• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

45 literes kocka akváriumom

Sityesz said:
Az egyik nagy hiba szerintem az volt, hogy telepítéskor túl sok növényt raktam be, zseléstől-gyapotostól, és az ezzel járó ammónia termelésre nem volt a szűrő felkészülve.

Ahogy Viktor is mondta, a sok növény sosem baj. Viszont a zselét, gyapotot, egyebet mindig szedd le.
 
Sityesz

Nekem, a kezdetekkor 100x ennyi alga volt, és többfajta.Nem szedtem szét mégis leküzdöttem.

Én elfogult vagyon negatív irányba a lávakővel, csak foglalja a helyet feleslegesen, (tudom rengetegen használják a sügeresek is .....)lecserélném jobbra.Sipo,v. sintom.-ra.
Ha az én aksim nézett volna így ki a se..emet a földhöz vertem volna örömömben..
 
Az én akváriumom is tele volt algával az induláskor. Gondolkoztam rajta, hogy szétszedem, de abban maradtam, hogy adok neki még 1-2 hónapot. Jól tettem. Az algát legyőztem, és ezzel nem csak az akváriumot mentettem meg, de sokat is tanultam.
Tehát soha ne add fel!.... amíg nincs rajta bélyeg... :)
 
valami még sem klappol a szűréseddel. A barna alga erre bizonyíték.
A szűrés szerintem rendben van. 600L/h 45 literhez elégnek kéne lennie. A víz először átmegy egy mechanikai szűrésen ami két fajta szivacsból ál,(tm30-45) aztán teljes egészében megy a biológiaiba, ami 4kg szűrőanyag jelenleg, de bővíthető még 4 Kilóval
Ha 1Eheim 2034 Ecco Pro 200-ast nézek az 70 literig ajánlott. Vödörméret: 4 liter.A szűrőtérfogatom kb akkora (jelenleg). A pumpa teljesítmény ugyanakkora, azzal a különbséggel, hogy, nálam a szűrőközeg nem fogja vissza a teljesítményt mivel gravitációs elven működik,tehát annyi jön le a szűrőbe amennyi felmegy az akváriumba, 50cm magasra kell pupálnia. Ezzel a veszteséggel együtt ha 500l/h még annak is elégnek kellene lennie. Szerintem.
 
Én annyit szeretnék hozzátenni hogy én is elkövettem ezeket a hibákat mint te. Én is feladtam... Nemrég rájöttem hogy az is hiba volt hogy feladtam!
Most a régi akváriumommal próbálkozok ami el volt hanyagolva. MOst tettem rá kb 0.8W/l világítást meg mindent. Hát szép kis algatenyészet lett belőle hirtelen. Azóta eltelt kb 3 hét és már nem nő az alga csak az van amit még lusta voltam lekaparni!
Szóval azt akarom mondani hogy ne add fel hanem figyelj oda és csináld!
 
Sityesz said:
valami még sem klappol a szűréseddel. A barna alga erre bizonyíték.
A szűrés szerintem rendben van. 600L/h 45 literhez elégnek kéne lennie. A víz először átmegy egy mechanikai szűrésen ami két fajta szivacsból ál,(tm30-45) aztán teljes egészében megy a biológiaiba, ami 4kg szűrőanyag jelenleg, de bővíthető még 4 Kilóval
Ha 1Eheim 2034 Ecco Pro 200-ast nézek az 70 literig ajánlott. Vödörméret: 4 liter.A szűrőtérfogatom kb akkora (jelenleg). A pumpa teljesítmény ugyanakkora, azzal a különbséggel, hogy, nálam a szűrőközeg nem fogja vissza a teljesítményt mivel gravitációs elven működik,tehát annyi jön le a szűrőbe amennyi felmegy az akváriumba, 50cm magasra kell pupálnia. Ezzel a veszteséggel együtt ha 500l/h még annak is elégnek kellene lennie. Szerintem.


a vödörméret nem a szűrőkosér mérete... :ugeek:
 
Félre ne értsd, de azt, hogy rendben van e--azt nem mi mondjuk meg, hanem az akvárium! :) Látod azt mondja valami nem okés.Lehet győzködni magunkat de hiába.

Tehát egy fúrt aksid van, és egy 600-as pumpa nyom?
Sztem semmi baj nem lehet abból, hogy növeled a szűrőkapacitást, max. kiszed minden ammoniát és nitrátot, ezt visszapótolni könnyebb mint az algával küzdeni.A lávaköved akvarisztikai? és honnan van?
Mert van amelyik több kárt csinál mint hasznot.
 
annyit szeretnék hozzátenni hogy én is elkövettem ezeket a hibákat mint te. Én is feladtam... Nemrég rájöttem hogy az is hiba volt hogy feladtam!
Szó sincs arról, hogy feladjam, ez eszembe sem jutott!! A jelenlegi hardscape nem tetszik, ezen szeretnék változtatni.
A lávaköved akvarisztikai? és honnan van?
A lávakő az aquadepoból származik. Ott szinte minden akvát ezzel a cuccal szűrnek. Gondoltam, ha ők ezzel szűrnek rossz nem lehet, és még occó is. :)
 
Szerintem sok a 10 óra megvilágítás ilyen alacsony akváriumban ilyen nagy fényerővel.
Nálam is algásodott az elején, aztán elmúlt. Bátorkodtam emelni a megvilágítás idejét 7.5-8 óráról 9.5-re. Algásodni kezdett, visszább vettem, elmúlt. Ma már megerősödtek a növények, beállt az élet a talajban, szűrőben, 9-9.5 óra világítással semmi gondom nincs.
Ezzel a legegyszerűbb játszani.
Másik:Ha gyárilag 600lph-s szivattyúd van és 50 cm-t kell emelnie, az sajnos nem 500-t nyomhat. Mérd le nyugodtan egy 10 literes vödörrel és egy stopperrel. 250-300lph-ra saccolom. Nem tudom milyen fajta a szivattyúd, ez függ a gyártó által megadott emelési magasságtól.
 
