítőnek használom a szűrő elején. Egyszer élünk! Mátrix lesz.
Jol teszed. Ha megteheted had szoljon. Barmerre visz az utad az mindig matrix marad. Es ha ne adj isten befejezed eladhato.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Amin nem görcsölsz az működik:banghead:
Van egy 40l-es kis Anci nevelő medencém, matten szűrő, full low-tech. Beleraktam maradék mohákat, mert sajnáltam kidobni és tessék... Fissi, Riccardia, Karácsony midegyik gyönyörűen megindult, alga egy szál sem.
Asszem teszek alá talajt, kicsit rendezgetem és egész pofás nano lehet belőle...
 

Attachments

  • DSC_0252.JPG
    DSC_0252.JPG
    171.2 KB · Megtekintések: 1
Elindult egy emers Riccardia növesztő kísérlet is, most 3 napos, úgyhogy a végeredmény még várat magára
Tanulságként írom másoknak, hogy ne járjanak úgy mint én. Az egész pofon egyszerűen működik. Csak némi kitartás kell hozzá, hogy 3 hétig ne felejtse el az ember naponta 2x permetezni. Nem kell hozzá joghurt vagy RO víz én simán akvárium vízzel csináltam. Gyönyörűen fejlődött, nem volt penész, semmi...
3 hét után bekerült az aksiba egy kosárba, hogy ne férjenek hozzá az Ancik. Kb 5 hét után (ebből 2 hét volt víz alatt) gondoltam most már nem lehet probléma(y) és beraktam a helyére. Az Ancik úgy 15 perc alatt olyan tisztára kajálták a lávakövet, mint új korában :banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: Ízlett nekik a friss zsenge Riccardia.
 
Asszem túl vagyok egy 4-5 hónapos hullámvölgyön. Ez idő alatt a vízcseréken kívül nagyjából nem foglalkoztam az akváriummal. A tápok elfogytak, valódi lowtech körülmények között zajlott az élet az aksiban. Az eredmény egyrészt siralmas, másrészt rendkívül tanulságos. Ami növény kipusztult, az felejtős, ami szépen fejlődött, az felkerült a listára. (Elég rövid a lista ) Alga gyokorlatilag nincs (minimális ecset, de egyáltalán nem zavaró mértékben) pedig a fényem már màr közelít a hyghtech szinthez.
Néhány kép, a jelenlegi állapotról:
1504433680633-1313127868.jpg IMG_20170903_113937.jpg IMG_20170903_113922.jpg
 

Attachments

  • IMG_20170903_113858.jpg
    IMG_20170903_113858.jpg
    267.1 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170903_113847.jpg
    IMG_20170903_113847.jpg
    281.9 KB · Megtekintések: 0
Back
Oldal tetejére