• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

Én Luigit láttam, hogy valaki naplójában hivatkozott erre a kis szösszenetre. Nehéz, vaskos olvasmány de új belépőként szinte kötelező. Néhány hónappal ezelőtt amikor elkezdtem olvasni a fórumot -akkor még regisztráció nélkül- úgy gondoltam, hogy egy 90cm-es üveg kezdésnek jó lesz. Mondanom sem kell néhány nap elég volt és visszavettem az arcból. Most egy kis ADA 30C-t tervezek indítani, mert ehhez jutottam hozzá használtan. Megvan már hozzá minden "köcölék" de eléggé meg vagyok szeppenve, mert ahogy egyre többet olvasok van egy olyan érzésem, hogy egyre kevesebbet tudok.
Mint mindenkinek eddig neked is azt javaslom nyiss naplót és kérdezz bátran,oszd meg az elképzelésed a technikát ami már van és segítünk amiben tudunk.
Csak egyre figyelj az 50. oldal körül már azért indítsd el az akváriumot [emoji16] [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Mint mindenkinek eddig neked is azt javaslom nyiss naplót és kérdezz bátran,oszd meg az elképzelésed a technikát ami már van és segítünk amiben tudunk.
Csak egyre figyelj az 50. oldal körül már azért indítsd el az akváriumot [emoji16] [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
A saját napló még odébb lesz. Először magamat kell meggyőznöm, hogy akarok-e DSM indítást. Eddig 1:1-re állok.
 
Úr isten... Megnéztem az első 6 oldalt. Létezik egyáltalán ez az akvárium vagy csak ábrándnapló ez a potom 58 oldal? Brutál engedékeny szülőnek kell lenni annak aki ezt engedi (és finanszírozza) egy 14 éves gyereknek. Én 28 vagyok, de ha haza állítanék egy ilyen ötlettel, hogy egy fél medencét meg pár ipari reflektort költöztetek a szobámba egy falu szennyvizének szűréséhez elegendő Eheim Classic szűrővel, anyám kiherélne. Szóval van olyan eszelős itt aki elolvasta mind az 58 oldalt és el is mondaná mik a fejlemények? :D Mert ez érdekel...
 
Úr isten... Megnéztem az első 6 oldalt. Létezik egyáltalán ez az akvárium vagy csak ábrándnapló ez a potom 58 oldal? Brutál engedékeny szülőnek kell lenni annak aki ezt engedi (és finanszírozza) egy 14 éves gyereknek. Én 28 vagyok, de ha haza állítanék egy ilyen ötlettel, hogy egy fél medencét meg pár ipari reflektort költöztetek a szobámba egy falu szennyvizének szűréséhez elegendő Eheim Classic szűrővel, anyám kiherélne. Szóval van olyan eszelős itt aki elolvasta mind az 58 oldalt és el is mondaná mik a fejlemények? :D Mert ez érdekel...
El nem olvastam, de a legutóbbi akváriumra utaló bejegyzés szerint karácsonykor, de legkésőbb újévkor indul. Karácsony és újév is messze van még :)
 
Úr isten... Megnéztem az első 6 oldalt. Létezik egyáltalán ez az akvárium vagy csak ábrándnapló ez a potom 58 oldal? Brutál engedékeny szülőnek kell lenni annak aki ezt engedi (és finanszírozza) egy 14 éves gyereknek. Én 28 vagyok, de ha haza állítanék egy ilyen ötlettel, hogy egy fél medencét meg pár ipari reflektort költöztetek a szobámba egy falu szennyvizének szűréséhez elegendő Eheim Classic szűrővel, anyám kiherélne. Szóval van olyan eszelős itt aki elolvasta mind az 58 oldalt és el is mondaná mik a fejlemények? :D Mert ez érdekel...

Én végiglapoztam és a nagyját el is olvastam ha jól rémlik talán '15 ilyenkor jelentkezett utoljára hogy júni-júli körül indul :D azóta lehet hogy már víz sincs benne csak növény?:ROFLMAO:
 
Miért kéne a DSM mohaturmixozni akarsz?
Reményeim szerint azon kívül, hogy így elkerülhetem az Amazónia miatti ammóniacsúcsot, hátha egy kis gyepet is sikerülne nevelni az elejébe parvula miniből. De mint írtam a DSM még nem eldöntött dolog.

Úr isten... Megnéztem az első 6 oldalt. Létezik egyáltalán ez az akvárium vagy csak ábrándnapló ez a potom 58 oldal? Brutál engedékeny szülőnek kell lenni annak aki ezt engedi (és finanszírozza) egy 14 éves gyereknek. Én 28 vagyok, de ha haza állítanék egy ilyen ötlettel, hogy egy fél medencét meg pár ipari reflektort költöztetek a szobámba egy falu szennyvizének szűréséhez elegendő Eheim Classic szűrővel, anyám kiherélne. Szóval van olyan eszelős itt aki elolvasta mind az 58 oldalt és el is mondaná mik a fejlemények? :D Mert ez érdekel...
Végigolvastam az egészet. Az első néhány oldal után lényegében csak a katasztrófa turizmus miatt maradtam. Odáig jutottunk, hogy két, békésen ringatózó szőlőtőke látványát izgulhattuk végig. :nailbiting::ROFLMAO:
 
pedig már a szemeim előtt lebegett a kép, hogy a kis búvár barátunk gyepnyírás közben bele fulladt az akváriumba... :drowning:
Viszont a szőlőtőke jelentős beruházás egy ekkora projektnél. Ha ilyen szépen halad, kivárom a végét :D
 
A srác sikeresen üzemelteti az akváriumát év eleje óta. Azt mondta, hogy bedobott egy kis homokot, pár Microsorumot kötött a szőlőre, meg hátra stem-et pakolt, de a motorozás meg a csaj miatt miatt nincs túl sok ideje a metszéssel foglalakozni, most így néz ki az akijával:
maxresdefault.jpg
 
A srác sikeresen üzemelteti az akváriumát év eleje óta. Azt mondta, hogy bedobott egy kis homokot, pár Microsorumot kötött a szőlőre, meg hátra stem-et pakolt, de a motorozás meg a csaj miatt miatt nincs túl sok ideje a metszéssel foglalakozni, most így néz ki az akijával:
View attachment 24848

Hallottam, hogy egy csapat segített neki berendezni az ADA-tól. Egy régebbi Amano skiccet valósítottak meg :)
 
Egyébként csak az IAPLC szabályzat miatt nem oszt meg képet, top 27-re pályázik! :)

Amúgy igaza van, kb 16-tól 28 éves koromig én is hanyagoltam az akvarisztikát és a motorozást helyeztem előtérbe.
 
Back
Oldal tetejére