Másik:Ha gyárilag 600lph-s szivattyúd van és 50 cm-t kell emelnie, az sajnos nem 500-t nyomhat. Mérd le nyugodtan egy 10 literes vödörrel és egy stopperrel. 250-300lph-ra saccolom. Nem tudom milyen fajta a szivattyúd, ez függ a gyártó által megadott emelési magasságtól.
Hydor Seltz L20 és nem 600L/h :oops: hanem 700L/h Emelési magasság: 1,35 m
 
Sityesz said:
Másik:Ha gyárilag 600lph-s szivattyúd van és 50 cm-t kell emelnie, az sajnos nem 500-t nyomhat. Mérd le nyugodtan egy 10 literes vödörrel és egy stopperrel. 250-300lph-ra saccolom. Nem tudom milyen fajta a szivattyúd, ez függ a gyártó által megadott emelési magasságtól.
Hydor Seltz L20 és nem 600L/h :oops: hanem 700L/h Emelési magasság: 1,35 m

Ilyenem van nekem is, vizet nyomatok vele vissza a vödörből. A gyári adattal szemben 1.5méterren is csobogtatja vissza a vizet. Mindezek ellenére a 700lph + 1.35m emelési magasság elég kacsú párosítás. Azért mérd le, az a biztos. Sajnos ehhez a szivattyúhoz nem találtam teljesítmény görbét, de közel lineáris. Tehát 67cm emelésnél produkál 350lph-t.
 
Oppáréé..350 l/h?
Nekem is van,de még nem mértem, jó tudni.

Sityesz
Azért mert az AD-ba lávakő van az abszolút semmit nem jelent!Tudom, olcsó, olyan is.(tudom most ezren megvédik majd, és lehurrognak, de ez nem számít)
Sőt a barkácsáruházban is van és ott még olcsóbb.
 
Ahogy fent is írtam a barna alga bizony elégtelen szűrés. Ami ha nem tűnik el az első 1-2 hét után ott nem megfelelő a szűrésed.
Nem számít milyen pumpa, nem számít milyen közeg és mennyi. Nem működik jól sajnos. Illetve nem elégséges a jelenlegi akidhoz.
 
A tegnapi napon némiképp változott a flora. A rotalákat megnyírtam 1/3-át kiszedtem, helyére Ludwigia glandulosa elé pedig lilaeopsis brasiliensis került. Alga még van de fogy. A HC is sűrűsödik de valamennyi alga sajnos van rajta, viszont a fény elégnek tűnik mert nem felfelé növekszik, hanem az aljzathoz lapulva hosszú indákkal terjeszkedik.
100_1416.jpg
 
Valamilyen oknál fogva a Staghorn gyors hanyatlásnak indult. Értetlenül álok a dolog előtt, mert nem változtattam semmit, maradt minden a régi. Így volt a barna algával is, ellepett pik-pak mindent aztán meg husssss. De valahogy nem sajnálom :D A kövön van még egy kis zöldség, azt meghagyom a csiguszoknak, mert ők is megjelentek. A kezdeti 1db hegyes hólyagcsigából mára valahogy kb 50-60 db lett. :? Érdekes.
A növények is jó formában vannak, nő minden mint eső után a gaz. Amivel nem vagyok megelégedve az a Rotala zöld színe, valahogy nem akar szinesedni. Igaz most csak 24 Watt megy a 40-böl lehet ez a gond, vagy kevés a micro. Majd kiderűl.
Addig is itt egy pár új kép:
100_1451.jpg
100_1454.jpg
 
No csak rendbe jön ez lassan. Az új képek nagyon szépek. A stemek hátul már láthatóan jól érzik magukat. A hc még kicsit algás, de reméljük eltűnik hamarosan az is. Csak így tovább. :thumbup:
 
Gondoltam csinálok 1 képet a jelenlegi állapotról:
100_1482.jpg
Alga téren sokat javult a helyzet, a fekete rettenet teljesen eltűnt, jelenleg az üvegen és a kövön van némi zöld elszíneződés, amit ha lekaparok 3-4 hétig nem jelentkezik, úgyhogy teljesen kezelhető.
A vízcsere most 50%/hét és ennek megfelelő tápozás, CO2 1 bubi/sec, világítás 7h.
A Ludwigia glandulosa leírásában az szerepel, hogy lassan növő fajta :? Hmm. Hát ez nem így van, simán lépést tart a rotalalával amint az a képen is látszik, vagy csak túl jól tartom :) ?
Észrevettem a szűrőben valami furcsa valamiket. Olyan mint valami tengerirózsa, az üvegre van rátapadva van neki 4 nyúlványa, 1-2cm és több száz van belőle. A frontüveget szinte teljesen ellepték. Valami tipp mi lehet ? hasznos, nem hasznos? Menjen ne menjen??
 
Back
Oldal tetejére