• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

40L iwagumi (tanuló)

crianas

Új regisztrált
Hali! Kb. egy éve kezdtem el olvasgatni a fórumot és most kaptam kedvet hogy az én akváriumomat is felrakjam.Minden tanácsot szívesen fogadok!
Még nagyon az elején járok a dolgoknak a növények nincsenek a legjobb kondiba,igaz a HC már elkezdett növögetni.Remélem hogy ezzel a technikával majd szépen bedúsulnak a növények.

Adatok:
Világítás:2x15W DIY
Akvárium:40L
Szűrés:DIY 400l/h
Fűtés:Sera 75W
CO2:Élesztős (kb. 0,5 bubi/mp)
Talaj:Tropica táptalaj 2,5 l;JBL Manado kb.5-6l;3 zacskó kvarchomok

Növények:2 cserép Hemiathus callitrichoides (HC);2 cserép Eleocharis parvula;Echindorus tenellus;Rotala;Pogostemon helferi;meg még 2 másik fajta(sajnos neveket nem tok)
Dekor:Riolit(asszem)

és egy kép a mostani állapotról:
P1300166.jpg

a háttér növényeket majd készülök megnyírni
P1300162.jpg

Minden kritikát véleményt szívesen várok! :)
 
Üdv! :wave:
Egy két észrevétel a részemről:
-A fény lehet hogy kevés lesz később.A "HC" szereti az 1W/l-t. Az indításkor kicsit kevesebb fénnyel aztán mehet neki a fényár. ;)
-A CO2-t szerintem csavarhatod fentebb is, bár a beoldástól függ.Ha jó a beoldódás akkor nem szóltam. :silent:
-Nem tudom, hogyan fog viselkedni a "HC" a homokban.

Milyen folyékony tápozás megy, milyen rendszeresen?

Sok sikert az akváriumhoz!! :thumbup: A kezdeti lépések a legnehezebbek. Ha sikerrel veszed az akadályokat akkor mindenért kárpótol majd az akvárium. :)

A DIY szűrőről írhatnál néhány sort!
Minden jót!
Roli
 
A HC-nek tuti jó lesz a kvarc, a szűrőről meg majd rakj fel képet!
Meg a Blyxa Japonica tényleg jól mutatna benne! ;)
 
a szűrő:itthon ragasztottuk az üveget van benne 2 szűrő szivacs, siporax és egy hydor pumpa ami nyomja vissza a vizet... hát kb. ennyi

maximas:igazad van gondolkoztam is rajta :D
 
Sziasztok!Egy kis helyzetjelentést szeretnék írni és persze képeket szolgáltatni hozzá :D
eltelt kb 2 hónap az akvárium indítása óta és szerintem nagyon sokat fejlődött...van egy kis algám de nem vészes ;) a lustaságom miatt csak tegnap került bele 6db hengeli razbóra, mellettük még van 8 db Sakura garnéla és 3 Oto.
a rotalát hetente kell nyírni és a hc is eddig 1x volt.
akkor jöjjenek a képek:
P2080326.jpg

P2080325.jpg

P2070313.jpg

P2070309.jpg

bocsi a képek minőségért..kompakt géppel lettek készítve és amúgy sem vagyok a legjobb fotós ;)
 
Szépen alakul, csak az a fektetett kő olyan idegenül hat számomra. Nem lenne szebb ha 2 vagy több darabra törnéd ,és állítva helyeznéd el? Persze ez csak egy jó szándékú megjegyzés! ;)
 
köszi!
nem nagyon gondolkodtam még rajta mivel élőben máshogy hat....am nem fekete csak fotón tűnik úgy :D
amúgy is ezt ilyen növény kipróbálgatós akinak gondolom majd vmikor lesz egy komolyabb...
 
Back
Oldal tetejére